کد خبر: ۶۹۷۶۷۹۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲
کد خبر : ۶۹۷۶۷۹۳
عضو شورای شهر تهران خبر داد؛

نظری گفت: در محدوده مرکزی پایتخت حدود ۲ هزار دست فروش داریم که تنها روش ارتزاق آن‌ها دست فروشی است.

پاینده /می‌توانیم دست فروشی را به رسمیت بشناسیم و در عین حال سد معبر نکنیمبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت نظری عضو شورای شهر تهران پس از یک صد و پنجاهمین جلسه این شورا در جمع خبرنگاران درباره اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان محدوده چهارراه ولیعصر گفت: برای بررسی و ساماندهی دست‌فروشان محدوده چهارراه ولیعصر با حضور نماینده نیروی انتظامی، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد و آقای حق شناس جلسه‌ای داشتیم که یکی از مصوبات این جلسه این بود که دست‌ فروشی در فضای پیرامون تئاتر شهر بررسی و مطالعه شود.
 
عضو شورای شهر تهران افزود: در بحث سامان‌دهی دست فروشان چهارراه ولیعصر قرار نبود به صورت شتاب‌زده عمل شود و من نیز هفته گذشته در این موضوع در جلسه شورای شهر تهران تاکید داشتم و تذکر دادم که در موضوع سامان‌دهی دست فروشان چهارراه ولیعصر نباید احساسی عمل شود.
 
نظری ادامه داد: با اجرای طرح ضربتی سامان‌دهی و جمع آوری دست فروشان چهارراه ولیعصر به نظر می‌رسد بررسی‌های لازم و دقت کافی صورت نگرفته و بر اساس فشار‌هایی که از بیرون بر روی شورای تامین وجود داشت شاهد باشیم طرح جمع آوری دست فروشان چهارراه ولیعصر به صورت ضربتی اجرا شود.
 
وی تاکید کرد: اعتقاد ما این است طرح‌هایی که مربوط به انسان می‌شود نباید به صورت ضربتی در دستور کار قرار بگیرد و این چنین طرح‌ها نیاز به تامل و کار کارشناسی بیشتر دارد.
 
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در محدوده مرکزی پایتخت نزدیک به ۲ هزار دست فروش داریم که تنها روش ارتزاق آن‌ها دست فروشی و اقدام غیر کارشناسی ما موجب به وجود آمدن مشکلاتی برای آن‌ها می‌شود.
 
نظری ادامه داد: یکی دیگر از مصوبات جلسه ما با مدیران شهری این بود که از مطالعات از پیش انجام شده در محدوده پهنه رودکی از محدوده تالار وحدت تا تئاتر شهر استفاده کنیم و بهترین تصمیم را بگیریم به طوری که اگر بنا هست دست فروشی در این محدوده صورت بگیرد کالا‌های مرتبط با فرهنگ مانند کتاب و صنایع دستی عرضه شود و من تاکید می‌کنم به هیچ عنوان موافق نیستم که در این محدوده ابزار و یراق فروخته شود، اما به گونه‌ای نباید عمل کنیم که صورت مسئله پاک شود.
 
وی با اشاره به دست فروشی در مترو ادامه داد: دست فروشی در مترو و دست فروشی در پیاده راه ۲ موضع متفاوت است و من تاکید می‌کنم که این مصوبه مربوط به سامان‌دهی دست فروشان چهارراه ولیعصر است که یکی از دغدغه‌های اهالی خانه تئاتر این بود که دست فروشان اطراف تئاتر شهر جمع آوری شوند و این موضوع را نباید با دست فروشان مترو دانست.
 
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اگر مصوبه سامان‌دهی مشاغل بی‌کانون اجرایی شود بسیاری از مشکلات دست فروشی در تهران حل می‌شود و باید اعلام کنم مصوبه سامان‌دهی مشاغل سیار و بی‌کانون ۴ ماه پیش به تصویب رسید و باید از شهرداری این سوال پرسیده شود که چرا بعد از ۴ ماه اقدامات موثری در این باره صورت نگرفته است.
 
نظری تاکید کرد: من به شخصه بسیار پیگیر این موضوع هستن تا مصوبه ساماندهی مشاغل خیلی زود اجرایی شود و علت آن این است که اگر این مصوبه اجرایی شود با الکترونیکی کردن عرضه و تقاضا بسیاری از مشکلات حل می‌شود، زیرا به این طریق بسیاری از پرداخت‌ها با استفاده از اپلیکشن‌ها به صورت شفاف در معرض دید قرار می‌گیرد و اگر هرگونه خلافی رخ بدهد قاب پیگیری و شناسایی است.
 
وی تاکید کرد: قانون سد معبر را ممنوع کرده و ما نیز با سد معبر مخالفیم، ولی در همین شرایط می‌توانیم دست فروشی را به رسمیت بشناسیم و سد معبر هم نداشته باشیم.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
مردمم تو افزايش وحشتناك اينا مقصرن چون ازشون خريد ميكنن
دولت باس هر كي از اينا خريد ميكنه رو به جرم كمك به سد معبر و قاچاق كالا مجازات كنه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر