کد خبر: ۶۹۷۳۵۴۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کیفیت هوای اصفهان ۴۵۴ و در حال حاضر وضعیت و آب و هوای اصفهان بسیار ناسالم گزارش شده است.

گرد و غبار شدید در استان اصفهان/ هوا ناسالم استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: کانون‌های گرد و غبار درون استانی از مناطق شرقی، چون اردستان، انارک نائین، سجزی، ریگ جن و استان سمنان فعال شده که در نهایت وزش باد باعث می‌شود تا این گرد و غبار به سمت استان اصفهان سوق یابد.

وی در ادامه اظهار داشت: آلودگی هوا و افزایش گرد و غبار در استان اصفهان زمینه کاهش میدان دید، افزایش غلظ زرات معلق و کیفیت هوا را به شدت کاهش داده است در شرایط حاضر وضعیت اصفهان بسیار ناسالم اعلام شده است.

شیشه فروش بیان داشت: این شرایط را هواشناسی از روز گذشته اعلام کرده بود و از ۴ بامداد امروز این گرد و غبار به اصفهان رسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ادامه با توصیه به شهروندان گفت: در شرایط حاضر ورزشکاران در فضای باز ورزش نکنند، کودکان، افراد مسن و آسیب پذیر تا می‌توانند از منزل خارج نشوند و از ماسک‌های استاندارد استفاده کنند تا شرایط رفع شود.

وی همچنین در خصوص استمرار این شرایط بیان داشت: پیش بینی هوا شناسی این است که این شرایط تا بعدازظهر امروز شهر اصفهان حاکم باشد البته این شرایط تا هفته آینده برای مناطق شرقی اصفهان وجود دارد.

شیشه فروش همچنین در خصوص دلیل افزایش گرد و غبار در اصفهان در چند سال اخیر نیز بیان داشت: اصفهان در ۱۵ سال اخیر شاهد یک خشک سالی بوده است که این موضوع باعث فعال شدن کانون‌های گرد و غبار در کشور و استان اصفهان شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: بیش از دو میلیون هکتار وسعت کانون‌های گرد و غبار در اصفهان است.

انتهای پیام/م

وضعیت آب و هوای اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر