کد خبر: ۶۹۷۰۴۳۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷

یونیسف در شرایط سخت و جنگ اقتصادی در کنار مردم ایران می‌ماند

رییس یونیسف ایران بیان اینکه یونیسف ۷ دهه در کنار مردم ایران قرار دارد، گفت: در شرایط سخت و جنگ اقتصادی در کنار مردم ایران می‌مانیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، وین پارکس رییس یونیسف ایران در نشست شهر دوستدار کودک که ظهر دوشنبه در شورای شهر شیراز برگزار شد با بیان اینکه تحت تاثیر حضور گسترده و متنوع نهاد‌های دولتی و غیردولتی در این نشست قرار گرفته، افزود: نگران نباشید، یونیسف در ایران خواهد ماند و از طرح شهر دوستدار کودک در ایران حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه یونیسف ۷ دهه است که در کنار مردم ایران قرار دارد و در شرایط سخت هیچگاه مردم ایران را چه در شرایط سخت بلایایی طبیعی و جنگ اقتصادی تنها نگذاشته است، تصریح کرد: یونیسف در کنار مردم ایران می‌ماند.

پارکس گفت: یونیسف توانست در مناطق سیل زده دوباره طرح واکسیناسیون را اجرا کند.

وی با بیان اینکه از این دعوت بسیار خرسند است در ادامه با توجه به ابراز علاقه مندی شیرازندگی برای پیوست به شبکه شهر‌های دوستدار کودکان تصریح کرد: طرح شهر دوستدار کودک ۲۳ سال پیش از سوی یونیسف اجرا شد و خوشبختانه مورد توجه قرار گرفت؛ این پروژه در ایران توسط وزارت کشور درحال پیشروی است و در جهت جلب توجه نهاد‌های بین المللی موفق بوده است، از این رو اگر این طرح درست اجرا شود کودکان در فرایند تصمیم گیری‌های شهری نقش موثری خواهند داشت.

رییس یونیسف ایران که ماموریتش در ایران رو به پایان است، اعلام کرد: به نظر من مهمترین جنبه آن مشارکت کودکان در تصمیم گیری‌های شهری است.

به گفته پارکس، حصول اطمینان از اینکه نظر کودکان در شهرسازی و برنامه ریزی شهری در نظر گرفته می‌شود از اهداف این طرح است، زیرا شاید بزرگترین چالش برنامه ریزی و حفظ ارتباط کودک است که تبریک می‌گویم شهرداری شیراز توانسته با تاسیس دبیرخانه شهر دوستدار کودک حمایت نهاد‌ها را جلب کند.

وی اضافه کرد: تلاش‌های زیادی انجام شده است که با توجه به درخواست وزارت کشور برای حمایت از این طرح خوشحالیم که شیراز هم به شبکه شهر‌های دوستدار کودک پیوسته است.

رییس یونیسف ایران گفت: شبکه جهانی شهر‌های دوستدار کودک یونیسف راهی برای همکاری پایدار در جهت حفظ صلح است.

انتهای پیام/چ

صحبت های رییس یونیسف ایران در نشست شهر دوستدار کودک در شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر