کد خبر: ۶۹۷۶۸۷۵
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان؛

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: سامانه گویای ۱۵۰۴ به عنوان پل ارتباطی بین طبیعت دوستان و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری می‌باشد.

با سامانه۱۵۰۴ یاریگر جنگل و مراتع باشیدبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ؛به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، عباس لطفیجانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به این که سامانه گویای ۱۵۰۴ به عنوان پل ارتباطی بین طبیعت دوستان و یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری می‌باشد گفت: این سامانه از سال ۹۲ در کشور راه اندازی شده است.

وی هدف از راه اندازی سامانه ۱۵۰۴ را حفظ منابع طبیعی و خدادادی اعلام کرد و افزود: استفاده از این سامانه رایگان بوده وهمچنین مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه آتش سوزی، تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی با این سامانه تماس گرفته و گزارشات خود را اعلام کنند.

لطفی با بیان این که در سه ماهه اول امسال بیشترین تماس‌ها با این سامانه به علت تخریب و تصرف بوده است گفت: در خرداد ماه نیز ۷۰ مورد تماس با سامانه ۱۵۰۴ ثبت شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: این آمار در فصول گرم سال به علت آتش سوزی مراتع و جنگل‌ها به ۱۲۰ مورد تماس هم می‌رسد.

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، حفاظت و حراست از منابع طبیعی را یک وظیفه عمومی برشمرد و افزود: مردم و طبیعت دوستان هرگونه آتش سوزی، تخریب و تجاوز به عرصه‌های ملی و طبیعی را با سامانه گویای منابع طبیعی استان در میان بگذارند و نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری پس از دریافت تماس‌ها در کمترین زمان در محل حضور یافته و اقدامات لازم را به عمل می‌آورند.

لطفی خاطر نشان کرد که آینده‌ی همه در گرو حیات منابع طبیعی است و برای حفظ این موهبت الهی همه می‌توانیم همیاران طبیعت باشیم.

انتهای پیام/ر

حفاظت و حراست از منابع طبیعی  یک وظیفه عمومی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر