کد خبر: ۶۹۷۲۶۸۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزیقم مطرح کرد؛

پورمیدانی از اجرای طرح امهال بدهی ۴ هزار و ۶۰۰ فقره وام تولیدکنندگان و کشاورزان از اول تیر در قم خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم در بیست و ششمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: طرح امهال بدهی ۴ هزار و ۶۰۰ فقره وام تولیدکنندگان و کشاورزان از اول تیر در قم اجرا می‌شود.

در قالب این طرح ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار به استان اختصاص پیدا کرده که با اجرای طرح امهال، معوقات بانکی زیر ۲۰۰ میلیون ریال کشاورزان تسویه می‌شود.

وی زمان اجرای این طرح را از اول تیرماه اعلام کرد و افزود: بدهی تسهیلاتی که کشاورزان از تاریخ اول مهر سال ۹۶ از بانک‌ها دریافت کرده اند مشمول اجرای این طرح می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم با اشاره به اختصاص ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از مجموع اعتبار این طرح به بانک کشاورزی یادآور شد: کشاورزان باید با مراجعه به بانک‌های عامل نسبت به تعیین تکلیف وضعیت وام و تنفس یک ساله و تقسیط ۴ ساله اصل وام اقدام کنند.

مشکل دریافت مجوز و تمدید اعتبار ۶ خانه مسافر و مهمان پذیر موضوع دیگری بود که در جلسه امروز شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ خانه مسافر و مهمان پذیر دارای مجوز در سطح استان فعال اند گفت: واحد‌های گردشگری زیر ۲۰۰ متر در صورت ساخت ۱۰۰ درصد تراکم نیز می‌توانند برای دریافت و تمدید مجوز اقدام کنند.

یزدانی با اشاره به نیاز استان به وجود ۲۰ هزار تخت گفت: در حال حاضر حدود ۱۱ هزار تخت در استان وجود دارد و برای رفع این مشکل و تبدیل قم به استانی زائرمحور باید همراهی و همکاری سایر نهاد‌ها و دستگاه‌ها انجام شود.

انتهای پیام/الف

اجرای طرح امهال بدهی کشاورزان و تولیدکنندگان قمی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر