کد خبر: ۶۹۶۸۳۴۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۸
استاندار فارس:

مجوز‌های بدون نام سرمایه گذاری در صنایع معدنی صادر شود/ایجاد ارزش افزوده از معادن نیازمند بهره برداری علمی استاستاندار فارس با اشاره اقداماتی که در زمینه کاهش هزینه‌های جاری در استانداری این استان در دستور کار قرار گرفته گفت: دستگاه‌های اجرایی استان نیز این اقدام را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای معادن استان با تاکید بر اینکه بهره برداری از معادن باید به سمت علمی شدن پیش برود، گفت: بی تردید ایجاد ارزش افزوده، ایجاد زمینه‌های اشتغال و تنوع شغلی با بهره گیری از ظرفیت معادن استان امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تا کنون از ظرفیت عظیم معادن در استان بهره کافی گرفته نشده و اقدامات انجام شده نیز با روش‌های سنتی است، عنوان کرد: به جز موارد معدودی در صنایع کاشی سازی و تولید پودر و شمش پرومیت در سایر معادن غیر فلزی فعالیت‌های ثانویه و صنایع تبدیلی نیازمند توسعه و پیشرفت است.

رحیمی به تفاهم نامه‌ای که اخیرا از سوی استان باسازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمدیرو) در خصوص اکتشافات معدنی اشاره کرد و از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خواست استفاده از این ظرفیت ایجاده شده را در دستور کار قرار دهد.

استاندار فارس همچنین بر لزوم ارائه راهکار به منظور غنی سازی معادن آهن بوانات وآباده از سوزی مجموعه وزارت صمت تاکید کرد.

وی با بیان اینکه صدور مجوز‌های بدون نام سرمایه گذاری علاوه بر صنایع تبدیلی کشاورزی در صنایع معدنی نیز می‌تواند راهگشا باشد و حضور سرمایه گذاران را تسهیل کند، از سازمان صنعت و معدن استان خواست در زمینه تهیه مجوز‌های اولیه بدون نام اقدامات لازم را انجام دهد.

رحیمی همچنین بر لزوم تدوین نقشه راه معادن استان و پیگیری برای تامین اعتبار این موضوع تاکید کرد.

استاندار فارس در پایان تقویت ارتباط دانشگاه و معادن را زمینه ساز تحول در این بخش دانست و افزود: باید پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری معادن و انجمن‌های معدنی به این سمت سوق داده شود.
انتهای پیام/م

جلسه شورای معادن استان  فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر