کد خبر: ۶۹۷۳۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰

هویت قاتل تازه عروس سریال بوی باران معمایی برای بینندگان این مجموعه تلویزیونی شده است.

عروس تاریکی داور عصر جدیدبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  قاتل عروس کیست؟ چه کسی قصد انتقام گرفتن از فرشته را داشت؟ چرا مراسم عروسی به آتش و مرگ ختم شد؟ این‌ها سؤالاتی است که برای بینندگان سریال تلویزیونی بوی باران (عروس تاریکی) با تماشای سه قسمت از این مجموعه تلویزیونی به کارگردانی محمود معظمی پیش آمده و همین بهانه‌ای شد تا ما هم در قالب یک گزارش به بررسی مظنونین پرونده قتل عروس بپردازیم.

گرچه قضاوت و رسیدن به قاتل زود است، اما به هر حال در ذهن تماشاگران سؤالات زیادی پیش آمده است. البته تعلیق قصه به کارگردانی حرفه‌ای و منسجم معظمی برمی‌گردد که قصه را به گونه‌ای روایت کرده که نه‌تن‌ها مخاطبان را با یک داستان جذاب سرگرم کرده، بلکه ذهن آن‌ها را درگیر یک قتل کرده و بینندگان به دنبال سرنخ‌هایی هستند که قاتل چه کسی می‌تواند باشد؟ مسلما نگارش قصه و کارگردانی در این امر نقش به‌سزایی داشته است. از دیگر امتیازات سریال به نوع بازی گرفتن از بازیگران و چینش آن‌ها برمی‌گردد که کارگردان به سراغ بازیگرانی رفته و نقش‌هایی را به آن سپرده که قبل از آن نمونه‌اش را تجربه نکرده بودند که در این باره می‌توان به ساناز سعیدی اشاره کرد که همیشه نقش افراد معصوم را بازی می‌کرد، اما در این سریال نقش یک عروس شیاد را بازی کرد که می‌خواست با یک خانواده پولدار ازدواج کند،


بیشتر بخوانید:«عروس تاریکی» به «بوی باران» تغییر نام داد


اما دستان دیگری بودند که او را به قتل رساندند و با یک تلفن مرموز او را راهی زیرزمین و موتورخانه کردند و در آتش سوزاندند. همچنین معظمی برای دیگر نقش‌های محوری قصه سراغ بازیگران جوانی رفته که یا تجربه بازی جلوی دوربین تلویزیون را نداشتند یا تعداد کار‌هایی که بازی کرده‌اند، اندک است. همین به گره قصه سریال بوی باران کمک بیشتری کرده است. البته او در کنار جوان‌ترها، بازیگران پیشکسوتی همچون رضا کیانیان، رویا نونهالی و... هم قرار داده است. همه این موارد بهانه‌ای شد تا ما سراغ شخصیت‌های قصه برویم که حس می‌شود مظنون به قتل هستند.

مادرشوهری که مخالف عروس است

از همان اول، ساز ناسازگاری‌اش را با فرشته، عروس خانواده کوک کرد. به هر حال مادرشوهر است و هزار داستان! وقتی شهاب پسر خانواده، فرشته را به خانه می‌آورد تا به خانواده معرفی کند، آن‌قدر عصبی است و مخالف که حتی دلش نمی‌خواهد به طبقه پایین خانواده بیاید تا فرشته را ببیند، اما ناچار و به اجبار شهاب و با اکراه به طبقه پایین خانه می‌آید، اما با دیدن فرشته، ابرو در هم می‌کشد و شروع به کنایه زدن می‌کند تا فرشته یادش نرود زمانی کارگر کارخانه بوده است.

مادر شوهر قصه سریال بوی باران که به نام سیمین می‌شناسیم، صد در صد مخالف ازدواج شهاب و فرشته است. او در پاسخ به سؤال خانم جان (بزرگ‌تر خانواده) می‌گوید شهاب هر روز دل در گرو یک دختر دارد، به همین دلیل مطمئن است که باز هم تغییر نظر می‌دهد، حتی معتقد است فرشته عروس خانواده، دختر شیادی است و به دنبال مال و اموال تک پسر خانواده شهاب آمده و به هیچ وجه حرف عشق و عاشقی نیست و می‌خواهد خودش را به یک خانواده پولدار وصل کند، اما خانم جان مخالف سیمین است و می‌گوید شهاب عوض شده و می‌خواهد سر خانه و زندگی‌اش برود.

در روز عروسی سیمین به اجبار سر مراسم حاضر می‌شود و حتی قبل از خواندن صیغه عقد، مادر فرشته را به کنار می‌کشد و می‌گوید حاضر است مهریه فرشته را تمام و کمال پرداخت کند، اما عروسی به هم بخورد، حتی بعد از دادن این پیشنهاد مادر فرشته به فکر می‌رود، اما کارگردان در این صحنه کات می‌زند تا تعلیق برای مخاطب بیشتر شود. از سوی دیگر بعد از قتل چهره سیمین نشان می‌دهد که خیلی از مرگ عروس هم ناراحت نیست و بدش نیامده این اتفاق افتاده است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود سیمین دستی در این ماجرا داشته باشد.

نقش سیمین را رویا نونهالی بازی می‌کند که این روز‌ها او را در کسوت یکی از داوران عصر جدید می‌بینیم. البته او بازیگر گزیده‌کاری در تلویزیون است و آخرین سریال تلویزیونی او بازی در مجموعه زاویه هفتم سال ۹۴ بود و قبل از آن هم در سریال سایه روشن ایفای نقش کرده بود. البته نونهالی در تلویزیون با ایفای نقش ناتاشا در سریال خواب و بیدار سال ۸۱ در میان مخاطبان تلویزیون به شهرت رسید و همان سال هم به عنوان راوی مستند اینجا آفریقاست، این مستند تلویزیونی را روایت کرد که تماشای آن برای مخاطبان خالی از لطف نبود. حال این روز‌ها مخاطبان شاهد بازی او در نقش مادرشوهر در سریال بوی باران هستند. البته قضاوت درباره این شخصیت زود است، اما، چون مادرشوهر هست ناخودآگاه ذهن به سمت او می‌رود که نکند در قتل عروس دستی داشته باشد.

یک دوست مرموز

دوست خوب به پیشرفت منجر می‌شود و دوست ناباب هم به راهی منجر می‌شود که نباید رفت. آرمان قصه بوی باران هم از همان دوست‌هایی است که باعث می‌شود اگر کسی شرارت هم دارد، بیشتر شود. چشمان بسیار نافذی دارد و ناخودآگاه برای مخاطب حس منفی را به همراه دارد. وقتی مواد را در دست شهاب می‌گذارد. این حس ضریب بیشتری برای مخاطب می‌گیرد.

آرمان هم جزو مظنونین قتل می‌تواند باشد، زیرا به نوعی همدست شهاب است. دیالوگ‌هایی که میان او و شهاب رد و بدل می‌شود، مخاطب این حس را دارد که حتماً او هم یک پای ماجراست. ضمن این‌که فرشته در قسمت دوم سریال خطاب به شهاب می‌گوید که اصلا حس خوبی نسبت به آرمان ندارد و احساس می‌کند بد ذات است، به همین دلیل هر وقت آرمان را می‌بیند به او بی احترامی می‌کند و علاقه‌ای هم ندارد با او حرف بزند.

معظمی برای انتخاب بازیگر نقش آرمان سراغ سعید رضایی رفته که با او تجربه همکاری در سریال تلویزیونی تکیه بر باد را داشته. البته او در یکی از سریال‌های فخیم‌زاده هم بازی کرده بود، اما کارگردان علاقه‌مند بوده که بازیگری انتخاب کند که کمتر چهره‌اش برای مخاطب آشناست، به همین دلیل او را برای نقش آرمان انتخاب کرده و او هم تلاش کرده آن را بازی کند.

کارگر غرغرو

حسادت از سر و کله‌اش می‌بارد. ناراحت است که چطور فرشته کارگر کارخانه این شانس را آورده تا با شهاب ازدواج کند. به همین دلیل مرتب با سمیه و ناجیه دیگر دوستانش که در کارخانه کار می‌کنند، پشت سر فرشته حرف می‌زند و دوستانش را تحریک می‌کند که فرشته از وقتی با شهاب ازدواج کرده، آدم دیگری شده و به آن‌ها محل نمی‌گذارد.

حتی روز عروسی هم مرتب غر‌غر می‌کند که چرا باید فرشته تا این حد خوشبخت شود! بعد از این‌که فرشته در روز عروسی به دوستان قدیمی‌اش که در کارخانه با هم کار می‌کردند، محل نمی‌گذارد، حسادت فریبا بیشتر از قبل می‌شود و با عصبانیت به سمیه و ناجیه می‌گوید که چرا برای عروسی فرشته خیلی زحمت می‌کشند.

نکته جالب این است وقتی فرشته در آتش می‌سوزد، اصلا برایش نه تنها اهمیت دارد، بلکه باز هم دست‌بردار نیست و پشت سر فرشته حرف می‌زند، حتی وقتی می‌بیند که ناجیه و سمیه برای مرگ فرشته گریه می‌کنند، ناراحت می‌شود و به آن‌ها می‌گوید برای چه گریه می‌کنند در حالی که فرشته اصلا به آن‌ها توجه نمی‌کرد. رفتار‌های او و ناراحت نشدنش از مرگ فرشته، ناخودآگاه این شک را برای مخاطب به بار می‌آورد که شاید او هم بدش نمی‌آمده که فرشته را به قتل برساند. این نقش را آزیتا ترکاشوند بازی کرده است که تا به امروز در سریال‌هایی همچون دارا و ندار، ساعت شنی، نقش بر آب و... ایفای نقش کرده است. او همزمان با بازی در سریال بوی باران در سریال گاندو که این شب‌ها از شبکه سه پخش می‌شود، بازی کرده است.

پسری با روابط پیچیده

شهاب قصه پیچیدگی زیادی دارد. با جود این‌که چند قسمت از سریال گذشته، اما مخاطب خیلی او را نمی‌شناسد. در شروع سریال، چهره یک پسر عاشق‌پیشه را از او می‌بینیم که عاشق دختری به نام فرشته شده که کارگر کارخانه‌شان است، وقتی او به مادرش اصرار می‌کند فرشته را به عنوان عروس قبول کند، بیننده با خودش می‌گوید چقدر شهاب عاشق هست و حتی با وجود مخالفت‌های مادرش، اما می‌خواهد فقط با فرشته ازدواج کند، اما بعد از این‌که فرشته را به خانه شان می‌رساند، سراغ دختری به نام مرجان می‌رود و به او می‌گوید همه این کارهایش نمایش است و فقط به شکل صوری قرار است با فرشته ازدواج کند.

مخاطب با دیدن این صحنه متوجه می‌شود شهاب داستان دیگری دارد و قرار نیست نقش یک پسر مثبت عاشق‌پیشه را بازی کند، بلکه شخصیتش چند‌وجهی است. زیرا بعد از دیدار عجیب و غریبش با مرجان، سراغ دوست دیگرش به نام آرمان می‌رود و حتی در عصبانیت حرف‌هایی می‌زند که این ذهنیت برای مخاطب پیش می‌آید که او اصلا فرشته را نمی‌خواهد و فقط به خاطر شرایطی مجبور است با او ازدواج کند. ضمن این‌که شهاب درگیر مواد روان گردان هم هست.

بینندگان با دیدن این صحنه‌ها و بعد از کشته شدن فرشته ذهن‌شان به این سو می‌رود که مبادا شهاب هم در قتل فرشته دست داشته است، چون بعد از جاری شدن خطبه عقد به حیاط خانه می‌رود و به آرمان می‌گوید که بالاخره فرشته جای چیزی را که می‌خواستند گفته و باید امشب سراغش بروند... رد و بدل شدن این دیالوگ‌ها باعث وسوسه شدن ذهن مخاطب می‌شود، حتی گریه اندک او بعد از مرگ فرشته را هم باور نمی‌کند، چون به فاصله چند دقیقه بعد با وجود این‌که پلیس تاکید کرد که کسی از خانه خارج نشود، اما همراه آرمان یواشکی از خانه باغ می‌رود.

نقش شهاب را محمدرضا هاشمی بازی می‌کند که تا قبل از سریال بوی باران در دو تئاتر بازی کرده بود و این سریال نخستین تجربه او جلوی دوربین تلویزیون است و کارگردان تلاش کرده بازی خوبی از این شخصیت بگیرد تا چند وجهی بودن شخصیت شهاب برای مخاطبان همراه با تعلیق باشد.

نامزد زخم‌خورده

تا قسمت سوم، مخاطب پیمان را در یک سکانس دیده است. آن‌ها هم جلوی سالن آرایشگاه. عصبانی و زخم‌خورده! او زخم‌خورده دختری است که به او قول ازدواج داده بود، اما از قرار او را دور زده و به سراغ یک پسر پولدار رفته و آن دختر کسی نیست جز فرشته قصه بوی باران. پیمان جلوی آرایشگاه بی‌خبر می‌آید. مشخص نیست چه کسی خبر ازدواج فرشته را به او داده است.

پیمان با دیدن فرشته که داخل ماشین آقا‌داماد نشسته، عصبانی‌تر می‌شود و با ابزاری که در دست داشته محکم به شیشه جلوی ماشین زد و شروع به تهدید فرشته کرد که چرا با زندگی او بازی کرده است و چرا به او قول داد که بعد از ترک با او ازدواج می‌کند، اما زیر‌قولش زده و خیانت کرده است.

او در پاسخ به داماد می‌گوید که نامزد سابق فرشته است، اما فرشته به او می‌گوید که صحت ندارد و فقط خواستگارش بوده و با پیمان نامزد نکرده است. پیمان بعد از تهدید‌های سنگینی که به فرشته می‌کند، می‌رود. تهدید‌های پیمان هم این ذهنیت را شکل می‌دهد که شاید او برای انتقام وارد خانه باغ خانواده شهاب شده و عروس را در آتش سوزانده است. نقش پیمان را مهدی سلوکی بازی می‌کند که کار قبلی‌اش سریال آرام می‌گیریم بود. از کار‌های او می‌توان به سریال‌هایی همچون ستایش، از یاد‌ها رفته، مرز خوشبختی، پروانه، راستش را بگو... نام برد. در مجموع می‌توان گفت که او جزو بازیگران جوان است که تا به امروز لباس نقش‌های متفاوتی را به تن کرده است.

دختری مشکوک

تا اینجای قصه خیلی مرجان را ندیده‌ایم، اما در سکانسی که بازی کرده باعث شده تا به عنوان یکی از مظنونان پرونده قتل فرشته به او هم فکر کنیم. تا به اینجا نشان داده شده که دوست شهاب است و فرشته هم می‌شناسد، اما مشخص نیست دوست فرشته هم بوده یا نه؟

اما آنچه اهمیت دارد این است که حسادت هم نسبت به فرشته داشته است. زیرا در صحنه‌ای که با شهاب قرار دارد، خطاب به او می‌گوید، می‌بینم فرشته خیلی هم خوشحال هست و تو هم بدت نیامده از او و گرنه عکس سلفی با هم نمی‌گرفتید که من و شهاب یکهو در آسانسور آپارتمان‌مان! همچنین در این صحنه شهاب را تهدید می‌کند وگرنه پای پدر مرجان هم وسط می‌آید. از قرار مسائلی میان آن‌ها وجود دارد که هنوز گره‌های آن برای مخاطبان سریال بوی باران مشخص نشده و باید بگذاریم قصه جلوتر برود، اما مرجان هم مشکوک به نظر می‌رسد که او هم دستی در قتل داشته باشد، حتی می‌شود در نگاهش خیانت هم دید که می‌خواهد به فرشته نارو بزند. این نقش را شهرزاد کمال‌زاده بازی می‌کند

منبع:جام جم

انتهای پیام/

چه کسی «فرشته » را کشت؟

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۶
در انتظار بررسی: ۰
نازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
به نظر من یکی از بهترین سریال هایی بود که توتموم‌ عمرم دیدم،ومهمتراینکه‌ هرشب با یه رازجدیدروبرومیشد،منومشناق‌ ترمیکرد،اگه فصل دو هم داشته باشه،بی صبرانه منتظرم،بهاینایی‌ هم که میگن قشنگ نیست واقعا براشون متاسفم،سریال به این قشنگی ازکجامیخوایدگیربیاریدآخه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۴
کاش کارگردان سریال مهدی فخیم زاده یا مثل فهبم زاده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
این که نشد فیلم یعنی همه مردن به خاطر فرشته
که اصلا نمرده خب بابا یه نفر تو یه یک فیلم بمیره نه ده نفر که کسی باشه ما نگاهش کنیم
سمیه
|
Netherlands
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
به نظرم فیلم جالبی بود که تا آخرش دنبال کردیم وگرنه اگر مزخرف بود هیچ وقت فیلم را سر ساعت دنبال نمیکردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
نه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
خیلی راحت تو فیلمی که برهان از خودش گرفته بود فهمیدیم
که گفت پرویز فرشته رو کشته ولی نباید سهیلو تو این فیلم میکشتن
هدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
سهیلو که داشتند میکشتندخیلی گریه کردم تان1ساعت گریه کردم برای سهیلو و ترانه که عروسی، نکردند وزیریه سقف نرفتند باهم
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
خدااااای من یه دوستی گفته پسر 5 سالش داد زده گفته ترانه به اون میله دست نزن
یعنی یه بچه ی 5 ساله میفهمه نباید این کارو کرد
اونوقت ترانه خانوم عقل کل و باهوش و زیرک قصه نمیدونه اینکار اشتباهه میله رو برمیداره میزنه به خیابون نمیدونم شایدم میخواد الت قتل شوهرشو یادگاری نگه داره
اونوقت اون همه آدم جمع میشن جلو دفتر سهیل که شهادت به قتل بدن همین عزیزان ده دقیقه ی پیش هم کر بودن و هم کور که اون همه سر و صدا رو نشنیدن اقا شهرام رو رویت نکردن واقعا چقد این فیلم تکان دهنده و اموزنده س
خداوکیلی مردمو چی فرض کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
این بازپرس هم هی اعلکی این و آون دستگیر میکنم
فیلمش هم خیلی توش کشت و کشتار داره انقدر که دیگه
قطل طبیعی شده بابا طرف قاطله! !!!!
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
به نظر من فرشته زندست و توی اون قسمت هم ک نشون داد تیر خورده فکر کنم الکی بوده
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
واقعا حیف پول که صرف همچین سریالی شده
سمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
خیلی سریال بدیه هر قسمت یک نفر رو میکشن وقتی سهیل رو کشتن من خیلی اعصابم خورد شد چون سهیل خیلی تو این سریال زیبا بازی میکرد خیلی بیخود شد حالمرو بهم زدن
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
بابای مرجان وفرشته با هم هستند بابای مرجان تو این فیلم نشون داد به تنها کسی که اعتماد داره فرشته است فرشته زنده است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
حیف وقت حیف هزیته فقط با اعصاب مردم بازی مکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
واقعا فیلم مسخره ای است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
واقعا متاسفم
ز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
از نظر من فرشته زنده است . در روز آتش زوزی مرجان کمکش کرده
فرشته از نظر من زنده هست و همه اینها بازی مرجان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آفرین تو اول از همه حدس زدی
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
اولش خیلی خوب شروع شد بعدش مزخرفش کردن بسیار بسیار پر از سوتیه این فیلم!چرا مثلا نباید برهان فیلمو براش بفرسته چرا با اینکه میگه ترانه براش بپا گذاشتن ب این فکر نمیکنه ک برای خودشم بپا گذاشتن چرا ترانه از همه جا باید مث منگلا دست به اون میله بزنه و قیافه یه قاتلو بگیره و هزار چرا دیگه،بهتر بود سهیل میرفت کما و وقتی از کما بیرون میومد جای فلشو میگفت!!
مرگ سهیل فقط باعث عذاب وجدان و حتی نفرت ترانه از برادرش میشه چون بخاطر اون بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
هر کی می مرد اصلا اندازه سهیل غم انگیز نبود
یه نفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
خیلی بد شد سهل رو کشتن دیگه سریالو دوست ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
مسخره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
جداا؟؟؟؟
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
تو عصر ارتباطات چرا باید برهان خودش فیلم را برسونه ،میتونست از طریق فضای مجازی بفرسته .
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
یعنی پلیس هاوبازپرس پرونده کی میخوادبگه که فرشته توی قبر نبوده وپیمان آزاد بشه.با مخفی کاری بازپرس دکتروسهیل هم کشته نمیشدن..واقعا فیلم کشکی به این میگن...پلیس هاوبازپرس های کشور روچرازیرسوال بردن ...نمیدونم
فائزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
از فیلم هندی هم چرت تره
نرگس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
به نظر من داماد.فرشته با فرشته دستشون تو یه کاسس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
خیلی مرگ سهیل بد بوددلم نمیخاد ادامه سریال و ببینم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
بابا خوب فیلمه دیگه شما چه انتظاری دارید
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
واقعا برای نویسنده این فیلنامه متاسفم این چه کاری بود سهیل رو داخل داستان کشتید فکر کنم در تمام عمرم اینقدر گریه نکرده بودم واقعا قسمت 41 این سریال خیلی غم انگیز بود
MK
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
اجازه بدهید نظرم را کمی کارشناسانه تر بیان کنم؛این سریال بسیار طولانی است و برایشسیما هزینه کرده است اما چرا کسی به جای هزینه کردن و پرداخت دستمزدهای بالا به بازیگران سریالی که یک مسیر کاملا مشخص را دارد برای جوانان کشور اشتغال ایجاد نمیکنند؛فیلم ها از طریق سینما و سریال های خانگی با هزینه های خصوصی قابل ساخت است و همچنین افراد می توانند با هزینه شخصی فیلم ها و سریالهای خانگی را تهیه و ببینند؛اما تمامی نخبگان علمی کشور دارای شرایط مثل نخبه این سریال نیستند و حامی ندارند و ای کاش به جای صرف هزینه برای ساخت چنین سریال هایی اشتغال را برای نسل تحصیل کرده و فرهیخته و نخبه ایجاد کنیم که نا امید نشوند
ثمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
اولش جالب بودولی بعدش تبدیل شد به یه سریال کاملامزخرف حیف وقتم که سراین فیلم هدر دادم مخصوصاقسمت۴۱که به معنی واقعی کلمه مسخره است.کلی سوتی داره وبیخودیم دارن کشش میدن این سریال اینقدحرف نداره که کشش میدن
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
خیلی بد
وحید کرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
قسمت چهلویکم سریال بوی باران افتضاح وبا روان مردم بازی کرده است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
آخه اولش این فیلم فقط 40 قسمت داشت
آگه یادتان باشه آخر قسمت چهل
بود که همی خانواده دور هم جمع شدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
واقعا این سریال رو با گاندو مقایسه کنید؛ بالاخره ما در پیدا کردن حقیقت قوی هستیم مثل گاندو که از هیچ یه باند جاسوسی بزرگ رو کشف می کنیم یا داغونیم که نتیجش میشه بوی باران؟!!!!
پسر ۵ ساله من داشت داد می زد ترانه زنگ بزن به اورژانس، به اون میله دست نزن
فرزانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
خیلی داره بد میشه.وقتی اقای بازپرس بعدازنعش قبردانست جنازه فرشته نبوده حرفی نزد.بعدش ترانه دیگه ازشوربدرکرده بادخالت توکارپلیس.مرگ سهیل توفیلم اشتباه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
این فیلم بی مفهوم وبی سرو ته این قسمت تو این شب اصلا درست نبود دل همه آشوب شد...........................
اعظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
مردم خودشون کم غم و غصه ندارن که شما با پخش کردن این فیلما حالشون بدتر میشه
ستاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
چراسهیل رو کشتن؟ فیلموخراب کردن....کارگردان خوبی نبوده
عابدینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
این چه سریالیه با اعصاب مردم بازی میکنید چرا ؟یعنی چی ترانه بدبخت توی مخمصه افتاده والله بخدا مردم اعصابشو ندارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
خیلی مسخره
سعید
|
Spain
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
فیلمی بی معنی، کلیشه‌ای ، عین فیلمهای هندی ۱۰۰سال پیش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
مسخره ست فيلمش
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
به نظرم فیلمش تموم خواهد شد. قاتل هم پیدا میشه. بعد تیتراژ پایانی هم نشون داده مبشه. بعد از اتمام سریال یک شب هم پشت صحنه هاشو نشون میده. البته همه ایتا حدسیات من بود. دقیق ترش رو باید زمان‌مشخص کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
من فکر ميکنم همه اين کارا زير سر ارمانه و داود فرشترو کشته ارمان کيفو پيدا کرده و دزديده و همه ي ماجرا گردن شهاب افتاده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
پرویز کشتش همونی که تو کارخانه کار میرد حتما شهاب و آرمان
فرستاده بودنش.
ارغوان مشکات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
سریال خوبی است
به نظر من مرجان فرشته رو کشته
"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
به نظر من این سریال آخرش تموم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
تیترتون خیلی لوسه،آدم یاد مجله های چندسال پیش میفته
هدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
به نظر من مرجان فرشترو کشته که شهاب و آرمان به چمدون نرسن و مهندس (بابای مرجان) شهاب و آرمان رو بکشن

برادر شوهر ناجیه هم میتونه کشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سریال جالبیه
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
يك نَفَر نقش ادم حسابى نداره اين رويا نونهالى كه اينقدر ادعاش ميشه جالبه براى ديگران آزمون مىذاره. كى بايد خودش بسجنه
نرگس محمدى كه بازیش مضحکه باشه فقط موندم اقاى رضا كيانان را حاضر شد ه بازى كنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
دیگه خیلی طولش میدن
رویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بنظرم فریبا هم تواین قتل دست داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
به نظرمن داود(شوهرخواهرفرشته)تلفنی بافرشته حرف زد و اینکارو رضاکیانیان بابای شهاب ازش خواسته بود
ایلیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
چرا ادامش میدن فیلمو
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
تاآخر فیلم فرشته زنده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
من میگم مرجان کشته
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
به نظر من شهاب وارمان فرشته را کشتنند
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
ب نظرمن فرشته زنده است و پیمان هم ازاد میشود ترانه هم باسهیل ازدواج میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فعلا که سهیلو کشتن
اعماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
من که می گم فرشته نمرده ازکجا معلوم که مرده
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
به نظر من آرمان فرشته رو کشید زیر زمین چون تو عروسی هم بود
ولی فکر میکنم فرشته زنده است و مرجان مرموزانه اون رو نجات داده و چمدون هم بر داشته
الهام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
خیلی کشش دادند سریال رو
ارشد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
بنظرم شایعه است و از ایشان چنین کاری بسیار بعید است.
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
امیدوارم با پیگیری پلیس محترم ایشان تبرئه شوند.
از شخصیت محترمشان این خبر غیر ممکن است.
BadBoyStr
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
میشه گفت آرمان و شهاب قاتلن
چون واقعا دل خوشی از فرشته نداشتن
دلیل عذاب وجدانای شهابو ترسش هم همینه
G.D_MAX
|
Germany
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
من نظرم اینه که آرمانو مادر شهاب(سیمین) و خود شهاب این کارو کردنه،چون تنها دلیل راه اومدن با فرشته بخاطر چمدون بود،ولی این که کی پای گوشی بود با فرشته صحبت میکرد گفتنش خیلی سخته جالبیش اینجاس که هر کی بوده فرشته رو ترسونده چون تو این دو قسمتی که ما دیدیم شخصیت فرشته خیلی بی باکو با اعتماد بنفس بود چ بخاد بترسه از کسی
آرام ایرانمنش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
آخه چن تا مضنون تو یه فیلم؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
برنامه عصر جدید عالیه خداییش
حسین‌مرنجابیان.قالیشویی‌میثم.کاشان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
بسیارعالی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
اگه مظنون به قتله چرا آوردنش عصر جدید :))
اهورا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
فرشته اصلا نمرده
دار و دسته قاچاقچی ها او را برده اند.و جایش یک جسدی گذاشته اند که با سوختن قابل شناسایی نباشه.و.....
قسمت های بعدیش هفته آینده می گویم
پاسخ ها
Sahel
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
آفرین درست بود از کجا فهمیدی قسمت های بعدیشم بگو
مبینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
فیلم خوبیه اما من کنجکاو شدم میخوام بفهمم کی فرشته رو کشته لطفا جواب سوال منو بدین ممـــــنـــــونـــــم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
پرویز کشته
Amirreza
|
Oman
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
عروسی که انقدراحت باتلفن یه ناشناس واردزیرزمین بشه وازخودش نپرسه طرف مگه غیرکشتن من میتونه کاردیگه ای داشته باشه ؟حقش همون مردنه...حتی اگه طرف روبشناسه چراانپرسبدوسط مراسم عقدچراانقدموش وگربه بازی میکنی خب حرفتوبزن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
سریال جذاب و دیدنی
داوود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
سرکارگرکارخانه ی پدر شهاب (رضا کیانیان) فرشته را کشت
با بازی ارش فلاحت پیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
بعد از سریال گاندو که اینو میبینم به نظرم خیلی ریتم کندی داره،انگار مهارت ندارن،مخصوصا تو قسمت های پلیسی ش،
اصلا شسته رفته نبود،
شخصیت پدر خانواده،(کیانیان) نميفهممش....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
چرا اسم فیلم عوض شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
اسم کلی فیلم بوی باران هستش ولی مثل اینکه فصل بندیه و این فصل اسمش عروس تاریکیه
ناشناس
|
Sweden
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
اگه مظنون به قتله چرا آوردنش عصر جدید :))
پاسخ ها
عمار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
اللهم اکشف کل مریض
پارسا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
عجب
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر