کد خبر: ۶۹۷۴۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
کد خبر : ۶۹۷۴۸۲۳
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

دو سینماگر کشورمان درباره تاثیر ضابطه‌مند شدن حضور بازیگران خارجی در سینمای ایران توضیحاتی ارائه دادند.

ضابطه مندیبه گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، پس از آن که روزنامه کیهان گزارشی انتقادی  از اکران فیلم «دختر شیطان» با بازی ایشا گوپتا بازیگر زن خارجی منتشر و در آن نسبت به مدل بودن و انتشار عکس های غیر اخلاقی از او انتقاد کرد، ابراهیم داروغه زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی از ضابطه مند شدن حضور بازیگران خارجی در فیلم های ایرانی خبر داد.

در همین زمینه و تأثیراتی که این قانون می‌تواند بر سینمای ایران داشته باشد با دو تهیه کننده سینما گفتگو کردیم که در ادامه آن را می‌خوانید؛

ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما، درباره ضابطه‌مند شدن حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی، به خبرنگار  حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: به نظرم اگر این اتفاق رخ دهد، به نفع همه خواهد بود؛ بخصوص برای صنف سرمایه‌گذار و تولید کننده خارجی که برای انجام کار صنعتی در ایران، باید طبق ضوابط و اقتصاد کشور و با در نظر گرفتن تولید و سرمایه ایرانی شروع به فعالیت کند. قطعاً هنرمندان هم باید طبق ضوابطی که به نوعی عرف شده کار کنند. به لحاظ صنفی حقوق همکاران ایرانی هم که هموطن هستند و زحمات زیادی کشیدند و اصطلاحا خاک صحنه خوردند، رعایت می شود.

این تهیه کننده بیان کرد: اگر تمامی حقوق‌ رعایت شود و طبق قانون کشور پیش برود، اشتراک بین المللی خوبی بین سینمای ما و دیگر کشور‌ها به وجود می‌آید. همچنین شاهد ارتقای سطح فرهنگی سینمایی کشورها هم خواهیم بود. در کل من با گفته ابراهیم داروغه‌زاده برای ضابطه‌مند کردن حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی موافقم.

محسن محسنی نسب تهیه کننده و کارگردان سینما هم درباره صحبت‌های ابراهیم داروغه زاده مبنی بر ضابطه‌مند شدن حضور بازیگران خارجی در فیلم‌های ایرانی، به خبرنگار ما گفت: مسئله‌ای که داروغه‌زاده در مورد آن گفته پخته و درست است و جزو خواسته‌های فیلمسازان و کسانی است که در فضای سینمای ایران کار می‌کنند؛ چرا که ما نمی‌توانیم هرکسی را از خارج به فیلم‌های خود بیاوریم.

وی افزود: من از این گفته داروغه زاده حمایت می‌کنم؛ زمانی که برای کار خارج از کشور می‌روم کاملاً طبق قانون کار‌ها را انجام می‌دهم. چنانچه خواسته‌ام از بازیگر نقش اصلی زن «شاخ کرگدن» این بود که طبق ضوابط کشور ما بازی کند. نکته جالب اینجاست که خود او نیز تمایل به انجام چنین کاری داشت.

این کارگردان ادامه داد: صحبت‌های داروغه زاده بسیار متین و قابل احترام است و به نظرم باید گفته می‌شد. البته نباید به نحوی باشد که دست و پای فیلمسازان ما را ببندد. راهش این است که تهیه کننده فیلمی که خارج از کشور ساخته می‌شود، طبق قرارداد و تعهدی که با وزارت ارشاد بسته پیش برود. در غیر این صورت وزارت ارشاد به راحتی می‌تواند در صورت تخلف، تولید و یا اکران آن را متوقف کند.

محسنی نسب درباره مشکل پیش آمده برای فیلم قربان محمدپور در خصوص استفاده از بازیگر زن خارجی بیان کرد: به نظرم قربان محمدپور ندانسته پیش رفت و قطعا اگر می‌دانست این کار را نمی‌کرد. اقدام داروغه زاده جلوی مشکلات احتمالی این چنینی را می‌گیرد و اتفاق خوبی است.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر