کد خبر: ۶۹۷۷۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۰

برای کسب درصد بالا در درس شیمی پنج قانون طلایی وجود دارد که با به‌کارگیری آن‌ها در این درس موفق خواهید شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸ / ۵ قانون طلایی برای خواندن شیمی در کنکور

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند


برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چگونه شیمی را بخوانیم؟

پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: همان‌طور که می‌دانید برای مطالعه‌ درسی مهم مانند شیمی به روش و شیوه‌ای مطمئن نیاز دارید و در این بین یکی از عواملی که باعث موفقیت در بهبود تراز و نمره‌ شما در این درس خواهد شد داشتن روش‌های مطالعاتی صحیح است، کشف این روش‌ها می‌تواند بر اساس تجربه و خطا بدست آید، همچنین ایده گرفتن از روش مطالعه‌ دوستان یا افراد موفق کمکی موثر برای شما خواهد بود.

وی بیان کرد: شیمی درس مفهومی محاسباتی است و برای اینکه بتوانیم درصد بالای ۶۰ از آن کسب کنیم علاوه بر مفاهیم باید به محاسبات هم تسلط داشته باشید؛ برای کسب درصد بالا در این درس پنج قانون طلایی را بکار ببرید و معجزه آن را ببینید.

کنکور ۹۸ / ۵ قانون طلایی برای خواندن شیمی در کنکور


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور


علاالدینی شورمستی ادامه داد: متن کتاب درسی حداقل ۴۰ درصد نکات کنکور را به صورت مستقیم تامین می‌کند؛ پس دقت کنید که از آن غافل نشوید؛ تمرین‌ها و نکات اهداف هر فصل و همچنین قسمت‌های افزوده شده به کتب نظام جدید هم از نکات کلیدی برای موفقیت خواهد بود.

این مشاور تحصیلی گفت: تمرین حداقل پنج سوال محاسباتی هر روز تنها در ۱۰ دقیقه برای موفقیت شما موثر است؛ یافتن نکات سوالات آزمون‌ها در کتاب درسی و پیدا کردن نکات پرتکرار مورد توجه طراحان، انجام و تمرین آزمون‌های زمان دار و بررسی کامل آن‌ها هم نقشی غیر قابل انکار در کسب ضریب بالا در این درس خواهد داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر