کد خبر: ۶۹۶۷۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
سرپرست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان وبلوچستان ؛

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ‌مهارت و تخصص ‌نیروی انسانی دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان متناسب با نیاز نیست‌.

نیروی انسانی موجود  متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی نیست‌به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، وبه نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، سیده ثریا سیدزاده سرپرست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ترکیب نیروی انسانی از لحاظ مهارت و تخصص متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی استان نیست‌ و این موضوع در مدیریت سرمایه انسانی استان بسیار تاثیرگذار است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری عنوان کرد: در راستای برنامه چهارم توسعه، استان سیستان و بلوچستان به دلیل عدم بهره برداری از طرح های استانداردسازی و میزان نیروی انسانی نتوانست بحث منطقی سازی تشکیلات در جهت تحقق اهداف نظام را به خوبی دنبال کند که این موضوع جای تامل دارد.

وی همچنین از دیگر مباحث مورد طرح در این جلسه را موضوع عدم تناسب بین شرح وظایف و ساختار سازمانی در دستگاه های اجرایی استان بیان کرد و افزود: رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص امتیاز سهمیه بومی در آزمونهای استخدامی باعث اعتراض و نگرانی فارغ التحصیلان استانی گردیده است.

سیدزاده همچنین از مدیران کشوری که با تعیین شاخص ها و درجه بندی فرمانداری ها باعث بازنگری در ساختار سازمانی فرمانداری هامون شدند، نیز قدردانی نمود.

موضوع مصوب نشدن تشکیلات تفصیلی دانشگاههای صنعت و معدن، فنی و حرفه ای و مجتمع آموزش عالی شهرستان سراوان، بهبود وضعیت بازارچه های مرزی ، حفظ و نگهداشت نیروی انسانی به لحاظ شرایط خاص استان و مهاجرت نیروهای انسانی استان به دلیل عدم بهره‌برداری از حداقل ها و فاصله معنادار استان نسبت به استان‌های برخوردار با میانگین شاخص های کشوری از دیگر موارد مهم مورد اشاره توسط سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری بود.

سیدزاده همچنین باتوجه به عدم عدالت در پرداخت های دستگاه های اجرایی استان، بهره برداری از سهم 20 درصدی شهرستان‌های زابل، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و دلگان و افزایش رفاهیات را به بودجه هزینه‌ای استان خواستار شد.

در پایان سید زاده سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری به مصوبه انتصاب فرمانداران و بخشداران از نیروهای قراردادی به موضوع تفاوت معنادار رقم حقوقی بین فرمانداران و بخشداران رسمی و پیمانی با فرمانداران و بخشداران قراردادی اشاره نمود و خواستار رسیدگی به این موضوع نیز شد.

انتهای پیام/ع

نبود نیروی مناسب در دستگاه های اجرایی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر