کد خبر: ۶۹۷۶۹۵۹
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خبر داد:

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: طرح آبخوان داری خراسانلو در شهرستان ابهر با تامین اعتبارات از سوی صندوق توسعه ملی همچنان در حال اجرا و تکمیل است.

پروژه آبخوان داری خراسانلو همچنان با اعتبارات ملی در حال اجرا استبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان،  بیات معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به این که پروژه آبخوان داری روستای خراسانلو به عنوان یکی از طرح‌های اثر بخش در حوزه آبخوان داری و آبخیزداری استان به شمار می‌رود گفت: این طرح با اعتبارات صندوق توسعه ملی و با تخصیص دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در حال احداث و تکمیل است.

وی افزود: با اجرای پروژه آبخوان داری خراسانلو تثبیت اشتغال حدود ۷ هزار نفر صورت می‌گیرد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هدف از اجرای این طرح را تعادل بخشی به سفره آب زیرزمینی دشت شبه بحرانی ابهر- خرمدره که سالانه بیش از یک متر افت دارد اعلام کرد.

به گفته بیات اقدامات تعادل بخشی در دیگر نقاط مشرف به دشت ابهر – خرمدره از جمله حوزه آبخیز ویستان، الوند، و والایش نیز از چند سال اخیر کلید خورده و اجرای آن همچنان تداوم دارد.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر این که شنا کردن در حوزه‌های آبخیزداری و آبخوان داری ممنوع است تاکید کرد: اهالی روستا‌هایی که در حاشیه حوزه‌های آبخیزداری و آبخوان داری ساکن هستند و همچنین مردم غیر بومی که برای گردش به این نقاط می‌روند از شنا کردن در حوزه‌های آبخیز به علت باتلاقی بودن آن‌ها خودداری کنند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به بهره برداران حوزه‌ها نیز توصیه کرد که در حفظ و حراست تابلو‌های اخطار و هشدار نصب شده از سوی اداره کل در حاشیه مخازن پروژه از بروز هرگونه حوادث احتمالی پیشگیری کنند.

 

انتهای پیام/ر

 

با اجرای پروژه آبخوان داری خراسانلو تثبیت اشتغال حدود ۷ هزار نفر صورت می‌گیرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر