کد خبر: ۶۹۷۷۹۰۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
طی تذکری در صحن:

نماینده مردم قصر شیرین گفت: در روند رأی گیری درباره ریاست کمیسیون اصل ۹۰ برخی از نمایندگان آراء دیگر نمایندگان را خط زده و حدود ۵۰ رأی باطله داشتم.


تجری: برخی نمایندگان نام مرا در برگه رأی‌گیری دوستانشان خط زدند/ لاریجانی: روند رأی اعتماد‌ها باید اصلاح و با دستگاه انجام شودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد تجری نماینده مردم قصر شیرین و کاندیدای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ که نتوانست رأی اعتماد کافی را در صحن علنی امروز (دوشنبه سوم تیر ماه) مجلس از نمایندگان کسب کند طی تذکری خطاب به لاریجانی رئیس مجلس، گفت: در روند رأی‌گیری در مجلس برخی رأی خود را به دوستانشان دادند و تعدادی از آنها اسم بنده را از روی برگه رأی خط زدند.

نماینده مردم قصر شیرین با تأکید بر اینکه یک بار برای همیشه باید این مشکل در روند رأی‌گیری حل شود، افزود: به دلیل آنکه گلدان‌های جمع‌آوری رأی و برگه رأی را دیر آوردند، برخی از نمایندگان آرای خود را به دوستانشان دادند تا در این گلدان‌ها بیندازند، اما اکنون شاهدیم که بیشتر از ۵۰ رأی نام بنده خط خورده و باطله شده است.

وی اظهار کرد: من بالغ بر ۱۳۰ رأی داشتم، اما به خاطر تعلل برخی دوستان این موضوع تحقق پیدا نکرد و بنده اعتراض شدید دارم و هیأت رئیسه باید از آرا صیانت کند.

تجری گفت: هیأت رئیسه باید این موضوع را بررسی کند و بگوید آیا روند رأی‌گیری جلسه امروز درباره انتخاب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ یک روند طبیعی بوده است یا خیر؟

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این موضوع در رأی‌گیری‌ها پیش می‌آید، ولی این مشکل باید یک بار برای همیشه حل شود، حتی کمیسیون تدوین آیین نامه پیشنهادی آورد که رأی‌گیری‌ها درباره رأی اعتماد توسط دستگاه الکترونیک انجام شود، زیرا صحیح‌تر و سالم‌تر است، اما در مجلس رأی نیاورد.

وی تأکید کرد: کمیسیون تدوین آیین نامه اشکالات کار را رفع و بار دیگر این موضوع را به صحن ارائه کند تا رأی‌گیری درباره رأی اعتماد‌ها با دستگاه انجام شود، اما فعلاً نمی‌توان برای این موضوع کاری کرد، اما شکایت شما در هیأت رئیسه بررسی می‌شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر