کد خبر: ۶۹۶۸۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۲

واشنگتن پست در یادداشتی نوشت که اتهام‌زنی بی‌سند و مدرک ترامپ به ایران محدود بودن استراتژی دولت او در اعمال کارزار فشار حداکثری را نشان می‌دهد.

واشنگتن‌پست: ترامپ به دلیل محدودیت کارزار فشار حداکثری، به ایران اتهام‌زنی می‌کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در یادداشتی نوشت که اتهام‌زنی بی‌سند و مدرک ترامپ به ایران محدود بودن استراتژی دولت او در اعمال کارزار فشار حداکثری را نشان می‌دهد.

در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه یکی از عوامل ثابت در سیاست خارجی ترامپ، انتقاد شدید از ایران و آنچه که توافق هسته‌ای خطرناک می‌خواند بوده، آمده است: هر کاری که ترامپ انجام داده، از خروج از برجام و افزایش تحریم‌ها گرفته تا تروریستی شناختن سپاه، همه و همه آمریکا را به وقوع درگیری احتمالی با (ایران) نزدیک‌تر کرده است.

واشنگتن‌پست با بیان اینکه ترامپ اکنون با یک تصمیم بزرگ مواجه است، می‌نویسد: برای کاهش تنش‌ها عقب‌نشینی کند، یا به‌صورت یکجانبه به پیش رفته و باعث درگیری شود.

منتقدان دولت ترامپ در آمریکا معتقدند که او عامدانه تلاش می‌کند تا ایران را به خروج از توافق هسته‌ای وادار کند و می‌گویند که کارزار فشار حداکثری ترامپ نه تنها نتوانسته رفتار ایران را تغییر دهد بلکه حتی آن‌ها را از میز مذاکره هم دورتر کرده است.

این روزنامه ضمن اشاره به وعده دولت آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت خام ایران، توضیح می‌دهد: ایالات متحده نمی‌تواند به تنهایی تحریم تمام عیاری را علیه ایران اعمال کند و کارزار ترامپ برای کاهش صادرات نفت ایران، به بهای فشار بر متحدانش نیز تمام شده است.

واشنگتن‌پست با بیان اینکه عده‌ای نگران هستند که ترامپ یا مشاورانش به دنبال راه‌اندازی تقابل با ایران هستند، اضافه می‌کند: بسیاری از کشور‌ها دیدگاهی متفاوت (از دیدگاه واشنگتن) دارند، دیپلمات‌های کشور‌های مختلف معتقدند که تمرکز بیش از حد دولت ترامپ بر تحریم‌های فزاینده (علیه ایران) باعث شده در بیرون از خاورمیانه (غرب آسیا) دوستان چندانی نداشته باشد که از سیاست وی در قبال ایران حمایت کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر