کد خبر: ۶۹۷۳۸۸۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
در اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایران مطرح شد؛

حجت الاسلام رحیمیان گفت:شایعه‌پراکنی‌ علیه آستان‌های مقدس از طریق رسانه‌های معاند شکل‌گرفته که خنثی کردن آن‌ها در الویت است.

ضرورت آسیب‌شناسی امور آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه کشوربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان،تولیت مسجد مقدس جمکران در اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایرانی که روز پنجشنبه در سالن شهید دستغیب حرم مطهر شاه‌چراغ (ع) برگزار شد، به تبیین اولویت‌های داخلی اعتاب در چند محور و همچنین لزوم آسیب‌شناسی امور آستان‌ها و بقاع متبرکه ایران اسلامی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه اعتاب به همان اندازه که موردعنایت مؤمنین و جریان حق است به همان اندازه موردتوجه دشمن است، شایعه‌پراکنی‌ها علیه آستان‌های مقدس که امروز از طریق رسانه‌های معاند شکل‌گرفته را از مصادیق این دشمنی‌ها دانستند و ازاین‌رو رصد آسیب‌ها و خنثی کردن آن‌ها را جزء اولویت‌های مهم آستان‌های مقدس ذکر کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی محیط‌های پیرامونی آستان‌ها را مورد تأکید قرار داده و بر این نکته تأکید کردند که هر جا زمینه استفاده باشد زمینه سوءاستفاده هم به وجود می‌آید.

رحیمیان با بیان اینکه علیرغم هجمه فراگیر دشمن، آستان‌ها و اعتاب مقدس ایرانی و عراقی هرساله شاهد رشد حضور پرشور مردم و گرایش بیشتر به بقاع و اماکن متبرکه هستند بر لزوم ارزیابی و آمارگیری جمعیت و بررسی روند آینده اعتاب برای برنامه‌ریزی مناسب تأکید کرد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای آستان‌های مقدس و حضور زائران، حضور حوزه‌های نشر و پژوهش در کنار هم را عاملی برای موفقیت در تولید آثار فرهنگی متناسب با نیاز زائران بیان کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران در پایان افق تولید صد میلیون اثر فرهنگی اعم از کتاب و سایر محصولات فرهنگی را گامی بلند و راهگشا در تأمین نیاز‌های معرفتی و حتی تأمین سوغات زائر عنوان کرد و بر حرکت آستان‌های مقدس در این مسیر تأکید کرد.

انتهای پیام/ ش

اجلاسیه تولیت‌های اعتاب مقدس ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر