کد خبر: ۶۹۷۲۳۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
انصاری خبر داد

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از رشد ۶۰ درصدی اجرای احکام پرونده‌های تعزیرات در سال ۹۷ خبر داد.

رشد ۶۰ درصدی اجرای احکام پرونده‌های تعزیرات در سال ۹۷به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی اظهار کرد: کار تکاملی نیروی انتظامی در پلیس اقتصادی نشان می‌دهد که بیشترین متغیر‌های ساختاری ما در سال‌های جاری مربوط به قاچاق کالا و ارز است و در مواجهه با این پدیده شوم و مخرب، راهی نداریم جز اینکه ظرفیت‌ها را فعال‌تر کنیم.

وی افزود: همه می‌دانیم که در این مسیر باید با هم کار کنیم و هم افزایی دستگاه‌ها می‌تواند به حل مسائل و مشکلات کمک کند و سازمان حداقل در سال‌های اخیر به دنبال این بود که خلاأهای موجود را به حداقل برساند.

انصاری تاکید کرد: حرکت‌های فعلی افق حرکتی اش یک جا‌هایی متوقف است، یعنی اینکه اگر در بهترین زمان ممکن به پرونده رسیدگی و رأی قطعی نیز صادر شود، اگر به اجرا نرسد خاصیتی ندارد.

وی با بیان این مطلب که تنظیم گری بین دستگاه‌ها باید به شکلی باشد که در پایان سال نتیجه دریافتی مورد فایده برای مردم و نظام باشد؛ افزود: در نظام دادرسی حکمی ممکن است توقعات دستگاه‌های کاشف و یا تعزیرات در مورد احکام و مدارک موجود در پرونده برآورده نشود که این مسائل تنها با جلسات تعاملی قابل حل است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به اینکه مساله مشترک تعزیرات و نیروی انتظامی، موضوع اجرای احکام است، گفت: اکنون مشکل ما این است که ماموریت مشترک ما در حوزه کامل شدن مبارزه با قاچاق، ماموریت ناقصی است، چون تنها صدور حکم در مبارزه با قاچاق کافی نیست و احکام باید به اجرا برسند و اگر اجرای حکم با تأخیر انجام شود، قطعا اثرگذاری کم و دسترسی به متهمان نیز سخت می‌شود.

انصاری گفت: پاسخگویی و ایجاد ارتباط بین تعزیرات و نیروی انتظامی در دو سال اخیر بهتر شده است و تلاش برای بهبود تعامل‌ها باید ادامه پیدا کند.

سردار مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی نیز در این جلسه، وضعیت فعلی تعامل نیروی انتظامی و تعزیرات را ایده آل توصیف کرد و گفت: رویکرد ما این است که با تعزیرات هم ماموریت هستیم و در حقیقت دو بال یک ماموریت هستیم و هیچ وقت خود را از تعزیرات جدا ندیدیم و در عمل هم تعزیرات نیز از نیروی انتظامی جدا نبوده است.

وی افزود: ممکن است در مواردی اشکالاتی بوده باشد، اما این به علت عدم تعامل نیست و تنها آموزش‌ها باید افزایش پیدا کند و هدف گذاری به گونه‌ای انجام شود که خروجی بهتری داشته باشد.

سردار مقیمی با تاکید بر لزوم برخورد با دانه درشت ها، اظهار داشت: رویکرد پلیس در دو سال اخیر رویکرد اطلاعاتی است و از سوابق و بانک اطلاعاتی استفاده می‌کنیم و در این حوزه نیازمند همراهی تعزیرات هستیم.

در ادامه جلسه عبدالله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر بخواهیم تولید ملی با گذشته تفاوت داشته باشد و رونق گیرد؛ باید نگاهمان را در تمام سطوح و ماموریت‌های سازمانی عوض کنیم.

وی افزود: باید یک واحد شویم و با یک تفکر و رویکرد با متخلفان برخورد کنیم. ما به دنبال تشکیل پرونده برای کسانی که به صورت سالم و مطابق قانون فعالیت می‌کنند، نبوده و نیستیم و این سیاست مشترک نیروی انتظامی، تعزیرات و ستاد قاچاق است.

هندیانی تصریح کرد: ما توانمندیم و می‌توانیم به شرطی که در کنار هم به صورت متحد سرعت، دقت و صحت را سرلوحه کار قرار دهیم.

گفتنی است، در این جلسه تعدادی از مدیران و معاونین ستاد قاچاق کالا و ارز، نیروی انتظامی و مدیران ستادی و استانی تعزیرات حکومتی حضور داشتند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر