کد خبر: ۶۹۷۱۳۹۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت: در سال جاری یک هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال مددجویان کردستانی اختصاص یافته که این میزان نسبت به سال گذشته با رشد ۳۰ درصدی روبرو شده است.

اعتبار تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد کردستان ۳۰ درصد افزایش یافتبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، فرشید جهان بین اظهار داشت: این میزان تسهیلات در قالب اعتبارات قرض الحسنه شامل بانک ها، صندوق قرض الحسنه امداد و توسعه روستایی است که در سال جاری به کمیته امداد استان تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی به امداد اختصاص یافته است، افزود: بخش قابل توجهی از این اعتبارات برای ایجاد اشتغال پایدار در روستا‌ها در نظر گرفته شده و محوریت اصلی هزینه کرد آن، ایجاد و یا احیای طرح‌های اقتصادی در مناطق محروم است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: همچنین در راستای تقویت بنیه طرح‌های اشتغال، با همکاری سازمان‌های آموزش نهاد، آموزش‌های ویژه‌ای شامل بازآموزی علوم کسب و کار و آموزش‌های فنی و مهارتی برای مجریان طرح‌ها در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در این راستا پیش بینی می‌شود برای آموزش سه هزار و ۶۵۰ نفر بیش از ۱۱ میلیارد ریال هزینه شود ضمن اینکه در زمینه بکار گیری افراد متخصص و دارای مهارت در موسسات، شرکت‌ها و کارگاه‌ها به صورت ویژه اقداماتی انجام می‌شود.

جهان بین گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، امسال ۲ پروژه کلان را در دست بررسی دارد و از قِبل آن بیش از ۵۰ درصد کل اعتبارات سال جاری با کمک و استفاده از ظرفیت و توان راهبران شغلی و کارآفرینان برجسته، منجر به ایجاد شغل خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین در راستای پایدار سازی مشاغل و در قالب پروژه هدایت شغلی اقداماتی در زمینه بیمه محصولات و سرمایه، بازاریابی، برپایی نمایشگاه‌های عرضه محصولات و نظارت مستمر بر اجرای صحیح طرح‌ها انجام می‌شود.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات و حمایت‌های این نهاد در استان بهره مند می‌شوند.

انتهای پیام/ز

افزایش اعتبار تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد در کردستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر