کد خبر: ۶۹۷۱۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

تقوی‌نژاد گفت: حل مشکلات و چالش‌های بیمارستان نیازمند طرح جامعی است، ولی در کنار آن می‌توان برخی موارد را با سرعت بیشتر و تا پایان سال جاری، رفع کرد.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید کامل تقوی‌نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در بازدید از مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی (ره) تهران و پروژه‌های در دست اجرای این مجتمع، بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تسریع در تکمیل پروژه ساخت بیمارستان ۹۴۵ تخت خوابی «مهدی‌کلینیک» این مجتمع، تاکید کرد.

 در این بازدید که با همراهی مدیران کل معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجام شد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن بازدید از بخش پیوند کبد بیمارستان امام‌خمینی (ره) که هم اکنون با ۱۶ تخت فعال و ۴ تخت مراقبت‌های ویژه در حال ارائه خدمات است، با اشاره به شرایط خاص مراجعه‌کنندگان به این بیمارستان، گفت: اعتقاد دارم حل مشکلات و چالش‌های بیمارستان نیازمند طرح جامعی است، ولی در کنار آن می‌توان برخی موارد را با سرعت بیشتر و تا پایان سال جاری، رفع کرد.

برخی مشکلات بیمارستان‌ها با بودجه موجود قابل حل است

وی افزود: با وجود تمام تنگنا‌های مالی در وزارت بهداشت، بخشی از مشکلات، چالش‌ها و نارسایی‌های موجود، با بودجه فعلی قابل رفع است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به تاکید وزیر بهداشت برای تسریع در تکمیل این پروژه تصریح کرد: برای این منظور، همکاری بخش غیر دولتی، مشارکت عمومی و خصوصی، جذب منابع و خدمات خیّران سلامت و استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور از جمله منابع بانکی، با توجه به محدودیت‌های بودجه دولت، از برنامه‌های مورد نظر برای تسریع در افتتاح این پروژه خواهد بود.

وی افزود: به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کنیم که با استفاده از تمام ظرفیت‌های اشاره شده، در دولت تدبیر و امید، شاهد افتتاح این بیمارستان و هدیه آن به مردم باشیم.

اختصاص ردیف مستقل عمرانی برای بیمارستان امام‌خمینی (ره)، خدمت بزرگی است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه تهران نیز در این بازدید، با قدردانی از سید کامل تقوی‌نژاد برای انجام بازدید‌های میدانی از دانشگاه‌ها و مراکز درمانی، گفت: اختصاص ردیف مستقل عمرانی برای بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، خدمت بزرگ و قابل تقدیری است که می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات این بیمارستان را برطرف کند.

محمود بیگلر، خواستار همکاری و مساعدت معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در تکمیل و راه‌اندازی ساختمان مهدی‌کلینیک با ۸ هزار متر مربع زیربنا شد و افزود: مقاوم‌سازی ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره)، تکمیل و راه‌اندازی پروژه بلوک زایمانی و ساختمان مرکزی درمانگاهی بیمارستان، از دیگر مواردی است که انتظار همکاری لازم در زمینه تعمیر، تکمیل و یا راه‌اندازی آن‌ها را داریم.

گفتنی است، مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران، هم اکنون با ۴۰۰ عضو هیات علمی، ۴۲۰۰ دانشجو، ۱۰۰۰ دانشجوی دستیاری تخصص و فوق تخصص و ۲۲ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، فعالیت علمی، درمانی و پژوهشی در حال فعالیت است. این مجتمع، با ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار، ۱۱۵ هزار متر مربع فضای مسقف، ۶۴ بخش، ۹۲ درمانگاه و ۶۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی، روزانه به ۲ هزار بیمار سرپایی ارائه خدمت می‌کند و یک‌سوم پذیرش آن، بیماران مبتلا به سرطان هستند. همچنین ضریب اشغال تخت در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، ۹۰ درصد و ضریب اشغال تخت اورژانس، ۳۰۰ درصد است و در مجموع ۷۰ هزار مراجعه اورژانسی و ۷ هزار عمل جراحی در سال در این بیمارستان انجام می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر