کد خبر: ۶۹۷۱۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
یک فعال رسانه‌ای مطرح کرد

ثابتی در صفحه شخصی خود با انتشار تصویری از نامه محمد مرسی به شیمون پرز، وی را از جهاتی شبیه‌ترین فرد به محمد مصدق دانست.

واکنش امیرحسین ثابتی به نامه محمد مرسی به شیمون پرزبه گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، امیرحسین ثابتی فعال رسانه‌ای با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود تصویری از نامه محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر که روز گذشته در جریان برگزاری جلسه دادگاهش درگذشت به شیمون پرز رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی را به اشتراک گذاشت و مرسی را از جهاتی شبیه‌ترین فرد به محمد مصدق دانست.

ثابتی در اینستاگرام نوشت:

«به این نامه خوب نگاه کنید، نامه ذلیلانه محمد مرسی به شیمون پرز رئیس اسراییل در مهر ۹۱.

مرسی در ابتدای این نامه پرز را «عزیزم» و «دوست بزرگوارم» خطاب می‌کند و در ادامه میگوید علاقه دارم روابط دوستانه مصر و اسراییل را نشان دهم و در پایان برای پرز و اسراییل آرزوی سعادت و خوشبختی و شکوفایی و رفاه میکند و سفیر جدید مصر را در سرزمین‌های اشغالی معرفی می‌کند.

مرسی ۵ ماه بعد نیز با جان کری دیدار کرد و درست برخلاف خواست انقلابیون مصر، تلاش کرد تا گرم ترین روابط ممکن با آمریکا و اسرائیل را داشته باشد اما دقیقا چند ماه بعد در تیر ۹۲ با حمایت های آشکار آمریکا و اسراییل علیه او کودتا می‌شود و مرسی تا دیروز که در قید حیات بود، در قفس زندانی بود.

محمد مرسی از جهاتی شبیه ترین فرد به محمد مصدق بود، هر دو با تکیه بر غرب می خواستند کشورشان را بهتر اداره کنند اما همان غرب علیه هر دوی آنها کودتا کرد، حالا لیبرال ها و اصلاح طلبان ایرانی مخیر هستند که می خواهند از سرنوشت تلخ این دو نفر عبرت بگیرند یا در صف تکرار تاریخ بایستند...»

واکنش امیرحسین ثابتی به نامه محمد مرسی به شیمون پرز

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر