کد خبر: ۶۹۷۷۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰

بسیاری از داوطلبان به دلایل مختلفی در کنکور نتیجه خوبی کسب نمی‌کنند که بی‌دقتی هنگام پاسخ به سوالات یکی از این عوامل است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ دلایل پاسخ اشتباهات کنکوری‌ها به سوالات آزمون

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند


برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چرا در کنکور موفق نمی‌شویم؟

پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: بسیاری از کنکوری‌ها در جلسه آزمون به دلایل مختلفی عملکرد خوبی ندارند و به سوالات پاسخ اشتباه می‌دهند که همین امر باعث ناکامی آنها و قبول نشدن در این امتحان سرنوشت ساز می‌شود.

علاالدینی شورمستی ادامه داد: اشتباهات و بی‌دقتی از دلایل اصلی پاسخ اشتباه دادن به سوالات کنکور است؛ برای بسیاری از دانش آموزان این اشتباهات و بی‌دقتی‌ها از حالت موردی خارج می‌شود و به صورت پر تکرار در می‌آید.

کنکور ۹۸/ دلایل پاسخ اشتباهات کنکوری‌ها به سوالات آزمون

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت دانش آموزان در آزمون‌های برنامه‌ای، شناخت اشتباهات علمی و بی‌دقتی‌های پر تکرار است تا با شناخت آنها و اجرای روش‌های موثر نسبت به رفع عیب مربوطه اقدام شود و داوطلبان در آزمون های مهم مثل کنکور سراسری دچار خطا  و اشتباه نشوند.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور


هدف از آزمون دادن تنها شناسایی اشتباهات علمی نیست

این مشاور تحصیلی ادامه داد: هدف از آزمون دادن تنها شناسایی اشتباهات علمی نیست؛ شما باید دقت خود را آزمون به آزمون بالا ببرید تا به درصد واقعی خود برسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر