کد خبر: ۶۹۷۷۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
استاندار آذربایجان غربی خبر داد:

استاندار آذربایجان غربی از پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از عواید سوخت به مرزنشینان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، محمد مهدی استاندار آذربایجان غربی عصر دیروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در اشنویه از درآمد ۵۰۰ میلیارد تومان از محل فروش سهمیه سوخت مرزنشینان این استان خبر داد و افزود: از این میزان یکصد میلیارد تومان به حساب مرزنشینان و ۴۵۰ میلیارد تومان نیز به خزانه ملی واریز شده است.
 
وی با اشاره به لزوم توزیع عادلانه اعتبارات استان در بین شهرستان‌ها گفت: از ابتدای حضورم در استان سعی کردیم اعتبارات به صورت عادلانه و در راستای جبران عقب ماندگی‌های شهرستان‌ها توزیع شود.

شهریاری با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور و نگرانی‌های مردم نیز عنوان کرد: امروزه موضوع فساد و اختلاس‌های اقتصادی اعتماد بین مردم به مسئولان را کمرنگ کرده و نیاز است در این راستا دولت در کنار مردم با مفاسد اقتصادی و اجتماعی مبارزه کرده و اعتماد مردم بیشتر از گذشته احیا شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: کشور‌های استکباری و به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی با منابع مالی سعودی‌ها و اماراتی‌ها نقشه‌های زیادی برای فاصله انداختن بین مردم و نظام کشیده‌اند که متاسفانه بعضی‌ها از افراد نیز خواسته یا ناخواسته در داخل کشور همسو با سیاست‌های بیگانگان حرکت می‌کنند.

شهریاری با تاکید بر وحدت و یکپارچگی میان مردم و مسولان اظهار کرد: مردم ایران اسلامی در این برهه زمانی باید اتحاد و همبستگی خود را حفظ کرده و برای سعادت نظام در این شرایط تلاش کنند.

وی با اشاره به رویکرد سیاست‌های استانداری در سال جاری عنوان کرد: توزیع متوازن ثروت در بین شهرستان‌های مختلف استان و توجه کافی به مناطق کمتر توسعه یافته جزء برنامه‌های اصلی استان در توریع اعتبارات است.

شهریاری در خصوص مشکل نوسازی و زیرساخت‌های آموزشی اشنویه نیز بیان کرد: به تناسب کمک‌های وزارت آموزش و پرورش، استانداری آذربایجان غربی هم به همان اندازه در راستای احداث فضا‌های آموزشی اعتبار تخصیص خواهد داد.

اختصاص ۴۵ میلیارد ریال از منابع ملی و ۲۵ میلیارد ریال از منابع استانداری برای تکمیل پروژه فاضلاب اشنویه، تخصیص ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به نوسازی سینما و تکمیل مجتمع فرهنگی اشنویه، اختصاص پنج میلیارد ریال برای ایجاد کتابخانه شهر نالوس، تامین ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای گسترش شهرک صنعتی اشنویه و یک میلیارد ریال نیز برای شهرداری نالوس از جمله مصوبات این جلسه بود.
 
انتهای پیام/م


توزیع عادلانه اعتبارات بین شهرستان‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر