کد خبر: ۶۹۶۸۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
رئیس پژوهشگاه دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

نگاهداری بر پژوهش‌های کاربردی هدفمند و مبتنی بر سند چشم‌انداز برنامه‌های توسعه کشور و نقشه جامع علمی کشور تاکید کرد.

انجام پژوهش‌های کاربردی هدفمند و مبتنی بر سند چشم‌انداز و نقشه جامع علمی کشورربه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،، بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد در اجلاس روسای واحد‌های دانشگاهی که در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، درباره ماموریت این پژوهشگاه گفت: سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت بر حسن اجرای کلیه امور زیر ساخت پژوهشی، کتابخانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی واحد‌های دانشگاهی، آزمایشگاه ها، کارگاهها، پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی و توسعه، تقویت و هدایت طرح‌های پژوهشی برون سازمانی و کلان طرح‌های پژوهشی مصوب با اولویت پژوهش‌های کاربردی هدفمند و مبتنی بر سند چشم انداز برنامه‌های توسعه کشور و نقشه جامع علمی کشور از ماموریت‌های اصلی است.

وی کنترل و نظارت بر فرآیند‌های پژوهشی مستقل از پژوهش تحصیلات تکمیلی دانشگاه بر اساس تقویم تعیین شده، ارزشیابی فعالیت‌های پژوهشی و ارزیابی عملکرد پژوهشی سالانه واحد‌های پژوهشی، ایجاد ارتباط لازم با موسسات داخلی و خارجی به منظور همکاری در امور پژوهشی و مبادله خدمات علمی و همکاری در ارائه خدمات علمی، پژوهشی و برگزاری سمینار‌ها و کنفرانس‌های علمی و اجرای کلیه امور قرارداد‌های تحقیقاتی و خدماتی بین دانشگاه از دیگر ماموریت‌های این پژوهشگاه است.

نگاهداری با بیان اینکه ارتباط با صنعت و جامعه برای اخذ پروژه‌های ملی و بین المللی، تشکیل گروه‌های تحقیقاتی بین محققان داخل و خارج دانشگاه در سطح ملی و بین المللی از رویکرد‌های اصلی پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد است، اظهار داشت: نظارت و ترویج اخلاق مداری علمی و پژوهشی، هدفمندی و انضباط بخشی به اعتبار‌های پژوهشی تخصیص یافته، علم سنجی فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیئت علمی، توسعه ثبت پتنت و اختراعات جزو برنامه‌های اصلی پژوهشگاه است که به طور جد پیگیر هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد دارای بزرگترین سرمایه آزمایشگاهی و کارگاهی کشور است، این دانشگاه دارای حدود ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه با بیش از ۱۴۷ هزار تجهیزات تخصصی، ۱۲ پژوهشکده و ۱۲۵ مرکز تحقیقاتی است که مجوز ۱۰ مرکز تحقیقاتی جدید صادر و مجوز ۹۶ مرکز تحقیقاتی تمدید شده است.

نگاهداری افزود: آیین نامه ها، شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌ها متعددی در حوزه امور آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و حوزه فناوری از جمله راه اندازی نحوه مراکز رشد، سرای نوآوری، ساماندهی و توسعه رویداد‌های فناوری و ... تدوین شده است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه رویکرد بستر سازی دانشگاه اجتماعی و دانشگاه جوار صنعت در دستور کار است، گفت: نمایه کردن مجلات علمی در پایگاه‌های استنادی Scopus , ISI، دریافت ضریب تاثیر برای مجلاتی که در فهرست انتظار هستند و راه اندازی مجله به صورت مشترک با دانشگاه‌های معتبر بین المللی، چشم انداز بلند مدت این پژوهشگاه است.

وی تقویت روحیه خلاقیت و تهییج پژوهش دانش آموزان و دانشجویان، ساماندهی هدفمند رویداد‌ها و مسابقات دانش‌آموزی و دانشجویی، ارتقاء کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان دانش آموختگان، ارائه خدمات کلینیک‌های آموزشی ـ تخصصی و کریدور‌های فناوری و غیره را از رویکرد‌ها و برنامه‌های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان عنوان کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر