کد خبر: ۶۹۶۸۷۴۵
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
آخرین وضعیت انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی؛

انتخابات حاشیه دار هیئت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز برگزار می‌شود.


توافق کواکبیان و فلاحت پیشه برای ریاست کمیسیون امنیت ملی/ برگزاری جلسه رای استمزاجی میان ذوالنوری و بروجردیبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، یکشنبه هفته گذشته برخی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی انتخابات هیئت رئیسه خود را برگزار کرده‌اند، اما برخی دیگر از آن‌ها انتخابات خود را به امروز موکول کرده‌اند که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از آنهاست.

بر اساس اظهارات یکی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار است، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس این کمیسیون با مصطفی کواکبیان یکی از کاندیده‌های ریاست توافقاتی داشته تا بار دیگر رئیس فعلی کاندیدای این پست شده و کواکبیان به نفع وی انصراف دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: طبق توافقی که میان برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی که عمدتاً اصلاح طلب و مستقل هستند قرار است به فلاحت پیشه در انتخابات هیئت رئیسه امروز به عنوان رئیس رای دهند.

اما انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی دو کاندیدای دیگر هم دارد، حجت الاسلام ذوالنوری و بروجردی که اگر هر دو کاندیدا شوند نمی‌توانند هیچ کدام رای لازم را به دست بیاورند، بر این اساس قرار است امروز ساعت ۱۳:۳۰ جلسه‌ای با حضور ۱۵ عضو کمیسیون امنیت ملی که عمدتاً از فراکیسیون اصولگرایان هستند، برگزار شده و با رای استمزاجی میان ذوالنوری و بروجردی یک نفر را به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب کنند.

سال گذشته هم ذوالنوری در انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی شرکت کرد که با فلاحت پیشه آرای مساوی به دست آورد و با قرعه‌کشی میان این دو رئیس را انتخاب کردند و فلاحت پیشه توانست این سمت را بدست بیاورد.

مصطفی کواکبیان هم در تایید این خبر به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به نفع حشمت الله فلاحت پیشه برای کسب کرسی ریاست کمیسیون امنیت ملی در سال چهارم مجلس دهم از کاندیداتوری انصراف داده ام.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر