کد خبر: ۶۹۶۹۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه نرخ سالمندی استان را ۱۰.۲ اعلام کرد و گفت : در حال حاضر از هر ۱۰ نفر در استان یک نفر سالمند است.

 به گزارش    گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،فاطمه رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به شناسایی ۱۰۵ هزار سالمند در استان، گفت : متاسفانه نرخ سالمندی در استان با شتاب بسیاری در حال افزایش است.

وی نرخ سالمندی استان را ۱۰.۲ اعلام و گفت : این یعنی به ازای هر ۱۰ نفر، یک سالمند در استان داریم. این عدد طی دو سال گذشته از ۸.۵ به ۱۰.۲ رسیده که نگران کننده است.

رضوان مدنی با اشاره به وجود ۱۲ مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان در استان، گفت: در حال حاضر دراین مراکز دولتی و خصوصی حدود ۳۲۰ سالمند نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به نیاز استان به افزایش مراکز نگهداری سالمندان در سال‌های آینده، گفت: هدف این نیست که همه سالمندان را ما نگهداری کنیم و باید تلاش شود که سالمندان در میان خانواده نگهداری شوند.

رضوان مدنی افزود: هرچقدر هم که کیفیت کار مراکز ما بالا باشد، باز برای سالمندان جایگزین مهر و محبت خانواده نمی‌شود و باید خانواده‌ها قدر سالمندان خود را بدانند و از این افراد که برکت زندگی آن‌ها هستند در میان اعضای خانه خود نگهداری کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت محدود نگهداری سالمندان در مراکز بهزیستی، گفت: در حال حاضر با توجه به نیاز استان هرچقدر که بخش خصوصی خواهان دریافت مجوز در این حوزه باشد مشکلی نداریم و مجوز داده می‌شود.

وی افزود: هم اکنون بسیاری سالمندان پشت نوبت هستند که توان پذیرش آن‌ها را به دلیل محدودیت ظرفیت نداریم.

رضوان مدنی تصریح کرد: در این شرایط برای پذیرش سالمندان در مراکز دولتی، مددکاران بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد و سالمندی که واقعا خانواده توانی برای نگهداری آن‌ها ندارد در اولویت پذیرش قرار دارد .

 

 

انتهای پیام/د

افزایش نرخ سالمندی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر