کد خبر: ۶۹۷۳۵۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹

ایران جز محدودترین کشورهای‌دنیا است که برخی دستاورد فوق‌سری اطلاعاتی را اینک در اختیار‌دارد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  بهمن ماه سال ۹۷ یک پایگاه خبری، با انتشار ارزیابی ویژه ای به ابعاد جذب یک عضو سابق دایره ضدجاسوسی نیروی ارتش آمریکا به سرویس اطلاعاتی ایران و آثار دستیابی به اطلاعات فوق محرمانه خانم «الفرد ویت» پرداخت. این یادداشت که همان زمان با بازتاب خوبی در رسانه‌های داخلی  و حتی در برخی رسانه‌های فرامرزی کشورمان مواجه شد، تاکید داشت که ایران توانسته به یک شبکه بزرگ جاسوسی آمریکا ضربه وارد کند و این اقدام ثابت کرده است که ایران توان بدست آوردن اطلاعات از لایه‌های به شدت کنترل شده در فضای اینترنت را در اختیار دارد.

ناگفته‌هایی از یک موفقیت بزرگ ضد جاسوسی / وقتی آبروی سازمان سیا چگونه در اختیار وزارت اطلاعات ایران قرار گرفت


بیشتربخوانید: اتحاد شاه‌مهره‌های جاسوسی در موسسات محیط زیستی با اسرائیل علیه ایران/ رژیم صهیونیستی برای کشور چه نقشه‌ای کشیده است؟ +تصاویر


این در حالیست که اخیرا، مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از انهدام بزرگترین شبکه جاسوسی آمریکا در حوزه سایبری در عرصه بین المللی خبر داد. گرچه به زودی اخبار جدیدی از این موفقیت اطلاعاتی به صورت رسمی منتشر می‌شود، ولی ارزیابی‌های اولیه از ابعاد مختلف یک موفقیت فوق راهبردی جهانی اطلاعاتی برای ایران خبر می‌دهد. دراینباره بیشتر بخوانید:

یک: آنچه مسلم است شناسایی و انهدام بزرگترین شبکه جاسوسی آمریکا در حوزه سایبری در عرصه بین المللی از یک رخنه و نفوذ اطلاعاتی صورت گرفته است. یعنی نهاد اطلاعاتی ایران از کوچکترین روزنه امنیتی توانسته بخش وسیعی از اطلاعات پنهان و شناسایی شبکه جاسوسان حرفه‌ای مرتبط با سازمان سیا را را بدست آورد. تفسیر دقیق این مساله این است که کارشناسان وزرات اطلاعات، یک مدیریت فوف حرفه‌ای اطلاعاتی گام به گام از کشف یک سرنخ تا رسیدن به شبکه بزرگ اطلاعاتی را به نمایش گذاشته اند. براساس آنچه رسما اعلام شده، کلاس این مدیریت ابعاد جهانی دارد، چون شبکه مویرگ سایبری آمریکا در سطح جهان ضربه خورده است. اما یک نتیجه اطلاعاتی فوق العاده ارزشمند نیز می‌توان از این فرآیند، بدست آورد؛ وقتی وزارت اطلاعات توانسته با یک سرنخ کوچک ضربات سهمگین اینگونه‌ی به سازمان سیا وارد کند، اینک با وجود در اختیاز داشتن اطلاعات وسیع باید منتظر ضربات سهمگین‌تر از این نیز در آینده و به صورت متعدد بود.

دو: شبکه جاسوسی آمریکا پس از ضربه اطلاعاتی ایران نیازمند یک خانه تکانی اساسی و خارج کردن وسیع جاسوسان از کشور‌های متعدد دنیا شده است؛ بنابراین این شبکه از درون متلاشی شده و نه امکان حذف همه عناصر آن وجود دارد و نه اعتماد به همه آن! اینک مدیران سازمان سیا دقیقا نمی‌دانند که چند لایه شبکه آن‌ها ضربه خورده و کدام  لایه‌ها از بین رفته اند. این مساله به خوبی نشان می‌دهد که سازمان اطلاعاتی آمریکا در چه برزخی قرار گرفته است. سربسته نیز می‌توان به این موضوع اشاره کرد که محتمل ایران صاحب یک شبکه نفوذ دائمی در بخش‌های سایبری سازمان سیا و شبکه جاسوسی ایلات متحده شده است.

سه: اساسا اقدامات ضدجاسوسی در دنیا اینک بدون توانمندی فنی بالا به سرانجام مطلوبی نمی‌رسد.   همچنانکه نفوذ ایران به لایه‌های پنهان اینترنتی مرتبط با بخش جاسوسی سازمان سیا توانمندی فنی بالایی را  می‌طلبیده است. یعنی متخصصین امنیتی و سایبری ایران توانسته اند به حیات خلوت امنیت دنیا که به نوعی در انحصار آمریکا بوده، نفوذ کنند.   این را همه اضافه کنید که آمریکا در سال‌های اخیر در حوزه اطلاعاتی به شدت سایبرمحور شده است و ایران در واقع یکی از ستون‌های نظام جدید اطلاعاتی آمریکا را دچار ویرانی عجیبی کرده است.

چهار: بر اساس آنچه گزارش رسمی منتشر شده وزارت اطلاعات، ایران یک همکاری بین اللملی گسترده برای ضربه جهانی به سرویس اطلاعاتی آمریکا با متحدین خود در نقاط مختلف دنیا داشته است. اطلاعات و اشراف ایران به قدری درباره این شبکه جهانی اطلاعاتی دقیق بوده است که بخشی از جاسوسان آمریکایی بر اساس اعتماد به این اسناد در کشور‌های مختلف دنیا اعدام شده اند. اما نکته جالب‌تر این است که ایران در این همکاری به نوعی نقش راهبر و هدایت کننده سرویس‌های همکار را نیز برعهده داشته؛ این قسمت ماجرا برای همه کسانی که در سال‌های اخیر عملکرد جامعه اطلاعاتی ایران را رصد و پیگیری می‌کنند، خبر هیجان انگیزی محسوب می‌شود. اینک وزارت اطلاعات ایران در نقطه‌ای از اطلاعات سایبری قرار گرفته است که دیگر سازمان‌های اطلاعاتی همسو و حتی رقیب نیازمند اخبار و تحلیل‌های آن هستند. این نیازمندی اطلاعاتی به ایران در آینده نزدیک، با فواید بین المللی و طبیعتا دستاورد‌های امنیتی بیشتری نیز  برای کشورمان به همراه خواهد شد. منجمله اینکه ایران می‌تواند با استفاده از این نیازمندی معامله‌های خوبی اطلاعاتی راجع مخالفین خود در سرتاسر دنیا با سرویس‌های مختلف داشته باشد.

پنج:،  اما یک دستاورد فوق سری نیز می‌توان برای این موفقیت بزرگ اطلاعاتی برای جمهوری اسلامی ثبت کرد که شاید بتوان گفت ایران جز محدودترین کشور‌های دنیا است که این دستاورد فوق سری اطلاعاتی را اینک در اختیار دارد. این دستاورد فوق سری نیز شناسایی روش‌های جدید جاسوسی سازمان «CIA» است. تسلط بر روش‌های جاسوسی محرمانه سیا، یعنی ایران  در مواجه با این سازمان اطلاعاتی  که بار‌ها برتریش  بر دیگر سازمان پیشرفته جاسوسی کشور‌های دیگر همچون آلمان و انگلیس نیز ثبت شده، به یک نقطه مطلوب مهار و آسیب ناپذیری رسیده است.

منبع: جهان نیوز
انتهای پیام/

ابعاد دستاورد جدید فوق‌ سری امنیتی جمهوری اسلامی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
حسین کماسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
درودخدابرشهیدان گلگون کفن اسلام که با خون گرانبهایشان ایران عزیزاسلامی رابه این حدازسرافرازی وسربلندی رسانده اند

خداقوت خدمت یاران وسربازان گمنام امام زمان عج
انشالله همیشه سرافرازوپیروزباشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
خدا حفظتان کند,خدا قوت
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
تشکر و تبریک.
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
انها دیگه نمیدونم چی برای گفتن دارن ؟؟!! اون از پهبادهاشون واینم از اطلاعات سیا که به قول خودشون قویترین اطلاعات در دنیاست . و رژیم صهیونیستی هم که یکی از اعضای بلند مرتبشون جاسوس ایران بود !!!! زنده باد ایران .!! الن که قدرت اول منطقه ایم . چند سال دیگه انشاالله میشیم قدرت اول جهان .!!!!!!!!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
مردم ما بازورگویا ن بی وجدان سازش نمی کنند و متحد تر میشوند آمریکا با این دشمنی که با ملت ایران میکند اتحاد و انسجام بیشتر را تکمیل کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
امریکا بیشترین دستاوردهایی علمی و تحقیقاتی خود را از جذب و بکارگیری مغزهای جوان کشورهای دیگر خصوصا ایران دارد، این برتری دانش در همه زمینه ها با محافظت و حمایت از جوانان دانشمند ایرانی و ساسر کشورهای مسلمان دوست انشاء ا... در آغاز راه و ادامه خواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
دمتون گرم دست مریزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
ماشاءالله سربا ان أمام را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
خدا سربازان گمنام امام زمان عجل الله رو حفظ کنه...خداروشکر که خداوند مهربان به ایرانیان با وجود همه بدیهاشون نظر داره و هنوز ایران جزیره امن هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
درود بر شهدای گمنام وزارت اطلاعات
عباس محمدی آبعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
ببنید وعده های خداوند را.اینکه کار برای رضای خداوند باشد نتیجه آن پیروزی است.ان الباطل کان زهوقا
حمیدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
درود خدا و رسول او بر سربازان واقعی امام زمان عج الله تعالی فرجه.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر