کد خبر: ۶۹۷۰۲۳۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری بیش از ۱۲ برنامه با موضوع کودکان کار در سال جاری خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، مرتضی رشیدی معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اعلام این مطلب اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که بر اساس قانون ششم توسعه جزء پنج اولویت اجتماعی کشور قرار دارد، موضوع کودکان کار است.

او اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و فساد و فحشا را سایر این موضوعات اجتماعی دانست و افزود: تمام دستگاه‌های اجتماعی کشور از جمله شهرداری‌ها باید به موضوع کودکان کار اهتمام ویژه داشته باشند.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه حدود ۲۵۰ میلیون کودک کار در جهان وجود دارد، گفت: در کشور ما آمار دقیقی از تعداد کودکان کار در دست نیست، اما کشور ما نیز همانند سایر کشور‌های جهان شاهد بروز این آسیب اجتماعی در سطح شهر‌ها بوده لذا ضرورت دارد درباره نحوه تعامل و ارتباط مردم با کودکان کار، آموزش‌هایی به شهروندان ارائه کنیم.

او تصریح کرد: در همین راستا اولویت برنامه‌های معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در سال جاری، آموزش چگونگی مواجهه مردم با کودکان کار است.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از طراحی، برنامه‌ریزی و برگزاری بیش از ۱۲ عنوان برنامه با محوریت کودکان کار در سال ۹۸ خبر داد و شیوه رفتار مردم با کودکان کار را موضوع این برنامه‌ها عنوان کرد.

رشیدی برگزاری سیر نمایشگاهی، اختصاص غرفه به مشاوران اجتماعی و تبلیغات شهری را از جمله این برنامه‌ها دانست و بیان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به‌مناسبت روز جهانی مبارزه با کودکان کار، کارزار بوم یک کیلومتری نقاشی با عنوان "رویای کودکانه" است که با دو موضوع کودکان کار و رویای کودکان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این کارزار هنرمندان نقاش آثار خود را با موضوع کودکان کار خلق کرده و آثار آن‌ها به نفع کودکان کار به فروش می‌رسد و عواید حاصل از فروش این محصولات هنری صرف اموری هم، چون ارتقاء فرهنگی و آموزش کودکان کار خواهد شد.

معاون اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اعلام آمادگی تعداد قابل‌توجهی از هنرمندان اصفهانی برای شرکت در این رویداد گفت: این برنامه از ساعت ۹ تا ۱۸ روز جمعه ۳۱ خردادماه در جاده سلامت ناژوان برگزار می‌شود.

وی افزود: در حال برنامه‌ریزی برای حضور سازمان‌های مردم‌نهاد در این برنامه هستیم و با تمام سازمان‌های مردم‌نهاد که به صورت تخصصی در زمینه کودکان کار فعالیت می‌کنند هماهنگی کرده و ان‌شا‌ءاله آن‌ها در حاشیه این برنامه آموزش‌های لازم درباره نحوه رفتار با کودکان کار را به شهروندان ارائه خواهند داد.

رشیدی ادامه داد: رونمایی از مجموعه پوستر‌های "باید‌ها و نباید‌های کودکان کار" که شامل ۶ "باید" و ۶ "نباید" است نیز از دیگر برنامه‌های جنبی کارزار بوم یک کیلومتری نقاشی در جاده سلامت خواهد بود.

وی در پایان از همکاری و تعامل قابل تحسین سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودک در پیش برد و اجرای برنامه‌ها قدردانی کرده و گفت: امسال با همکاری سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کودک در شهر اصفهان هم، چون سازمان مردم نهاد مهر زنده رود، طلوع مهر و دوستی، موسسه سرمد، ایما، چتر نیلی، گل‌های یاس فاطمه، معمای زندگی، مهرگان و ده‌ها سازمان مردم نهاد دیگر ویژه برنامه‌های قابل توجهی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودکان در سطح شهر اصفهان اجرا گردید که این موضوع از ویژگی‌های برجسته اجرای برنامه‌های امسال بوده است.

گفتنی است؛ ۱۲ ژوئن (۲۲ خردادماه) روز جهانی مبارزه با کار کودکان نامگذاری شده و هدف از گرامیداشت آن جلوگیری از کار کودکان به هر شکلی است که درا ین راستا کارگاه آموزشی ویژه پرسنل اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری، مانور شهری فرهنگ سازی نحوه برخورد صحیح با کودکان کار با عنوان "چهارراه مهربانی" و برپایی غرفه‌های نمایشگاهی توانمندی‌های سمن‌ها در حوزه مبارزه با کار کودکان در گذر فرهنگی چهارباغ، از جمله برنامه‌هایی است که تاکنون سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به مناسبت این روز برگزار کرده است.
 
 
انتهای پیام/س

اقدامات فرهنگی به مناسبت روز جهانی کودکان کار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر