کد خبر: ۶۹۶۹۹۰۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: مقابله با مصرف مواد مخدر بر مبنای فعالیت‌های روزمره بی‌فایده است و باید در کنار اقدامات قهری، به پدیده‌ای فرهنگی و اجتماعی توجه کرد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،کورش مودت سرپرست فرمانداری خرمشهر در جلسه شورای هماهنگی هفته مبارزه با مواد مخدر خرمشهر گفت: وظیفه هر دستگاهی در امر مقابله با مواد مخدر مشخص است اما نمی‌توان به مبنای کار روزمره اکتفا کرد بلکه باید در کنار اقدامات نیروهای انتظامی و اطلاعاتی برخی کارهای فرهنگی و اجتماعی نیز انجام شود.

وی افزود: انجام اقداماتی فرهنگی همچون ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و فعالیت در فضای مجازی برای رسیدن به هدف مدنظر یک نیاز است.

سرپرست فرمانداری خرمشهر از اداره ورزش خواست از ظرفیت‌های قهرمانان نام‌آور ورزشی برای اطلاع‌رسانی از خطرات اعتیاد در هفته مبارزه با مواد مخدر استفاده کند و ادامه داد: می‌توان با حضور مسئولان در کنار ورزشکاران به نام شهرستان با در دست داشتن پلاکاردهای اطلاع‌رسانی جامعه پیرامونی را نسبت به خطر اعتیاد مطلع کرد.

مودت در ادامه به تأثیر کمپ‌های ترک اعتیاد و معتادان گمنام در کاهش بازگشت به سو مصرف مواد مخدر تأکید کرد و این مراکز را بازوان شهر برای مقابله با اعتیاد خواند.

وی در این رابطه گفت: در اکثر موارد، افرادی که کمپ‌های ترک اعتیاد مراجعه می‌کنند خودخواسته به این مراکز مراجعه کردند و ۷۵ درصد آن‌ها نیز درمان می‌شوند که برای استمرار طرح نیاز به ام. ای احساس می‌شود.

عماد شرفی، مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر نیز در این جلسه برگزاری دو همایش و کارگاه با موضوع مواد مخدر، غربالگری و انجام مشاوره رایگان به معتادان و عموم خانواده‌ها و همچنین برپایی نمایشگاه کارکرد کمیته درمان ستاد مقابله با مواد مخدر را از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره در هفته مبارزه با مواد مخدر دانست.

وی همچنین از شبانه‌روزی شدن فعالیت مرکز DIC در طول این هفته خبر داد.

غلامرضا خنفری رئیس اداره ورزش و جوانان خرمشهر هم در این جلسه برگزاری مسابقات دوچرخه‌سواری ویژه نوجوانان و نونهالان، اجرای مانور ورزش‌های رزمی در معابر عمومی و برگزاری کلاس‌ها در محل سالن‌های و هنگام تمرین ورزشکاران را به‌عنوان مهم‌ترین برنامه این اداره در هفته مقابله با مواد مخدر برشمرد.

برگزاری نمایشگاه و همایش، آموزش در سطح وسیع، برگزاری کارگاه‌های نقاش، نمایشگاه‌های عکس و کتاب همچنین برگزاری تئاترهای خیابانی در هفته مبارزه با مواد مخدر مصوب شد.

انتهای پیام/ د

مقابله با مصرف مواد مخدر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر