کد خبر: ۶۹۶۸۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

طرح تابستانی «نشاط معنوی» در ۲۰ بقعه متبرکه هرمزگان اجرا می‌شود.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  هرمزگان ،گفت: طرح تابستانی «نشاط معنوی» در ۲۰ بقعه متبرکه هرمزگان اجرا می‌شود.

حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی هدف از از اجرای طرح تابستانی نشاط معنوی را جذب نوجوانان و به‌ویژه جوانان نسبت به مسائل دینی خبر داد.

وی گفت: طرح نشاط معنوی همه‌ساله در راستای غنی‌سازی هرچه بهتر اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان افزود: طرح نشاط معنوی در سه محور آموزشی، اردویی و ورزشی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان هرمزگان برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی گفت: طرح نشاط معنوی با همکاری بسیج، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل آموزش‌وپرورش و کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد برگزار می‌شود.

وی افزود: مبلغان بومی و اعزامی از قم در این طرح حضور خواهند داشت.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان گفت: جذب نسل جوان و نوجوان به بقاع متبرکه برای کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه مخصوصاً مراکز افق، تعامل و مشارکت با نهاد‌های فرهنگی همسو، همپوشانی و وحدت رویه در انجام امور فرهنگی، ترویج معارف اسلامی و غنی نمودن اوقات فراغت دانش از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی افزود: این شیوه که با تعامل با نهاد‌هایی از قبیل: بسیج، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گروه‌های خودجوش فرهنگی برگزار می‌شود.
وی افزود:ثبت نام دانش آموزان، هزینه‌های اجرایی، برگزاری کلاس‌های ورزشی و هنری با دستگاه‌های فوق است و ادارات اوقاف و بقاع متبرکه با در اختیار قراردادن مکان مناسب در بقاع متبرکه، ظرفیت خیمه‌های معرفت و اجرای کلاس‌های فرهنگی ‏- معارفی، و همچنین پذیرایی در طرح مشارکت می‌کنند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان گفت: مخاطبان دختران و پسران دانش‌آموز از رده سنی ۷ الی ۱۸ سال هستند.

حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی افزود: ثبت نام از ۲۵ خرداد ماه تا۱۲ تیر ۹۸انجام می‌شود.

وی گفت:زمان اجرای طرح ۱۳ تیر، همزمان با ولادت حضرت معصومه سلام الله علی‌ها وشروع دهه کرامت تا ۲۹ مردادماه مصادف با عیدسعید غدیر است.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان افزود:طرح نشاط معنوی به صورت مشارکتی، اردویی، آموزشی، فرهنگی و کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام محمدطاهر گرایلی گفت: بقاع متبرکه‌ای که دارای ظرفیت اردویی هستند به عنوان مقصد انتخاب و با حضور مربیان و مبلغین اعزامی، نسبت به برپایی خیمه معرفت در آن‌ها اقدام می‌شود.

وی افزود: دانش‌آموزان ثبت نام شده در بقاع متبرکه دیگر و یا مشارکت-کنندگان در طرح‌های مشابه دیگر نهادها، در قالب یک اردوی یک روزه، ضمن بهره‌مندی از طبیعت و فضای اردویی، از خیمه‌های معرفت و کلاس‌های فرهنگی مبلغین بهره‌مند شوند.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه هرمزگان گفت:مجموعه برنامه‌های طرح نشاط معنوی در سه قالب آموزشی، اردویی و ورزشی است.
انتهای پیام/ر

اجرای طرح تابستانی «نشاط معنوی» در هرمزگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر