کد خبر: ۶۹۷۵۸۷۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: ازامروز یکم تیر ماه فعالیت کشیک‌های اطفای حریق منابع طبیعی ۲۴ ساعته شد.

کشیک‌های اطفای حریق منابع طبیعی ازامروز ۲۴ ساعته شدبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛به نقل روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، عباس لطفی جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به این که از از اول تیر ماه فعالیت کشیک‌های اطفای حریق منابع طبیعی درهمه شهرستان‌های استان ۲۴ ساعته شد گفت: ۱۰۰ کشیک برای اطفاء حریق در جنگل و مراتع استان به صورت ۲۴ ساعته درآماده باش کامل هستند.

وی افزود: این اقدام در راستای حفظ منابع خدادادی و جلوگیری از کاهش خسارات ناشی از آتش سوزی با حضور به موقع ماموران یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در مراتع و جنگل‌ها انجام می‌گیرد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همکاری دهیاران و همچنین جوامع محلی برای اطفاء حریق در مناطقی که آتش گرفته است تاکید کرد.

لطفی اظهار کرد: در خرداد ماه سال جاری ۱۰ هکتار از اراضی ملی و طبیعی طعمه حریق شد.

وی علت این آتش سوزی‌ها را عمدی اعلام کرد و گفت: طبق ماده ۴۵ قانون مجازات آتش سوزی نباتات، مزارع، باغات، و یا محیط‌های مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت ماموران منابع طبیعی ممنوع است و در صورتی که منجر به حریق شود مرتکب به حبس ۲ ماه تا یک سال محکوم می‌شود.

این مقام مسئول همچنین خاطر نشان کرد: طبق ماده ۴۶ هرکس مبادرت به روشن کردن آتش در تنه‌ی درختان جنگلی نماید به حبس از ۳ ماه تا یک سال برای هر درخت که پی زده و روشن کرده است همراه با پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد.

به گفته لطفی برای آتش سوزی‌های عمدی مراتع و جنگل‌ها نیز قانون مجازات‌هایی در نظر گرفته است و متخلفین به ۳ تا ۱۰ سال حبس محکوم می‌شوند.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در سال ۹۸ برای مقابله با آتش سوزی‌ها تعداد ۱۰ دستگاه دمنده، ۳۰۰ عدد آتش کوب، ۵۰ عدد فلکس بک (آب پاش کوله‌ای)، ۲۰۰ جعبه کمک‌های اولیه، ۸ دستگاه خودرو‌های مجهز به دستگاه‌های پترو فایر، ۱۰۰ عدد چراغ قوه، ۱۰۰ ثوب البسه اطفاء حریق و ۱۰۰ جفت پوتین در اختیار منابع طبیعی شهرستان‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام /ر

 

۱۰۰ کشیک برای اطفاء حریق در جنگل و مراتع استان به صورت ۲۴ ساعته درآماده باش کامل هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر