کد خبر: ۶۹۶۸۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
حضرتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

اعطای مجوز به 350 شرکت در حوزه مراقبت در منزل / بیمه در 6 استان کشور خدمات مراقبت در منزل را تحت پوشش خود قرار داده است /معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: خدمات مراقبت در منزل به صورت پایلوت در ۶ استان کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: خوشبختانه امروزه شرکت‌های مختلفی در زمینه پرستاری تحت قالب شرکت‌های دانش بنیان در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: تحریم‌های غیر عادلانه که علیه کشورمان تحمیل شده است باعث ایجاد مشکلاتی برای ما می‌شود، اما خوشبختانه این تحریم‌ها سبب رشد و شکوفایی و ایجاد خلاقیت‌هایی در حوزه پرستاری شده است.

حضرتی تاکید کرد: امروزه رقابت خوب و سالمی بین شرکت‌های داخلی مختلف در حوزه پرستاری و مراقبت از بیماران ایجاد شده است و این امر باعث ارتقا و رشد ببشتر شرکت‌ها می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر ۷۵۰ مرکز مراقبت از سالمند تحت عنوان هوم کر در کشور فعالیت می‌کنند و در آینده‌ای نزدیک مجوز فعالیت ۳۵۰ مرکز دیگر داده می‌َشود.

اجرای طرح‌های مراقبت در منزل و هوم کر از اولویت‌های وزارت بهداشت

وی افزود: یکی از اولویت‌های مهم وزارت بهداشت اجرای طرح‌های مراقبت در منزل و هوم کر است، زیرا اینگونه مراکز باعث کاهش زمان بستری بیماران در مراکز درمانی و اشغال تخت‌های بیمارستانی می‌شود.

حضرتی با اشاره به اینکه مراقبت در منزل هزینه‌های تحمیلی به خانواده بیماران را کاهش می‌دهد، گفت: امروزه مراقبت‌های ویژه‌ای که یک بیمار نیازمند است تحت عنوان هوم کر در منزل و در سطح کیفی بالایی انجام می‌َشود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: خدمات هوم کر به صورت پایلوت در ۶ استان کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و در آینده‌ای نزدیک طرح مراقبت در منزل در سراسر کشور تحت پوشش سازمان بیمه‌گر قرار می‌گیرند.

بدهی ۱۰ ماهه برخی دانشگاه‌ها به پرستاران

وی ادامه داد: پرداخت مطالبات پرستاران در اکثر دانشگاه‌ها به روز است و برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی بدهی خود را به پرستاران با تاخیر ۱۰ ماهه پرداخت می‌کنند.

حضرتی یادآوری کرد: بر اساس گفته وزیر بهداشت بیمه تامین اجتماعی باید بدهی خود را به پرستاران پرداخت کند و بر اساس صحبت وزیر بهداشت در سال گذشته قرار است ۹ هزار پرستار با هدف رفع کمبود نیرو،  جذب شوند و در این راستا معاونت توسعه و پرستاری و شخص وزیر پیگیر جذب پرستاران است.

انتهای پیام /

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر