کد خبر: ۶۹۶۸۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مطرح کرد؛

ستاری گفت: حجم فروش شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در سال گذشته از مرز ۹۰ هزار میلیارد تومان گذشت.

۹۰ هزار میلیارد تومان حجم  فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان/ اشتغالزایی ۳ هزار نفری در کارخانه‌های نوآوریبه گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نشست صمیمی شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شكل گیری اکوسیستم نوآوری در کشور، بیان کرد: اكوسيستم نوآوری در ایران درحال رشد وبالنگي است و معاونت علمی و فناوری در حال تکمیل اجزای این اکوسیستم است.

وی با اشاره به كمك‌های  مجلس افزود: در ادامه اين مسيرما همچنان به کمک های مادی و معنوی مجلس نیازمند هستیم.

به گفته ستاری، برای توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری پول عامل اصلی نیست و حرف اول را نمی زند؛ اما تامین مالی برای توسعه این بخش ضروری است.

وی تصریح کرد: بیشتر منابع مالی مورد نیاز اکوسیستم نوآوری توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و بودجه بخش دولتی در این زمینه چندان زیاد نیست.

ستاری یکی از نیازهای توسعه اقتصاد دانش بنیان را رونق فرهنگ سرمایه گذاری خطرپذیر عنوان کرد و گفت: یکی از مهم ترین و مترق ترین قوانین مصوب در ایران، قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان است که همین قانون زمینه را برای توسعه فرهنگ سرمایه گذاری خطرپذیر در کشور فراهم کرد.

وی معتقد است که قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان حرکت عظیمی بود که یک جریان بزرگ اقتصادی در کشور ایجاد کرد.

تزریق نسل جدید کارآفرینان به کشور

رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: با شکل گیری اکوسیستم‌ نوآری، نسل جدیدی از کارآفرینان به کشور تزریق شده است که این نسل می تواند اقتصاد کشور را متحول کند.

به گفته ستاری، شرکت های دانش بنیان، فعالان بخش نفتی را به عقب راندند و سهم بزرگی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده اند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  بیان کرد: وجود پارک های فناوری و مراکز نوآوری خود گواه توسعه اقتصاد دانش بنیان و نوینی در کشور است.

رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان درباره فروش شرکت های دانش بنیان، تصریح کرد: فروش این شرکت ها سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد تومان بود. همچنن فروش شرکت های مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری در سال گذشته حدود ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود.

ستاری بیان کرد: انتظار داریم در کارخانه های نوآوری حدود ۳ هزار نفر مستقر شوند و این اماکن به محلی برای زاد و ولد شرکت های دانش بنیان تبدیل شوند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر