کد خبر: ۶۹۶۸۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
مدیر فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب:

حجت‌الاسلام جعفر فخرآذر گفت: کشور سوریه، الگو و نمونه‌ای از هم‌زیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب گوناگون است و در تحقق این امر موفق بود.

سوریه نمونه‌ای از هم‌زیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف استبه گزارش حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام جعفر فخرآذر در بازدید تولیت حرم حضرت زینب (س) از دانشگاه ادیان و مذاهب، عنوان کرد: کشور سوریه، الگو و نمونه‌ای از هم‌زیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان و مذاهب گوناگون است و در تحقق این امر موفق بود.

وی افزود: ولی متأسفانه دشمنان این موضوع را برنتافتند و این کشور را با چالش مواجه کردند؛ البته با پیروزی‌های جبهه مقاومت در این کشور، وضعیت سوریه بسیار بهتر شده است و امیدواریم به زودی صلح و آرامش کامل به این کشور بازگردد.

مدیر فرهنگی دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: مردم و به ویژه جوانان ایران نیز برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) و ارزش‌های اسلامی، وظیفه خود دیدند تا به جبهه مقاومت در کشور سوریه بپیوندند و مردم سوریه را در آن شرایط، کمک و همراهی کنند.

وی ادامه داد: بر همین اساس تعدادی از دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب نیز برای دفاع از ارزش‌های اسلامی در کشور سوریه حاضر شدند و برخی از این تعداد نیز به درجه جانبازی نائل آمدند؛ این موضوع باعث افتخار دانشگاه ادیان و مذاهب است که در تربیت دانشجویان دغدغه مند نسبت به ارزش‌های اسلامی موفق عمل کرده است.

فخرآذر با اشاره به حضور تولیت حرم حضرت زینب (س) در دانشگاه ادیان و مذاهب، عنوان کرد: حضور شما در این دانشگاه باعث برکات خیر خواهد بود و امیدواریم این حضور باعث تقویت ارتباط دانشگاه‌های سوریه با دانشگاه ادیان و مذاهب شود.

در ادامه این دیدار، حجت‌الاسلام علیرضا ایمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب، اظهار کرد: ایران و سوریه همواره ارتباطات خوبی با یکدیگر داشتند و اکنون نیز یک دشمن واحد و مشخص دارند و توطئه‌های دشمنان نیز برای برهم زدن ثبات در این کشورها مشترک است.

وی ادامه داد: بر همین اساس لازم است جمهوری اسلامی ایران و سوریه به دنبال همدلی و ارتباط بیشتر با یکدیگر باشند تا بتوانند در کنار یکدیگر، توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر