کد خبر: ۶۹۷۵۸۲۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
کد خبر : ۶۹۷۵۸۲۲
گروه : قم » قم
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم عنوان کرد؛

جان صادق پور با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۳۰ میلیون مترمکعب آب در شهر‌های استان مصرف شده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد با اشاره به عناوین و نامگذاری روز‌های هفته گفت: برای روز‌های این هفته عناوینی همچون مدیریت مصرف آب، انرژی و خانواده، مدیریت مصرف آب و انرژی، افکار عمومی و رسانه، مدیریت مصرف آب و انرژی، صنعت، معدن، سازمان‌های عمومی و موسسات خصوصی، مدیریت مصرف آب و انرژی، غذا، منابع طبیعی و حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف آب و انرژی، مدیریت مصرف آب و انرژی، خدمات شهری و روستایی و جلب مشارکت‌های مردم و خیرین، مدیریت مصرف آب و انرژی، اقتصاد و حقوق شهروندی و مدیریت مصرف آب و انرژی و آموزه‌های دینی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه تعداد اشتراکات آب در ابتدای سال ۹۷، ۳۱۲ هزار مورد بود که این رقم تا پایان سال به ۳۲۱ هزار انشعاب رسیده است، افزود: تعداد اشتراکات فاضلاب در زمان یاد شده ۸۷ هزار و ۹۰۰ انشعاب بود که این رقم تا پایان سال به ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ انشعاب رسید.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت این هفته برنامه‌های مختلفی نیز در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، یادآور شد: برگزاری همایش پیاده روی حامیان آب استان، حضور مدیرعامل و معاونین در نماز جمعه قم، پردیسان و شهر‌های استان، هماهنگی حضور در برنامه‌های مختلف صدا و سیمای مرکز قم و انجام تبلیغات محیطی در شهر‌های استان از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب است.

وی حجم مخازن بهره برداری شده در ابتدای سال ۹۷ را ۳۲۲ هزار متر مکعب عنوان کرد و گفت: حجم این مخازن در پایان سال گذشته به ۳۵۱ هزار مترمکعب رسید.

وی با بیان اینکه جمعیت زیرپوشش شبکه فاضلاب از ۳۸۰ هزار نفر به ۴۳۹ هزار نفر رسیده است، یادآور شد: در حال حاضر آب شرب شهر قم و سه شهر و حدود ۴۰ روستای استان از سرشاخه‌های دز و سد ۱۵ خرداد تامین می‌شود. به طور متوسط در طول سال، ۸۶ درصد کل آب بهداشتی مصرفی استان از این دو منبع و حدود ۱۴ درصد از سایر منابع از جمله چاه‌های علی آباد و چاه‌های سطح شهر تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم یادآور شد: حجم آب قابل استفاده از کلیه منابع موجود، در حال حاضر ۱۳۵ میلیون متر مکعب است که این میزان شامل ۱۰۰ میلیون متر مکعب از سرشاخه‌های دز و سد ۱۵ خرداد، ۸/۸ میلیون مترمکعب از چاه‌های علی آباد و ۲۶ میلیون متر مکعب چاه‌های سطح شهر است.

صادق پور افزایش ۵۸ کیلومتری طول خطوط انتقال و شبکه توزیع آب و افزایش ۴۰ کیلومتری طول خطوط انتقال و جمع آوری فاضلاب را از دیگر اقدامات انجام شده ذکر کرد و افزود: جمعیت زیرپوشش آب در پایان سال ۹۷ به یک میلیون و ۲۸۶ هزار نفر رسیده و ۱۰۰ درصد جمعیت شهری زیرپوشش هستند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۳۰ میلیون مترمکعب آب در شهر‌های استان مصرف شده است گفت: این میزان نسبت به سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.

صادق پور تصریح کرد: این افزایش مصرف به دلیل ایجاد یک بار روانی ناشی از افزایش بارندگی‌های اخیر، افزایش دما و بخش کمی هم به دلیل افزایش تعداد مشترکین است.

انتهای پیام/ح

ظرفیت منابع تامین آب قم ۱۳۵ میلیون مترمکعب است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر