کد خبر: ۶۹۷۵۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استاندارد‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر برگزار شد.

آزمون فرهنگ و هنری با شرکت بیش از ۲۴ هزار نفر برگزار شدبه گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرتضی نیک نژاد سرپرست این دفتر اعلام کرد: دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استاندارد‌های مهارتی بخش فرهنگ وهنر سال تحصیلی ۹۸-۹۷ روز جمعه ۳۱ خرداد به صورت سراسری و همزمان در ۳۱ استان برگزار شد.

نیک نژاد با اشاره به تعداد شرکت کنندگان آزمون‌های جامع و ادواری گفت: تعداد کل شرکت کنندگان آزمون، ۲۴ هزار و ۷۶۹ نفر است که از این تعداد ۲۲ هزار و ۸۰۱ نفر در دومین آزمون جامع و تعداد هزار و ۹۶۸ نفر در آزمون ادواری استاندارد‌های مهارتی بخش فرهنگ و هنر شرکت کرده‌اند.

سرپرست دفتر آموزش درباره تعداد حوزه‌های این آزمون‌ها گفت: آزمون جامع در ۶۷ حوزه با ۵۱ رشته و آزمون ادواری در ۳۱ حوزه با ۴۴ رشته مهارتی در نظام جدید و نظام قدیم آموزش و پرورش برگزار شده است. همچنین آزمون عملی نیز با توجه به برنامه ریزی ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان از تاریخ سه شنبه ۲۸ خرداد ماه تا روز چهارم تیرماه جاری برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اعلام نتایج آزمون‌ها گفت: نتایج این آزمون حداکثر ۱۵ روز پس از پایان آزمون‌های عملی و تصحیح اوراق امتحان کتبی، در سامانه آزمون هنر به نشانی Azmoonehonar.ir اعلام خواهد شد و متعاقباً گواهینامه‌های الکترونیکی شرکت‌کنندگانی که موفق به اخذ نمرات قبولی در هر دو بخش آزمون عملی و نظری شوند؛ در سامانه فوق قابل رویت و بهره برداری خواهد بود.

نیک نژاد درباره دسترسی شرکت کنندگان به سوالات و کلید پاسخنامه‌های آزمون گفت: همزمان با اتمام آزمون کتبی در روز جمعه ۳۱ خرداد، کلیه سوالات رشته‌های مورد آزمون و کلید پاسخنامه‌های آن در سامانه آزمون هنر، در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر