کد خبر: ۶۹۷۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
رئیس سازمان حج و زیارت:

رییس سازمان حج و زیارت به زائران حج تمتع توصیه کرد: با توجه به محدودیت زمانی، از فرصت معنوی این سفر و حضور معنوی در مدینه و مکه مکرمه حداکثر بهره را برده و وقت خود را به خرید و حضور در بازارها نگذرانند.

خرید سوغات از داخل کشور /۵۵۰ کادر پزشکی و درمانی به حجاج خدمت می‌دهندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی رضا رشیدیان در همایش آموزشی و توجیهی کارگزاران حج منطقه دو کشور در اصفهان افزود: برای تسهیل این امر برای زائران امکان خرید کالا‌های تولید داخل به صورت اینترنتی فراهم شده که این امر هم به نوعی حمایت از تولید داخل و جلوگیری از خروج ارز از کشور و نیز صرفه جویی در وقت و زمان و بهره گیری بهتر از این سفرمعنوی است.

وی تصریح کرد: از سویی عملیات حج و موفقیت آن حاصل فعالیت هماهنگ ومنسجم تیمی است که در این رابطه تمامی دست اندرکاران اعم از اعضای ستاد، مدیران کاروانها، مدیران مجموعه ها، دست اندرکاران آشپزخانه، حمل و نقل، بهداشت و درمان، اسکان و ... باید با یکدیگردر ارتباط وتعامل نزدیک بوده و در راستای کسب رضایت حجاج مان گام بردارند.

وی اظهار کرد: کسب رضایت حجاج، محور اصلی عملکرد ماست از این رو باید در همه زمینه ظرفیت‌هایی ایجاد کنیم که حجاج بیشترین بهره معنوی را از سفر به سرزمین وحی کسب کنند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه باید فرصت خادمی به حجاج را قدر بدانیم و در این راستا برای رضایت خداوند با تمام ظرفیت و توان به خدمت رسانی صادقانه به حجاج بپردازیم که این نوع عمل ما رضایت حداکثری زائران خانه وحی را نیز به دنبال خواهدداشت.

وی با اشاره به تفاهمات خوبی که طی ماه‌های گذشته با طرف عربستانی شده است، گفت: با اقدام به موقع در انعقاد قرارداد‌های مسکن، حمل و نقل وتغذیه در عین افزایش نرخ‌ها در عربستان، توانستیم در عین حفظ و ارتقا کیفیت خدمات، نسبت به سال قبل صرفه جویی خوبی در هزینه‌های این سه بخش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امسال تامین مسکن در مدینه منوره با محدودیت‌هایی مواجه بود، افزود: به علت محدودیت‌های ناشی از تخریب هتل‌ها در مدینه منوره، مدت اقامت در این شهر برای کاروان‌های مدینه قبل پنج شب و شش روز و نیز مدینه بعد چهار شب و پنج روز تعیین شده و تاریخ ورود و خروج به هر ساختمان و هتل نیز از قبل بر اساس اجاره هتل‌ها تعیین گردیده است. وی با بیان اینکه برنامه ریزی وهماهنگی‌های لازم برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم وتسهیل ارائه خدمات به زائران ایرانی برای بهره گیری مطلوب از این سفر ارزشمند انجام شده است، اظهار کرد: با توجه به انجام پرواز‌های امسال توسط هواپیمایی کشورمان، به طور متوسط اقامت حجاج در عربستان ۳۵ روز خواهد بود ضمن آنکه این زمان برای برخی کاروان‌ها بیش از این مدت خواهد بود و حجاج باید این زمان را فرصتی مغتنم دانسته و از ابعاد مختلف این حضوردر جوار بیت الله الحرام بهره بیشتری گیرند.

رییس سازمان حج و زیارت ضمن تاکید بر سعه صدر و رعایت اخلاق نیکو درمدیران کاروان‌ها و مجموعه‌ها گفت: باید با عشق و همت به وظایف خود عمل کنیم و بدانیم که همه خادمان و مدیران حلقه یک زنجیر محسوب می‌شوند و ارائه خدمات با کیفیت در روحیه زائر و بهره گیری بهتر از این سفر موثر خواهد بود. وی با اشاره به شرایط جسمی و سلامت زائران و اوج گرمای هوا در موسم حج گفت: با توجه به شرایط جسمی و سنی حجاج جنانکه متوسط سن زائران امسال ۵۶ سال است برنامه ریزی‌های لازم در خصوص تغذیه، تدارکات و ... در این سفر معنوی اندیشیده شده تا شرایط زیارت زائران در مراسم و اعمال حج تا حد امکان با ارائه خدمات مناسب و با کیفیت از سوی عوامل دست اندرکار اجرایی و کارگزاران تسهیل شود.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین با بیان اینکه باید از ظرفیت خدمات درمانی کشور عربستان در ایام حج تمتع برای رفاه حال زائران بیشتر استفاده شود، گفت: با توجه به رفع اشکال ات سنوات قبل و تفاهم انجام شده مقرر گردید تا امسال تمهیداتی اندیشیده و نفرات رابط برای حضور در مراکز درمانی کشور به میزبان وزارت حج عربستان معرفی شوند.

رییس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌های لازم در این خصوص هم انجام شده است، افزود: تمام تلاش و توان خود را به کار بسته ایم تا از تمامی ظرفیت‌های ممکن در کشور میزبان برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران به خصوص در زمینه بهداشت و درمان بهره ببریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر