کد خبر: ۶۹۶۹۴۲۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳

قنبرعلی بهارستانی جوان‌ترین رزمنده‌ای که اسیر دشمن شد جانباز و برادر دو شهید و فرزند آزاده به برادران شهیدش پیوست.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،قنبرعلی بهارستانی جوان‌ترین رزمنده‌ای که اسیر دشمن شد، جانباز و برادر دو شهید و فرزند آزاده امروز به برادران شهیدش پیوست.

جانباز قنبرعلی بهارستانی در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۴۸ در آبادان متولد شد. تا ۱۱ سالگی در آنجا سکونت داشت با آغاز جنگ تحمیلی، خانواده این جانباز سرافراز تصمیم به مهاجرت می‌کنند و در شهر داران از توابع استان اصفهان ساکن می‌شود.

پس از دو هفته سکونت در داران، قنبرعلی بهارستانی و پدرش به آبادان بر می‌گردند و در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۵۹ به اسارت دشمن در می‌آیند و حدود ۴ سال در اردوگاه‌های موصل بودند.

سال ۶۳ قنبرعلی و پدرش آزاد شدند و به داران برگشتند که با خبر شدند دو برادر بزرگتر قنبرعلی به نام‌های کرمعلی و حسنعلی شهید شده‌اند. بعد از برگشت به داران در دو مقطع اول و دوم راهنمایی مشغول به تحصیل شد.

وی سپس در دوره‌های آموزش نظامی شرکت کرد و دوره امدادگر رزمی را آموخت، بعد از آن به جبهه عازم شد و ۱۸ تیرماه ۱۳۶۵ به شدت مجروح شد و او را به عقب برگرداندند.
بهارستانی در یکی از مصاحبه‌هایش در تعریف جنگ گفته بود: «جنگ تحمیلی هر چند خیلی سخت بود و خسارات جانی و مالی فراوانی به همراه داشت، ولی برای همه مردم دانشگاه بزرگی است».

کتاب «بزرگمرد کوچک» خاطرات «قنبرعلی بهارستانی»، اسیر آزاد شده ایرانی است که در روز‌های اول جنگ تحمیلی، در حالی که نوجوانی یازده ساله بود به همراه پدرش به اسارت نیرو‌های عراقی‌ها در آمدند.

پیکر این جانباز شهید فردا در شهر داران و با حضور مردم و مسئولان شهر و استان تشییع و به خاک سپرده می‌شود.

انتهای پیام/م

 

قنبرعلی بهارستانی جوان‌ترین رزمنده‌ای که به برادران شهیدش پیوست

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر