کد خبر: ۶۹۷۱۶۸۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
با حضور معاون اول رئیس جمهور انجام شد؛

امروز ۷ پروژه آبخیزداری و آبخوان داری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با حضور معاون اول رئیس جمهور در استان زنجان به بهره برداری رسید.

افتتاح ۷ پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملیبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، امروز ۷ پروژه آبخیزداری و آبخوان داری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با حضورمعاون اول رئیس جمهور در استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

با افتتاح این پروژه‌ها حدود ۱۷ هزار نفر در استان صاحب شغل می‌شوند.

پخش سیلاب و آبخوان داری خراسانلو، کنترل سیل و رسوبات ساغرچی و کنترل سیل و رسوبات میرآخور در ماهنشان، آبخوان داری و کنترل سیل آقبلاغ در زنجان، پخش سیلاب و آبخوان داری نصیرآباد در خرمدره، ذخیره رواناب و کنترل سیل خوشنام درابهر و همچنین ذخیره رواناب و کنترل سیل چشین درابهر از طرح‌های افتتاح شده امروز به دست جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در استان زنجان می‌باشد.

به گفته مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، آبخیزداری گامی در راستای توسعه منابع طبیعی بوده که خود بستر توسعه پایدار کشور به شمار می‌رود.

نوربخش افزود: مهمترین ویژگی آبخیزداری مدیریت حوزه‌های آبخیز به عنوان سیستم‌های پویای فیزیکی، بیولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی است.

وی به آبخوان داری نیز اشاره کرد و گفت: آبخوانداری مجموعه‌ای از عملیات مکانیکی است که با مهار و نفوذ سیلاب بر روی عرصه‌های آبخوان موجب احیاء کمی و کیفی منابع آب و خاک، تقلیل و حتی حذف خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم و در نتیجه بهینه سازی محیط زیست می‌شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان این که ۲۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان داری در سطح کشوراختصاص یافته است افزود: از این مقدار بیش از ۱۲ میلیارد تومان به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان تخصیص داده شده است.

به گفته نوربخش این اعتبارات در ۱۶ حوزه آبخیز در سطح استان هزینه شده که عملیات اجرای ۷ پروژه به اتمام رسیده است و امروز نیز با حضورمعاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

وی در ادامه کنترل فرسایش و جلوگیری از هدر رفت خاک مرغوب کشاورزی، ایجاد تعادل پایدار بین منابع آب، خاک و گیاه، مهار و کنترل و افزایش بهره‌وری آب و نیز بالا بردن سطح رفاه و افزایش مشارکت عملی مردم ساکنین حوزه آبخیز در حفاظت از منابع موجود را از جمله مزایای اجرای این طرح‌ها اعلام کرد.

انتهای پیام / ک

افتتاح چند طرح آبخیزداری در زنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر