کد خبر: ۶۹۷۴۴۶۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

نشست مشترک برنامه‌ریزی استراتژیک ایران و ترکیه در چارچوب رایزنی و مشورت‌های مستمر سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در اصفهان آغاز شد.

نشست مشترک برنامه‌ریزی استراتژیک ایران و ترکیه در اصفهان آغاز شدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،  نشست مشترک برنامه‌ریزی استراتژیک ایران و ترکیه در چارچوب رایزنی و مشورت‌های مستمر سیاسی بین دو کشور با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در اصفهان آغاز شد.

این نشست از دقایقی پیش با حضور تنی چند از مقامات سیاسی دو کشور در هتل عباسی اصفهان آغاز شد.

مهمترین موضوعات روابط دوجانبه از جمله اجرایی کردن توافقات قبلی بین دو کشور در زمینه‌های اقتصادی و نیز آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله مهم‌ترین محورهای مذاکرات و مشورت‌های محمدجواد ظریف و مولود چاووش اوغلو در اصفهان است.

در جریان این نشست همچنین سند همکاری‌های سیاسی وزارتخانه‌های خارجه ایران و ترکیه به امضای دو وزیر خواهد رسید.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که به ایران سفر کرده است پیش از ظهر جمعه در اصفهان با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کرد.

دکتر ظریف در این دیدار با اشاره به اینکه روابط دو جانبه در مسیر صحیح و رو به توسعه در حال گسترش است، افزود: این سفر برای طراحی روابط استراتژیک دو کشور و امضاء سند مشورت‌های سیاسی میان وزارت امور خارجه‌های ما بسیار حائز اهمیت است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به دیدار اخیر روسای جمهور دو کشور در پایتخت تاحیکستان و توافقات به عمل آمده، از آمادگی ایران برای افزایش حجم تجارت میان دو کشور خبر داد.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران و شهر تاریخی و فرهنگی اصفهان، اراده کشورش را برای توسعه و تعمیق روابط دو کشور در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی اعلام کرد.

همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی، بانکی و گردشگری از جمله محور‌های گفتگو در این دیدار بود.

مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی بویژه اوضاع سوریه، یمن و آخرین تحولات در خلیج فارس از دیگر محور‌های گفتگو و تبادل نظر میان دکتر ظریف و مولود چاووش اوغلو بود.

انتهای پیام/س

سفر وزیر امور خارجه ترکیه به اصفهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر