کد خبر: ۶۹۷۰۴۷۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

دومین دور آموزش ورزش جیتسا در اردوگاه شهید هاشمی نژاد سپاه بهشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،  محمدرضا اتحاد مسئول کمیته روابط عمومی جیتسای ایران با اشاره به فعالیت رو به رشد ورزش رزمی دفاع شخصی جیتسا در سطح کشور، گفت: ورزش رزمی جیتسا بر گرفته از فنون و فرهنگی اصیل دیار علویان به ویژه مردم طبرستان است که با الهام از نام سرزمین شمالی ایران در مسیر جاده ابریشم در قالب جیتسا به دنیا معرفی شده است..
 
وی شعار ورزش رزمی جیتسا را برگرفته از اخلاق و منش پهلوانی توصیف کرد و افزود: شکل احترام‌ها در این ورزش متفاوت از سایر ورزش‌های رزمی در کشور‌هایی مانند ژاپن و چین است که به اشخاص تعظیم می‌کنند.
 
مسئول کمیته روابط عمومی جیتسای ایران گفت: جیتسا در ایران دارای مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان همراه با مجوز فدراسیون ورزش‌های رزمی است که در فدراسیون ورزش‌های رزمی به عنوان سیستم رزمی جیتسا و درفدراسیون رزمی کارگری به عنوان کمیته دفاع شخصی جیتسا معرفی و در حال فعالیت است.
 
محمدرضا اتحاد افزود: ورزشکاران جیتسا در بحران سیل اخیر استان‌های ایران نقش مفیدی ارائه دادند.
 
وی گفت:این ورزش علاوه بر اینکه حفاظت شخصیت را بر عهده دارد دفاع از خود و خانواده را در زندگی دارد که نیاز اصلی مردم است.
 
وی افزود: ورزش جیتسا در ایران و دنیا با لوگوی ببر مازندران معرفی شده است.
 

وی گفت: ورزش جیتسا به عنوان یک رشته بادیگاردی معرفی شده که برای ارگان‌های دولتی و حتی اشخاص در کشور درحال فعالیت بوده و دوره‌های تخصصی بادیگاردی آن نیز در حال برگزاری است.

 
دومین دور آموزش ورزشکاران جیتسا در اردوگاه شهید هاشمی نژاد در سطح وسیعتری شکل گرفت و دانش اموختگان بصورت عملی آموزش کامل را آموختند.

انتهای پیام/آ
 

دومین دور اموزش ورزش جیتسا در بهشهر برگزار شد 

 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر