کد خبر: ۶۹۷۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
وزیر دادگستری:

وزیر دادگستری یکی از مواردی که باید سرلوحه دستگاه قضایی باشد را تربیت نیرو‌های پاکدامن و صیانت از قضات به ویژه قضات جوان دانست.

صیانت از قضات و تربیت نیرو‌های پاکدامن سرلوحه دستگاه قضایی استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری ، پیش از ظهر امروز در جمع مسئولان عالی قضایی استان یزد اظهار داشت: نفس کار قضاوت به نحوی است که به قضات قدرت و اختیار می‌دهد بر این اساس امکان لغزش وجود دارد.

وی با تاکید بر ضرورت تربیت نیرو‌ها و قضات پاکدامن بیان کرد: صیانت از قضات به ویژه قضات جوان نیز باید در سرلوحه کار دستگاه قضا باشد.

آوایی تصریح کرد: تربیت نیرو‌هایی که در مقابل قدرت و اختیار لغزش نداشته باشند، کار بسیار دشواری است و تقوی و اعتقاد قوی و اخلاق‌مداری می‌طلبد.

وی بیان کرد: دیده شده در برخی از موارد، قاضی در رای دادن و رسیدگی به امور مردم به صورت یک امر عادی برخورد می‌کند در حالی که همین برخورد عادی برای مردم یک فاجعه در مسیر زندگی آن‌ها تلقی می‌شود.

وزیر دادگستری از قضات خواست در رسیدگی پرونده‌ها به حرف مردم گوش دهند و تا حد امکان از بروز اشتباه در مسیر رسیدگی به پرونده دوری کنند، زیرا این مهم علاوه بر اینکه باعث احقاق حقوق می‌شود می‌تواند در رضایت‌مندی مردم از نظام نیز موثر باشد.

وی تاکید کرد: مردم اگر اطمینان داشته باشند که با حوصله و صبر به حرف آن‌ها گوش داده شده، در برابر رای نهایی تمکین خواهند کرد و مسائل جدید ایجاد نمی‌شود.

آوایی تصریح کرد: کار قاضی حفظ موضع بی‌طرفی و صدور رای بر اساس قانون است و باید توجه داشت که هر دو طرف پرونده باید زمان کافی برای بیان ادله خود داشته باشند.

انتهای پیام/ف

تربیت نیرو‌های پاکدامن سرلوحه دستگاه قضایی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر