کد خبر: ۶۹۷۳۳۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال نسبت به بیانیه قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی واکنش تندی نشان داد.

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی تاج درباره بیانیه احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی علیه خودش بیان کرد: صحبت‌های او برای جامعه فوتبال قابل ارزش و اعتنا نبوده و حتی ارزش ندارد به آن‌ها جواب بدهیم، اما از آنجاییکه صحبت‌های او پخش شده است، اما من تقصیر را گردن برنامه‌ای که اظهارات قاضی زاده را پخش کرده نمی‌اندازم چراکه او از موقعیتش سوء استفاده می‌کند. البته فردی مانند کاتب که دیگر نماینده مجلس است و مسئولیتی مانند هاشمی دارد بسیار محترم و عزیز است. کاتب شنبه هفته آتی جلسه‌ای را برای بررسی راهکار‌های کمک به استقلال و پرسپولیس برگزار می‌کند. سراغ ندارم با وجود پیگیری و نظر مثبت کاتب نسبت به ورزش کسی حتی یک مصاحبه از او به یاد داشته باشد.

فوتبال ابزاری است که می‌تواند بار انتخاباتی داشته باشد

او ادامه داد: فوتبال ابزاری است که می‌تواند بار انتخاباتی داشته باشد و یک نفر از این طناب، نردبان یا پله برای منافع دیگری استفاده کند، اما وظیفه خودم می‌دانم درباره بیانیه قاضی زاده به افکار عمومی پاسخگو باشم چراکه مردم دوست دارند پاسخ‌های مجموعه فوتبال کشور را هم بشنوند.

تاج تصریح کرد: قاضی زاده هاشمی مورد را در بیانیه اش عنوان کرده، اما در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال متوجه نشدیم که مگر می‌شود یک نماینده درباره کشتی، دارایی بیانیه صادر کند. به هر جهت قاضی زاده بیانیه داده و هدف ما پاسخگویی به مردم است، اما شاید حتی طرف مقابل صرفا بحث انتخاباتی باشد و اگر درباره فوتبال صحبت بشود رسانه‌ها این صحبت‌ها را انعکاس می‌دهند و او می‌تواند از این طریق در بورس باشد.

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اولین موضوعی که قاضی زاده گفته لزوم التزام عملی فدراسیون فوتبال به نظام و کشور است که به نظر من جای تاسف دارد فضای کشور اینگونه باشد. ۲ روز پیش فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای را برای رسیدگی به اتفاق‌های فینال جام حذفی در اهواز برگزار کرد و فکر می‌کنم ریشه بیانیه قاضی زاده هاشمی هم مربوط به همین بازی بود. من بخشی از صحبت هایم را در حضور خود قاضی زاده گفتم و نمایندگان مجلس هم بسیار محترمانه و عالی عمل کردند. سه نایب رئیس مجلس، وزیر ورزش، من و برخی دوستان دیگر در این جلسه بودیم و همه از احترام به قوانین فوتبال حرف زدند. ضمن اینکه برای اتفاق‌های خوب و مثبتی که در فوتبال افتاده و هیچ وقت در تاریخ چنین نتایجی نگرفتیم تشکر کردند، اما درباره فینال جام حذفی هم بحث داشتند. نمایندگان نیامدند مانند قاضی زاده روی جایی که زخم است بنشینند و آن را ادامه بدهند. نمایندگان محترم حتی از صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان حرف زدند و البته انتقاد‌هایی هم داشتند که آن‌ها را به جان خریدم.

اظهارات قاضی زاده بیشتر جنبه سیاه نمایی دارد

تاج ادامه داد: اظهارات قاضی زاده درباره التزام فدراسیون به نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر جنبه سیاه نمایی دارد. مگر می‌شود فوتبال کشور در مسیر نظام حرکت نکند و تمام فوتبال زیر سقف جمهوری اسلامی است. همین امروز داریوش مصطفوی به عنوان فردی که رئیس فدراسیون و کاپیتان تیم ملی بوده در مصاحبه‌ای به شدت از حرف‌های قاضی زاده انتقاد کرده بود و گفت شاید قاضی زاده روزی دلش می‌خواسته رئیس فدراسیون بشود یا اینکه دوست داشته بازیکن بشود و اکنون حسرت و غبطه می‌خورد. مصطفوی جواب خوبی به حرف‌های قاضی زاده داده بود. باید بگویم فوتبال کشور هم به نظام التزام دارد و همین که ۲ بار متوالی به جام جهانی رفتیم خلاف مصالح نظام بود؟ فوتبال بار‌ها مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفت و این خلاف مصالح مملکت بود؟ مردم ما تا این اندازه از نتایج تیم‌های ملی، پرسپولیس و سایر باشگاه‌ها خوشحالی کردند. آیا این‌ها خلاف صلاح نظام است؟ معنی حرف‌های قاضی زاده را نفهمیدم.

ما هر میهمانی می‌آوریم او را به هتل شمال شهر می‌بریم، نه جنوب شهر

تاج تصریح کرد: مطلب بعدی قاضی زاده درباره این بود که من در یک هتل شمال شهر با اینفانتینو جلسه گذاشتم و یک مصاحبه تلویزیونی برای رئیس فیفا طراحی کردم. واقعیت این است که ما هر میهمانی می‌آوریم او را به هتل شمال شهر می‌بریم نه جنوب شهر چراکه اینفانتینو رئیس فیفا است و فکر نمی‌کنم مردم هم ایرادی بگیرند اگر او را به یک هتل مجلل ببریم. اگر هم بگویند صحنه گردان آن مصاحبه عادل فردوسی پور بوده درست نیست چراکه او بار‌ها به اینفانتینو گفت به این مصاحبه اصرار کردم و فدراسیون فوتبال اصلا اصراری روی این موضوع نداشته است.

تاج ادامه داد: بینی و بین الله من و مجموعه ام از نحوه مصاحبه و اینکه چه کسی وعده کرده فردوسی پور با اینفانتینو مصاحبه کند اطلاعی نداشتیم. او در آن مصاحبه الزام‌هایی را بیان کرد و گفت باید برای فوتبال بین المللی این قواعد را رعایت کنید.

برای تفریح به فرانسه نرفته بودم و در کنگره فیفا شرکت کردم

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: موضوع بعدی که قاضی زاده هاشمی درباره آن صحبت کرده درباره سفر من به فرانسه است و می‌گوید چرا من در زمان برگزاری فینال جام حذفی فرانسه بودم. برای گردش به خارج از کشور و فرانسه نرفته بودم. البته انتظار نداریم قاضی زاده با مسائل فوتبالی آشنا باشد، اما وقتی بیانیه می‌دهد باید بگویم فوتبال نهادی است که تمام کشور‌های عضو این نهاد چه فدراسیون‌های کوچک و چه بزرگ باید در کنگره اش شرکت کنند.

او ادامه داد: من‌هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران باید در این کنگره که رئیس جمهور فرانسه هم در آن حضور داشت شرکت می‌کردم. ما هیچ وابستگی‌ای به سفر نداریم و باید در کنگره‌ای که مربوط به انتخاب رئیس فیفا است و رای گیری این انتخابات شرکت می‌کردیم. من هم به عنوان نایب رئیس AFC شرکت کردم و جای من در جایگاه رئیس فدراسیون فوتبال، دبیر فدراسیون رای داد. در سفر پنج روزه ما به فرانسه هم کنگره فیفا و هم کنگره AFC برگزار شد و در همان جا بیگلری به عنوان رئیس کمیته استیناف و براتی به عنوان عضو کمیته تعیین وضعیت انتخاب شدند. می‌توانم بگویم به دلیل اینکه برای همین ۲ کرسی رای گیری انجام شد، برنده واقعی بودیم. هر ۲ نماینده معرفی شده مان در مجمع AFC انتخاب شدند.

قاضی زاده را درباره فوتبال صاحب صلاحیت نمی‌بینم که بخواهم به او توضیح بدهم

تاج افزود: قاضی زاده را درباره فوتبال صاحب صلاحیت نمی‌بینم که بخواهم به او توضیح بدهم، اما مکلف هستم به مردم که برخلاف قاضی زاده هدفشان آرای انتخاباتی نیست، توضیح بدهم. خیلی از دوستان هم می‌گفتند درباره اظهارات قاضی زاده صحبت نکن چراکه هدفش مشخص است، اما احساس می‌کنم اگر خیرخواهانه درباره فوتبال صحبت شده و انتقاد سازنده‌ای به آن بشود که خروجی آن سازندگی است، بی شک باید به مردم جواب بدهیم. مردم دلایل مرا برای سفر به پاریس می‌پذیرند.

واکنش تند مهدی تاج به بیانیه قاضی زاده هاشمی

خود را فرزند نظام می‌دانیم و فوتبال ایران برای نظام و ملت است

او گفت: قاضی زاده هاشمی می‌گوید فدراسیون پای نهاد‌های بیگانه را به امور مملکت باز کرده است. فیفا بیگانه نیست و الزاماتش باید برای ما قابل اجرا باشد. فیفا دخالت نهاد‌های ثالث را در اداره فوتبال قبول ندارد و بار‌ها نشان داده ایم و مدارکی را به فیفا ارائه کرده ایم که هیچگونه دخالتی در فوتبال ایران نمی‌شود. هرچند در مواقعی این اتفاق رخ داده، اما خود را فرزند نظام می‌دانیم و فوتبال ایران برای نظام و ملت است. مانند قبل خود را تابع قوانین کشور می‌دانیم، اما باید قوانین بین المللی را هم به شکلی جاری و ساری کنیم که منجر به منع فعالیت‌ها نشود.

تاج افزود: قاضی زاده می‌گوید من مصونیت دارم، اما خودم را بار‌ها موظف دانستم در هر دادگاه صالحه‌ای که درباره لیگ و هر موضوع دیگری بوده صحبت کنم، اما شاید او خود را دارای مصونیت می‌داند که احساس می‌کند باید درباره فوتبال حرف بزند، اما یک کلمه درباره بیکاری، نان و گوشت مردم و هزار مسئله دیگری که مردم با آن‌ها گرفتار هستند به عنوان وکیل ملت سخن نگوید. خواهش می‌کنم یک بار درباره این مسائل هم حرف بزند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قاضی زاده می‌گوید من آبروی ایران را در سطح بین المللی برده ام، اما همه دوست و دشمنانمان گواه هستند که امروز بهترین ارتباط را با AFC و فیفا داریم و ضمن در اختیار داشتن سمت نایب رئیسی AFC، بهترین کرسی‌ها را می‌گیریم. محمد دادکان پنل جوانان AFC را دارد. هفده پنل قاره‌ای داریم که به سود فوتبال است.

قاضی زاده اگر می‌خواهد کاری برای فوتبال انجام بدهد و هدفش فقط رای جمع کردن نیست، کمک کند

تاج اظهار داشت: بحث بعدی قاضی زاده این است که با وجود کمک ۱۳ میلیاردی دولت به تیم ملی چرا می‌گویید دولت نباید در امور فوتبال دخالت کند. دخالت با کمک تفاوت دارد و در سطح بین المللی دولت و مجلس می‌توانند به فدراسیون کمک کنند. همین الان قاضی زاده بیاید و کمک کند تا ۹ میلیون دلاری که از فیفا طلبکار هستیم بگیرد. او نگوید اگر بیشتر تلاش کنید، پول فوتبال را می‌گیرید. تلاش نکردیم و نتوانستیم بگیریم. پرسپولیس ۸۵۰ هزار دلار از فیفا طلب دارد که اگر می‌توانست بگیرد شاید موضوع برانکو پیش نمی‌آمد.
این پول‌ها را بگیریم. استقلال هم ۶۵۰ هزار دلار طلب دارد. قاضی بیاید با کمک هایش ۹ میلیون دلار فدراسیون را از فیفا بگیرد تا فردا اتفاقی که برای برانکو افتاد برای ویلموتس نیفتد و نتوانیم پول او را بدهیم.

در سه ماه پایانی سال ۹۷ و سه ماه ابتدایی امسال، کمیته ملی المپیک و دولت یک ریال هم به فدراسیون کمک نکرده اند

تاج افزود: من اطلاعی از کمک ۱۳ میلیاردی دولت ندارم، اما سال پیش و نه امسال دولت ۲ بار به تیم ملی ایران کمک کرد. در سه ماه پایانی سال ۹۷ و سه ماه ابتدایی امسال، کمیته ملی المپیک و دولت یک ریال هم به فدراسیون کمک نکرده اند. کمیته ملی المپیک تنها ۲۰۰ میلیون تومان پیش از عید به تیم امید پاداش داد که این پول هزینه بلیت هواپیمایی می‌شود که بازیکنی مانند علیرضا جهانبخش را از لندن به ترکیه و سپس تهران می‌آورد. در ادامه او را از تهران به کره می‌بریم و بر می‌گردانیم و او باید دوباره به لندن بازگردد.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: اعتقادمان این است باید در فوتبال خصوصی‌سازی صورت بگیرد تا خرج فوتبال از دولت جدا شود. وزیر ورزش هم گفته باید استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند، اما به نظر می‌آید قاضی زاده هاشمی تنها فردی است که می‌خواهد دولت در ورزش و فدراسیون‌ها نقش گسترده تری داشته باشد.

تاج گفت: قاضی زاده می‌گوید فدراسیون چه دست آوردی داشته است. جای تاسف دارد که بخواهم درباره این موضوع صحبت کنم. دوست و دشمن می‌دانند چه اتفاقات خوبی برای فوتبال ایران رخ داده است و دیگر باید که انجام شود؟ او می‌گوید تیم نوجوانان حذف شده است. این حرف درست است، اما همین تیم دوره قبل جام جهانی هشتم شد. آلمان و فرانسه را شکست داد و به آلمان چهار گل زد. فوتسال و فوتبال ساحلی ما سوم و دوم جهان شدند. تیم ملی بزرگسالان درحالیکه دوره‌های قبل یک درمیان و میلی متری به جام جهانی می‌رفت ۲ دوره متوالی با صدرنشینی به جام جهانی صعود کرد. تیم ملی فوتسال بانوان ۲ بار قهرمان آسیا شد. کمپی را درست کردیم که با سطح اول بین‌المللی برابری می‌کند. قاضی‌زاده یک بار نیامده این کمپ را از نزدیک ببیند، اما بیانیه می‌دهد.

واکنش تند مهدی تاج به بیانیه قاضی زاده هاشمی

قاضی زاده حرف از دستاورد می‌زند که واقعا جای تاسف دارد

او افزود: روزی که کی‌روش به ایران آمد گفت یک زمین تمرین استاندارد و اصولی ندارید و من مجبور هستم تیم ملی را در زمین پژوهشگاه نفت تمرین بدهم. اکنون مرکز ملی فوتبال داریم که ۴ زمین تمرین، ساختمان پک، هتل، استخر، سونا و جکوزی دارد و تمام تیم‌های ملی از آن استفاده می‌کنند. در این شرایط قاضی زاده حرف از دستاورد می‌زند که واقعا جای تاسف دارد. مردم بهترین قاضی هستند و می‌توانند دستاورد‌های فدراسیون را قضاوت کنند. صعود پرسپولیس به فینال آسیا یک دستاورد است. سهمیه مان در لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ است و این خودش یک دستاورد دیگر است.

نمی‌دانم قاضی زاده چقدر حرام و حلال می‌داند

تاج تصریح کرد: او بحث شفاف سازی را مطرح می‌کند درحالیکه تمام ارکان فدراسیون آماده پاسخگویی هستند. برای فدراسیون سخنگویی گذاشتیم تا هر کسی سوالی دارد پاسخ بدهد. اگر منظور قاضی زاده از شفاف سازی تخلف است، او وظیفه دارد آن‌ها را به دستگاه‌های نظارتی اطلاع دهد. اگر قاضی‌زاده در این موارد ذره‌ای کوتاه بیاید، کار حرام انجام داده است. البته نمی‌دانم او چقدر حرام و حلال می‌داند. باید درباره همه مسائل فوتبال پاسخ بدهیم، اما بهتر است قاضی‌زاده هم درباره گوشت، نان و بیکاری شفاف‌سازی کند و جرات داشته باشد بگوید مقصر هستیم.

تاج افزود: باید نگاه‌ها به فوتبال خیرخواهانه و عادلانه باشد. برخی دستگاه‌ها می‌گویند چه کمکی از دست ما بر می‌آید تا فدراسیون بتواند مطالباتش را از فیفا بگیرد. می‌ترسیم وضعیت ویلموتس مانند برانکو شود. دست این دستگاه‌ها را خاضعانه می‌بوسم. شاید اگر پرسپولیس می‌توانست مطالباتش را از فیفا بگیرد برانکو نمی‌رفت و ا‌کنون هواداران، مدیران و اعضای هیئت مدیره اش ناراحت نبودند. ا‌کنون باید کمک شود تا فدراسیون فوتبال مطالباتش را دریافت کند چراکه اگر این اتفاق نیفتد و نتوانیم پول ویلموتس را به موقع بدهیم، شاید او هم مانند برانکو برود و در آن وضعیت حجم ناراحتی‌ها گسترده‌تر می‌شود. این وضعیت احتمال دارد برای استقلال هم پیش بیاید و مربی جدیدش بگوید به من پول نمی‌دهید و می‌روم.

گزارش بازی جام حذفی در مجلس شورای اسلامی قرائت شد

تاج درباره برگزار نشدن رقابت‌های لیگ برتر در صورت فراهم نبودن زیرساخت‌ها اظهار داشت: در این باره سه بحث وجود دارد. ابتدا باید ورزشگاه‌ها تجهیز شوند. اتفاق‌هایی که در بازی فینال جام حذفی و همچنین دیدار سپاهان و پرسپولیس رخ داد، تا حد زیادی به خیر گذشت. نیروی انتظامی می‌گوید تا زمانی که بلیت الترونیکی فروخته نشود نمی‌توانم در‌های ورودی ورزشگاه را کنترل کنم. برای بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان حدود ۲۰۵۰۰ هزار بلیت فروخته شده بود. قرار بود حدود یک سوم ورزشگاه فولاد خالی باشد، اما تا قبل از ساعت ۷ بعد از ظهر و زمانیکه هواداران داماش به ورزشگاه بیایند، ۳۶ هزار نفر در ورزشگاه فولاد حضور داشتند و ورزشگاه فولاد پر شده بود. با وضعیت فعلی این اتفاق در آینده هم رخ می‌دهد. گزارش بازی جام حذفی هم در مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: نیروی انتظامی می‌گوید وقتی ورزشگاهی را کنترل می‌کنیم باید تمام بلیت‌ها الکترونیکی فروخته بشود و در تمام ورزشگاه‌ها گیت وجود داشته باشد. مامور نیروی انتظامی نمی‌تواند برای ۱۰۰ هزار نفر دولا راست بشود. مانند فرودگاه مهرآباد همه از گیت‌ها رد می‌شوند و هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

باید در تمام ورزشگاه‌ها دوربین مداربسته وجود داشته باشد

تاج تصریح کرد: موضوع دوم این است که باید در تمام ورزشگاه‌ها دوربین مداربسته وجود داشته باشد تا هر کسی تخلفی صورت داد سراغش بروند و دلیل کارش را بپرسمد. حال یا با ارشاد مسئله را حل کنند یا برخورد قانونی بکنند. بسیاری از تخلفات هم پس از ثبت و دیده شدن، تکرار نمی‌شوند، اما وقتی در باز باشد و هر کسی که ما نمی‌شناسیم به ورزشگاه بیاید، ممکن است افراد معاند هم وارد شوند و حتی در ورزشگاه بمب گذاری کنند. امسال اساس را روی اجرای الزام‌های AFC و مصوبه شورای امنیت کشور گذاشتیم. باید بلیت فروشی الکترونیکی شود و ورزشگاه‌ها گیت ورودی بازرسی داشته باشند.

تاج تصریح کرد: وقتی بلیت الکترونیکی فروخته شود شفاف سازی هم می‌شود. در این وضعیت ۵ درصد بلیت سهم نیروی انتظامی، ۱۰ درصد هیئت‌ها و و ۸۰ درصد برای باشگاه‌ها می‌شود. یعنی باشگاه می‌داند پس از اتمام بازی اش ۷۵۰ تا ۸۰۰ میلیون در حسابش پول وجود دارد، اما ر بخواهین وضعیت مانند سال‌های قبل باشد، این اشکالات درست نیست. ورزشگاه آزادی ۱۰۰ درصد تجهیز شده، اما ورزشگاه‌های دیگر باید تجهیز شوند. برخی از آن‌ها مانند کتی هستند که همه چیز سرجاش است و فقط یک دکمه باید روی آن بدوزند. در این ورزشگاه‌ها باید کسری‌ها برطرف شود، اما در برخی ورزشگاه‌ها امکان اجرای چنین سامانه‌ای وجود ندارد. بازی‌های این تیم‌ها باید به استان همجوار و هر جایی که خودشان می‌پسندند، انتقال یابد.

واکنش تند مهدی تاج به بیانیه قاضی زاده هاشمی

هر کس علیه داور صحبت کند یا قبل و پس از بازی بیانیه بدهد، جریمه دارد

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: امسال باید به قرارداد هر بازیکنی یک آئین نامه انضباطی پیوست شود تا او بداند دور داور جمع شود ۲ جلسه محروم شود یا اگر به داور توهین کرد، سه جلسه محروم شود. می‌خواهیم مانند فوتبال اروپا رفتار کنیم و دیگر نباید منتظر گزارش ناظر بازی باشیم. هر کس علیه داور صحبت کند یا قبل و پس از بازی بیانیه بدهد، جریمه دارد. دیگر مجریان هم نمی‌توانند طبق تشخیص خود بگویند این باشگاه را جریمه می‌کنیم یا نمی‌کنیم.

تاج ادامه داد: این استاندارد سازی‌ها ما مدیران را هم مقید می‌کند قانون را بهتر اجرا کنیم.

او درباره نقص‌هایی که در آئین نامه اجرایی مسابقات سازمان لیگ وجود دارد و اینکه آئین نامه اصلاح شده به تصویب نرسیده یا به باشگاه‌ها ابلاغ نشده است، گفت: حرف کارسناسی روی چشم ما است و هر وقت حرف غیرکارشناسی می‌شنویم، ناراحت هستیم. باید آئین نامه سازمان لیگ به روز شود و برای تمام شرابط تعیین تکلیف صورت بگیرد. به سازمان لیگ نامه دادیم و گفتیم ظرف ۲۰ روز باید آئین نامه مدون جدید به هیئت رئیسه فدراسیون ارسال شود. این آئین نامه باید منطبق با نظر باشگاه‌ها باشد نه سازمان لیگ. باید پس از نظرخواهی از باشگاه‌ها آئین نامه‌ای را مصوب کنند و همین آئین نامه قابل قبول و اجرا باشد.

او ادامه داد: با وجود اینکه آئین نامه سازمان لیگ را هفت، هشت بار تصحیح کردیم همین الان هم کسری دارد. به صورت مثال باید برای برخی تخلفات، کمیته انضباطی بلافاصله دستور موقت بدهد. از طرفی نباید بحث تلاقی جویانه پیش بیاید. برخی از مواد این آئین نامه هم مانند راهنمایی و رانندگی است و وقتی ۱۷۰ کیلومتر در اتوبان می‌روی باید اتومبلیت متوقف شود. اگر سرعتت ۱۵۰ کیلومتر باشد، جریمه نقدی می‌شوی و گواهی نامه ات را می‌گیرند. به هر حال باید جریمه اهانت به داور معلوم باشد. در آئین نامه جدید کمیته انضباطی حتی مردم هم باید از روند رسیدگی بپرسند و مطالبه گر باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره لزوم مشخص بودن محل برگزاری فینال جام حذفی پیش از شروع فصل گفت: می‌خواهیم این کار را اجرا کنیم. باید همه چیز را در آئین نامه دیده و به باشگاه‌ها ابلاغ کنند. باشگاه سپاهان درباره ظرفیت هواداران پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان برای بازی نیمه نهایی جام حذفی گفت اگر هم آئین نامه‌ای بوده به ما ابلاغ نشده است درحالیکه سازمان لیگ باید آن را به روز کند و به باشگاه‌ها ابلاغ کند. من فکر می‌کنم باید برای فصل آینده محل برگزاری فینال از قبل مشخص باشد. ما نباید رو به روی هم بایستیم، اما نظر فراکسیون ورزش را پذیرفتیم و خیلی هم راضی هستیم. مردم باید مطالبه گر باشند و بپرسند چرا بازیکنی که حریف را هل داده یک جلسه محروم شده و دیگری محروم نشد. اگر همه آئین نامه را بدانند نسبت به آن مطالبه گر می‌شوند و با این وضعیت خیلی مسائل حل می‌شود.

او افزود: حتی برخی مواقع باید تاریخ بازی‌ها هم در نظر بگیریم. زمانی برنامه بازی‌های لیگ ۳ هفته‌ای اعلام می‌شد، اما اکنون برنامه یک فصل از قبل مشخص است حتی یک بار کارلوس کی روش گفت این برنامه ۳ هفته‌ای را راننده سازمان لیگ نوشته است.

ممکن است از تعداد تیم‌های لیگ نیز کسر کنیم

تاج درباره این که آیا با این وضعیت احتمال دارد که در آغاز برگزاری لیگ برتر، شاهد تعویق باشیم، گفت: اصلا امکان دارد که لیگ برگزار نشود. تا وقتی که وضعیت ورزشگاه‌ها درست نشود، داستان همین‌طور ادامه خواهد داشت. اگر دو باشگاه نتوانند ورزشگاه‌های‌شان را تجهیز کنند ممکن است ما حتی از تعداد تیم‌های لیگ نیز کسر کنیم. من با جدیت پای این موضوع ایستاده‌ام، چرا که اگر این اتفاقات درست نشود ما باز هم باید شاهد رخ دادن اتفاقاتی مانند، اتفاقات اهواز باشیم.

او درباره این که احکام کمیته انضباطی در خصوص فینال جام حذفی چه زمانی صادر می‌شود، گفت: برخی موارد را کمیته اخلاق ورود کرده و برخی را نیز کمیته انضباطی به تخلفاتش بپردازد. کمیته اخلاق قاطع و جدی دارد پیگیری می‌کند، اما همانطور که می‌دانید اتفاقات داخل زمین به کمیته انضباطی بر می‌گردد و کمیته اخلاق بیشتر مباحثی که ریشه تبانی یا شرط‌بندی و دیگر مسائل را دارد ورود می‌کند.


بیشتر بخوانید:

فدراسیون فوتبال قبول دارد مجلس در راس تمام امور است/ اگر اظهارات قاضی زاده هاشمی حاوی توهین باشد، از طریق قانون پیگیری می‌کنیم

پرونده‌ تخلفات تاج در فدراسیون فوتبال در دست ماست/ آقای تاج! مجلس در راس امور است


انتهای پیام/

اظهارات تاج درباره بیانیه احسان قاضی زاده هاشمی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر