کد خبر: ۶۹۷۶۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

به گفته فعالان بازار عقب نشینی آشکار آمریکا در برابر ایران در کنار ریزش ارزش دلار در بازار‌های جهانی عامل ریزش قیمت‌ها یا به عبارت دیگر ترکیدن حباب سکه قلمداد می‌شود.

چرا پیش‌بینی‌ها درباره قیمت طلا درست از آب در نیامد؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ریزش قیمت طلا و سکه در حالی رخ داد که قیمت‌ها در بازار جهانی رشدی شگفت انگیز را تجربه کرده بود. افزایش قیمت‌ها حتی رکورد ۰ دلار را نیز زد، با این حال پیش بینی برخی فعالان بازار در خصوص افزایش قیمت‌ها درست از آب در نیامد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز کاهشی نزدیک به صد هزار تومن را نسبت به روز کاری گذشته شاهد بود.

افزایش نرخ طلا، اما تحت تاثیر تنزل ارزش دلار در بازار‌های جهانی، بالا گرفتن تنش در خاورمیانه رخ داد، اما به گفته فعالان بازار عقب نشینی آشکار آمریکا در برابر ایران در کنار ریزش ارزش دلار در بازار‌های جهانی عامل ریزش قیمت‌ها یا به عبارت دیگر ترکیدن حباب سکه قلمداد می‌شود.

محمد کشتی ارای

محمد کشتی آرای، فعال بازار طلا و سکه و رییس کمیسیون تخصصی طلا در این خصوص گفت: آنچه امروز سبب ریزش قیمت‌ها در بازار شد، به مدیریت بانک مرکزی باز می‌گردد و بلوغ خریداران طلا و سکه.


بیشتر بخوانید: علت کاهش قیمت طلا در بازار چه بود؟


وی در توضیح این مطلب ادامه داد: امروز اگر اندک افزایشی هم در قیمت دلار رخ می‌داد واکنش بازار هیجانی می‌شد، اما با ریزش ارزش دلار در بازار‌های جهانی، بازار ایران نیز شاهد ریز بیار اندکی بود که جو روانی اش از تاثیر اقتصادی اش بیتر بود.

وی با اشاره به اینکه مردم نیز تغییر رفتار داده اند، اضافه کرد: در گذشته به محض افزایش تنش، تغییر قیمت‌ها در بازار جهانی و یا تشدید فشارها، مردم به سرعت دست به کار خرید می‌شدند، اما مدتی است این رفتار را نمی‌بینیم. مردم نه در جریان ریزش‌های ده روزه وارد بازار می‌شوند تا طلا و سکه بفروشند و نه در دوره‌های افزایش وارد میدان می‌شوند تا بخرند.

وی تاکید کرد: دیدیم که در این روز با مدیریت درست بازار و رفتار درست‌تر خریداران، ما به جای افزایش قیمت طلا با ریزش قیمت‌ها و ترکیدن حباب سکه روبرو بودیم که خود نشان دهنده وضعیت مساعد بازار است.

به گفته کشتی آرای پنجشنبه و امروز به رغم جولان شایعاتی در خصوص افزایش قیمت ها، تقاضا به کف رسید و خرید و فروشی انجام نشد.

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۴ میلیون و ۶۰۴ هزار تومان در پایان روز قیمت خورد. نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار تومن و یک میلیون و ۶۲۹ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلا ۴۳۱ هزار توان قیمت داشت.

منبع: خبرآنلاین

انتهای پیام/

تحلیل رییس کمیسیون تخصصی طلا از آخرین وضعیت بازار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر