کد خبر: ۶۹۷۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
رئیس اتاق بازرگانی تهران:

خوانساری گفت: سال گذشته، ٥٣٣ هزار میلیارد تومان یارانه به حامل‌های انرژی پرداخت شد، ولی به تولید نیامده است.

سال گذشته ۵۳۳ هزار میلیارد تومان یارانه سوخت پرداخت شدبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در حاشیه سومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بر اساس اطلاعات و آمار‌های موجود کشور، بین سال‌های ٩٢ تا ٩٨، میانگین رشد سرمایه گذاری در ١٤ فصل منفی بوده و رقمی معادل ٨. ٣- درصد رسیده است.

خوانساری افزود: رشد مصرف در ٩ فصل از این مدت مثبت بوده و میانگین آن، ٢. ٢- را به ثبت رسانده و در عین حال، رشد تورم ٢٦. ٩ درصد، رشد اقتصادی ٩. ٤- درصد، رشد صادرات ٦- و رشد واردات ٧. ٢١- بوده است که با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از واردات کشور، واردات مواد اولیه و کالا‌های صنعتی بوده، این روند نگران کننده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تصریح کرد: بحران نقدینگی اکنون وجود دارد و با توجه به تورم، نقدینگی و نرخ ارز بنگاه‌ها را دچار مشکل شده است و امسال، رکود حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد: تنها راه اصلاح این روند با توجه به وضعیت موجود اقتصاد و شرایط تحریمی، اصلاح ساختار اقتصادی کشور را ضروری می‌کند.

خوانساری گفت: بر اساس اعلام سازمان برنامه و بودجه، ٨٠٠ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان و آشکار پرداخت می‌شود، در حالیکه کل وابستگی کشور و بودجه به نفت ٢٠٠ هزار میلیارد تومان است؛ پس با اصلاح روند پرداخت یارانه و حذف تنها یک چهارم آن و حتی پرداخت یک چهارم دیگر به صورت نقدی به اقشار آسیب پذیر، می‌توان ساختار کشور را اصلاح کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: سال گذشته، ٥٣٣ هزار میلیارد تومان یارانه به حامل‌های انرژی پرداخت شد، ولی به تولید نیامده است. این موارد شامل ١٢٣ هزار میلیارد تومان به بنزین، ١٣٠ هزار میلیارد تومان برای گازوئیل و ٢٨٠ هزار میلیارد تومان گاز طبیعی بوده است.


انتهای پیام/

کاهش منفی ۳.۸ درصدی سرمایه گذاری بین سال‌های ۹۲ تا ۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
به کي پرداخت شد؟ چرا؟
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر