کد خبر: ۶۹۶۷۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

سارقان باطری‌های خودرو، با پول‌هایی که از این راه بدست می‌آوردند به خوشگذرانی و تفریح می‌رفتند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،با توجه به تجمیع پرونده‌های سرقت محتویات داخل خودرو (باطری) در ماه‌های پایانی سال ۹۷ که اکثراً در محدوده‌های تهرانسر و چیتگر بوده، دستگیری سارقین در دستورکار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

شناسایی سارقین

کارآگاهان با توجه به اظهارات شکات و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته و با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق به شناسایی یک دستگاه خودروی وانت مربوط به سارقین شده که با انجام اقدامات پلیسی مالک خودرو در یکی از شهرستان‌های غربی تهران شناسایی شد. با هماهنگی مقام محترم قضایی کاراگاهان با اخذ نیابت قضایی به شهرستان مورد نظر رفته و طی اقدام پلیسی مالک خودرو دستگیر شد. متهم ۵۵ ساله به نام رحمان در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت خودرو اش در حدود چند ماه است در اختیار پسرش بنام شهاب ۳۵ ساله است. بدنبال گفته‌های وی شهاب در مخفیگاهش در همان محدوده شناسایی شد و طی یک عملیات پلیسی به همراه یکی دیگر از همستانش بنام سیاوش دستگیر شد.

در تحقیقات از هر دو ضمن قبولی سرقت اظهار داشتند: در ساعات خلوت روز و گاهی اوقات اواخر شب اقدام به سرقت باطری از خودرو‌های سواری می‌کردیم و در حدود چند ماه است در حال سرقت هستیم و باطری‌ها را به مبلغ ۸۰ هزار تومان به مالخر می‌فروخیتم و پول حاصله را صرف خوشگذرانی و تهیه مواد می‌کردیم و بالغ بر ۱۵۰ فقره سرقت تاکنون انجام داده ایم و اموال را به شخصی بنام سعید حدودا ۵۰ ساله می‌فروختیم.

با اظهارات متهمان، بلافاصله مالخر نیز دستگیر و پایگاه منتقل شدند.

سرهنگ کارآگاه خیراله دولت خواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری سارقین و خریدار اموال مسروقه و اعتراف هر سه به بزه انتسابی و شناسایی بیش از ۱۰۰ نفر از شکات و محل‌های سرقت، متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف احتمالی سایر جرائم دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر