کد خبر: ۶۹۶۹۸۴۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
استاندار قم اعلام کرد؛

سرمست گفت:شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم در ارزیابی عملکرد سال ۹۷ رتبه برتر در مبارزه با مواد مخدر را کسب کرده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛بهرام سرمست استاندار قم در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم با تاکید بر هماهنگی و تعامل بیشتر دستگاه‌های اجرایی در امر مبارزه با مواد مخدر در استان، اعلام کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم در ارزیابی عملکرد سال ۹۷ رتبه برتر در مبارزه با مواد مخدر را کسب نموده است.

سرمست از موارد مهم در نمود عملی مبارزه با مواد مخدر را، خود ارزیابی دستگاه‌های ذیربط دانست وافزود: هر بخش باید با ارزیابی خود از اقدامات و تکالیف صورت گرفته و میزان پیشرفت برنامه‌ها تحت نظارت دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ضمن بررسی قابلیت اجرای این برنامه ها، تعامل لازم با مدیریت استان را عملیاتی کند.

استاندار قم با اشاره به لزوم برنامه محوری در مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر، اضافه کرد: تعهد اجرایی برنامه‌های مصوب بر اساس زمان بندی مشخص و تمهیدساز و کار‌های اجرایی از الزامات تهیه مصوبات در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هستند.

وی با اشاره به آمار‌های استان قم در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری، درمان و آموزش در این حوزه، ادامه داد: عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قابل قبول است و با هدفمندی و نظام مندی مصوبات در مسیر این مبارزه می‌توانیم شاهد کسب توفیقات بیش از پیش باشیم.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همچنین به نقش تشکل‌های مردمی در این مقوله اشاره کرد و گفت: بهره گیری و جلب مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در اجرای برنامه‌ها و حمایت از طرح‌های مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر می‌تواند در ایجاد فرهنگ عمومی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر نقشی اساسی ایفا کند.

استاندار قم در خاتمه با تاکید بر لزوم مناسب سازی برنامه‌ها جهت جوامع هدف مختلف،یادآورشد: اقشار آسیب پذیر در مواجهه با این پدیده شوم، بیشتر از سایر اقشار متحمل ضربات جبران ناپذیر می‌شوند و باید اولویت شورا در پاکسازی محیط و آموزش جامع پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در استان باشند.

گفتنی است در این جلسه دستگاه‌های عضو شورا گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر و نیز درمان معتادین در مراکز ترک اعتیاد ارائه دادند.

انتهای پیام/ح

کسب رتبه برتر مبارزه با‌مواد مخدر در سال ۹۷ توسط استان قم‌

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر