کد خبر: ۶۹۷۱۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
کد خبر : ۶۹۷۱۱۲۳

در پی بالا گرفتن جنگ لفظی میان صادق خان و دونالد ترامپ، شهردار مسلمان لندن توئیت‌های نژادپرستانه رئیس‌جمهور آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشنگتن اگزمینر، صادق خان، شهردار لندن روز گذشته (دوشنبه) به توئیت‌های توهین آمیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد و گفت او در نژادپرستی گاو پیشانی سفید شده است.

خان در این خصوص اعلام کرد: مشخص است که شما رئیس جمهوری در آمریکا دارید که توئیت‌های فعالان راست افراطی را منتشر می‌کند. توئیت‌های نژادپرستانه منتشر می‌کند. این یکی از نگرانی‌های من درباره دونالد ترامپ است. او هم اکنون در سراسر جهان از نظر نژادپرستی گاو پیشانی سفید شده است.

ترامپ پیشتر در حساب توییتر خود به بهانه وقوع سه حمله با سلاح سرد در لندن به لفاظی علیه صادق خان پرداخت و نوشت: لندن هرچه سریعتر به یک شهردار جدید نیاز دارد. صادق خان یک فاجعه است! او یک رسوایی ملی است که در حال تخریب شهر لندن است.

جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس هم روز گذشته به حمایت از این توییت‌های توهین آمیز ترامپ پرداخت و نوشت: بسیار ناامید کننده است که ما شهرداری برای لندن داریم که کاملا از کنترل جنایات مرتبط با حمل سلاح سرد (چاقو) ناکام مانده است و به جای اینکه بیشتر وقت خود را صرف امن‌تر کردن لندن کند، بیشتر وقتش را در عرصه سیاست می‌گذراند. در این مورد ۱۵۰ درصد با رئیس جمهور آمریکا موافق هستم.

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس از این توئیت‌های ترامپ انتقاد کرده و آن‌ها را ناخوشایند خوانده بود.

جنگ لفظی میان ترامپ و صادق خان از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. خان بار‌ها اعلام کرده است که ترامپ در لندن مورد استقبال قرار نخواهد گرفت. رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر نیز شهردار لندن را «حال به هم زن» و یک «بازنده تمام عیار» نامید. در سفر اخیر ترامپ به انگلیس هم صادق خان مجوز به پرواز درآوردن بالون «بچه ترامپ» را در آسمان لندن صادر کرد که به نظر می‌رسد این مسئله هم بر خشم ترامپ افزوده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر