کد خبر: ۶۹۷۱۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

روابط هنری ارمنستان و ایران گسترش پیدا می‌کندبه گزارش حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آرتاشس تومانیان سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز ۲۸ خردادماه با سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری دیدار و درباره گسترش و تقویت روابط فرهنگی - هنری دو کشور گفتگو کرد.

تومانیان در این جلسه گفت: روابط فرهنگی و هنری دو کشور ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند عمیق‌تر و قوی‌تر باشد و دو کشور می‌توانند برای معرفی فرهنگی‌های یکدیگر همکاری و کمک کنند. ما تمایل داریم فرهنگ و هنر ارمنستان در ایران بیشتر معرفی و شناسانده شود و از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهیم که برای گسترش روابط فرهنگی و هنری کمک کند تا فرهنگ و هنر ایران نیز در ارمنستان معرفی شود.

وی ادامه داد: ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران، اشتراکات فرهنگی زیادی دارند و بنیاد روابط دوستی ایران و ارمنستان، فرهنگ است. در روابط فرهنگی، هنری دو کشور کار‌هایی انجام شده، اما بیشتر باید کار شود.

سفیر ارمنستان همچنین از اجرای گروه کر ارمنستان در آینده به مناسبت بزرگداشت کمیتاس آهنگساز فقید ارمنی در تهران خبر داد.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر همکاری فرهنگی و هنری دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان بیان کرد: پیوند‌های عمیقی در زمینه هنر‌های مختلف مانند موسیقی بین ایران و ارمنستان وجود دارد و دو کشور نغمه‌های مشترکی دارند. با این نزدیکی و پیوند فرهنگی، انتظار می‌رود روابط فرهنگی و هنری گسترده‌تر باشد. تاکنون نیز فعالیت‌هایی در زمینه‌های هنری بین دو کشور انجام شده است که می‌تواند این فعالیت‌ها در زمینه برگزاری و اجرای برنامه‌های هنری و رفت و آمد هنرمندان دو کشور بیشتر شود. نزدیکی و ارتباط فرهنگی دو کشور قابل توسعه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز استقبال می‌کند.

حسینی در پایان یادآور شد: علاوه بر برنامه‌های هنری و ارتباط و تعامل هنرمندان دو کشور، جشنواره‌های هنری مانند جشنواره‌های تئاتر، موسیقی، هنر‌های تجسمی و مد و لباس فجر، فرصتی برای ارتباط هستند و گروه‌های هنری ارمنستان می‌توانند در این رویداد‌ها حضور داشته باشند و از سوی دیگر، هنرمندان و گروه‌های ایران نیز به تناسب در جشنواره‌های هنری ارمنستان حضور پیدا کنند. این رویداد‌ها می‌تواند مقدمه ارتباط و تعامل هنرمندان باشد. گفتگو‌ها و ارتباطات فرهنگی بین ایران و ارمنستان به آسانی ادامه خواهد یافت و تقویت می‌شود و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز تمایل دارد روابط فرهنگی، هنری و دوستانه با کشور‌های همسایه تداوم یابد.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر