کد خبر: ۶۹۷۰۹۲۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی همدان گفت:باید تا سه سال آینده ۲۱۰ هکتار گلخانه در استان همدان ایجاد شود.

ضرورت ایجاد ۲۱۰ هکتار گلخانه در همدان به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حجت الله شهبازی، معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در سند راهبردی توسعه این استان باید در سه سال آینده ۲۱۰ هکتار گلخانه ایجاد کنیم افزود: سهم هر سال ایجاد ۷۰ هکتار گلخانه است.
وی ادامه داد: تا پایان سال گذشته ۱۱۱ هکتار گلخانه در سطح استان همدان احداث شد که ظرفیت تولید آن‌ها افزون بر ۳۷ هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی است.

شهبازی ظرفیت اشتغال مستقیم این گلخانه‌ها را یک هزار و ۲۰۰ تن عنوان کرد و اظهار داشت: در این حوزه می‌توانیم با توسعه کشت گلخانه‌ای در نقاط مختلف استان ظرفیت‌های خوب اشتغالزایی ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی‌هایی که در سطح شهرستان‌ها توسط فرمانداران انجام شده است، پیش بینی ما این است که به مراتب سطحی که ایجاد می‌شود بیشتر از سطحی باشد که تعهد هر شهرستان است.

شهبازی افزود: سهم ملایر در احداث گلخانه‌ها برای هر سال هشت هکتار و در مجموع ۲۴ هکتار پیش بینی شده است که در سند راهبردی توسعه این شهرستان مشخص شده است.

وی ازبهره برداری یک واحد گلخانه در روستای «پیرخداوردی» به مساحت پنج هزار مترمربع خبردادو اظهار داشت: مساحت گلخانه سه هزار و ۷۵۰ مترمربع و ظرفیت اسمی این واحد ۱۳۰ تن انواع محصولات گوجه فرنگی، خیار و فلفل است.

وی ادامه داد: هفت میلیارد و ۹۳ میلیون ریال برای اجرای این طرح از محل اشتغال پایدار روستایی هزینه شده است که زمینه اشتغال برای چهار تن به صورت مستقیم و ۶ تن به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است.

گفتنی است؛ همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۲۲ طرح کشاورزی با اعتباری حدود ۱۰۲ میلیارد ریال در شهرستان ملایر بهره برداری شد.
انتهای پیام/ج

ضرورت ایجاد ۲۱۰ هکتار گلخانه در همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر