کد خبر: ۶۹۶۸۹۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
امام جمعه شیراز:

امام جمعه شیراز گفت: طرح جامع حرم متناسب با بین‌المللی بودن کلانشهر شیراز طراحی شود.

طرح جامع حرم متناسب با بین‌المللی بودن شیراز طراحی شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در شیراز، اظهار کرد: امروز دهه کرامت در ماه ذی‌القعده در جامعه ما جا افتاده و درون کشور استقبال خوبی از این مسئله می‌شود.

وی با اشاره به موضوع توسعه حرم شاهچراغ (ع) در طرح جامع این مهم را تکرار یک مطالبه به حق دانست و افزود: طرح جامع حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و شاه عبدالعظیم حسنی در تهران به خوبی شکل گرفته است.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه دسترسی زائران به این حرم‌ها و توسعه حرمین مطهر در شهر‌های تهران، قم و مشهد به خوبی انجام شده است، ادامه داد: این مهم در شیراز دیرتر و پس از سفر رهبری مطرح شده و در یک برهه زمانی شاید آرام‌تر و با پذیرش تولیت توسط آیت‌الله دستغیب، حرکت قوی تری شکل گرفته، اما این نیاز به کمک دارد.

آیت‌الله دژکام عنوان کرد: ممکن است وظایف بین دستگاه‌های مختلف نظام به درستی تبیین نشده باشد و تصوری پیش بیاید و این کار زمین بماند، لذا باید با مدیریت این موضوع به سرانجام برسد.

وی گفت: در سفر وزیر راه و شهرسازی به شیراز، قول‌هایی داده شد، اما تا عملیاتی شدن آنها، راه‌های زیادی وجود دارد.

امام جمعه شیراز همچنین با تصریح بر اینکه طرح جامع حرم متناسب با بین‌المللی بودن کلانشهر شیراز طراحی شود، گفت: اگرچه طراحی‌هایی هم انجام شده، اما همکاری‌های لازم بین دستگاهی رخ نداده است.

آیت‌الله دژکام ادامه داد؛ توقع داریم در این نشست به این مسئله به عنوان یک خواسته ملی، توجه جدی شود.

وی تصریح کرد: اگر بناست این طرح به یک کار درون شهرستانی تبدیل شود، طبیعی است که به عمق و ابعاد مسئله توجه نشود.

آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی نیز در این نشست با بیان اینکه اهل بیت الگو‌های کرامت انسانی هستند، گفت: اهل بیت راه رسیدن به کرامت بالفعل را به ما می‌آموزند و مسیر هدایت را با گفتار و اعمال برای ما روشن کرده‌اند.

وی با بیان اینکه همه باید دست به هم دهیم هرچه بیشتر از این دهه کرامت بهترین استفاده را کنیم، افزود: اتحاد، انسجام، تبادل افکار و همکاری بهترین راه برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت است.

دستغیب با اشاره به جایگاه احمدبن‌موسی (ع) و نقش ایشان در حفظ ولایت بیان کرد: اعضای این شورا به طور رسمی به عنوان خادمی حضرت شاهچراغ (ع) معرفی و کانون شعر آئینی «آستان مهر» راه‌اندازی شده است.

در این نشست حکم خادمی آستان مقدس شاهچراغ (ع) به حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی رییس شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور اهدا شد.

انتهای پیام/ب

شیراز میزبان نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر