کد خبر: ۶۹۷۸۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵

صبحدم چهارم تیر ۱۳۶۷ در منطقه عمومی هورالعظیم حماسه دژ و پدخندق یکی از روز‌های سرخ فام دفاع مقدس بویژه برای رزمندگان کهگیلویه وبویراحمدی است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، از دیرباز روحیه حق طلبی و وطن دوستی دلیل مردان و شیر زنان خطه دنا و  آنانی که نیاکانشان در برابر هیچ قدرت سلطه گری سر تسلیم فرو نیاورده بودند آشکار بود. همیشه رشادت‌های مردم این استان از همان زمان که آریوبرزن یکی از سرداران بزرگ تاریخ ایران در برابر یورش اسکندر مقدونی به ایران زمین، دلیرانه از سرزمین خود پاسداری کرد و در این راه جان باخت تا پایان جنگ هشت ساله دفاع مقدس گویای حقیقت بوده است.

این جوان مردان از جان گذشته اولین تفنگداران قدم گذاشته در راه عشق بودند، که با توجه به آشنایی شان با تاکتیک‌های رزمی بومی خویش وارد عملیات شدند.

در ۲۷ عملیات، رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد، این سبز پوشان سخت کوش، بسیجی‌های بی ادعا، سنگرسازان بی سنگر، حماسه‌های بی بدیلی را خلق کردند که در تاریخ جنگ بی بدیل است.

پدخندق، نقطه عطفی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس / كهگیلویه وبویراحمد

نقش مردم استان کهگیلویه و بویر احمد در دفاع مقدس

کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۶۵ بیش از ۴۱۱ هزار نفر جمعیت داشت که اعزام ۳۳ هزار نفر به جنگ نشان می‌دهد، بیش از هشت درصد مردم این استان به جبهه‌ها اعزام شدند.

این استان در اعزام نیروی داوطلب به جبهه‌های جنگ از نظر جمعیت مقام اول را در دفاع مقدس کسب کرد که این آمار سند گویای علاقه‌مندی مردم این استان به نظام مقدس جمهوری اسلامی و عشق به رهبر کبیر انقلاب بود.

روحیه وطن پرستی و عملکرد نیرو‌های اعزام شده این استان به جبهه و جنگ مسئول امر را واداشت که آن‌ها را دریگان رزمی مستقل سازماندهی نمایند.

ابتدا در عملیات والفجر ۸ در لشکر ۲۵ کربلا و تحت محور سه به فرماندهی حاج سیف الله، ید الله، روح الله، جندالله، ثارالله و حزب الله در شب اول عملیات افتخاری بزرگ و حماسه‌ای جاودان خلق نمودند.

نیرو‌های استان در لشکر ۱۹ الفجر و المهدی و سایر تیپ ها و لشکرها حضور داشتند و پس از عملیات و الفجر ۸، در قالب تیپ ۱۵ امام حسن (ع) سازماندهی شدند که در عملیات کربلای یک و بازپس گیری شهر مهران، حضور فعال داشتند و از نیرو‌های عمل کننده بودند.

پس از فتح مهران، اقدام به تأسیس تیپ مستقل ۴۸ فتح نمودند که کلیه مسئولان و واحد‌ها و گردان‌های آن رزمندگان استان بودند که پس از ساماندهی، در عملیات کربلای ۴، کربلای ۵، کربلای ۱۰، بیت المقدس ۲ و بیت المقدس ۴ از جمله یگان‌های خط شکن بودند، که علاوه بر حضور در عملیات‌های بزرگ یاد شده، در خطوط پدافندی سراسر مرز پرگهر و مقدس حضور مقتدرانه داشتند.

پدخندق، نقطه عطفی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس / كهگیلویه وبویراحمد

آخرین نبرد رزمندگان استان در روز‌های پایانی جنگ با دشمن بعثی و با توجه به حمایت‌های استکبار و تهاجم گسترده در بازپس گیری مناطق از دست داده شده؛ جنگی بود که رزمندگان استان در منطقه پدخندق و به استعداد یک گردان و به مدت حدود ۱۴ ساعت در برابر یک لشکر عراق مقاومت نمودند و با حضور و نبرد نابرابرشان، مانع از پیشروی دشمن به سایر مناطق گردیدند.

این مقاومت شجاعانه باعث شد که آیت الله هاشمی رفسنجانی، طی نامه‌ای مراتب تقدیر و تشکر خود به مردم استان را به فرماندهی تیپ ۴۸ فتح- حاج سیف الله حیدر پور- ابلاغ نماید.

پدخندق، تابلوی شجاعت دلاورمردان كهگیلویه وبویراحمد

عملیات پد خندق یکی از عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که در آن رزمندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در چهارم تیرماه سال ۱۳۶۷ در جزیره مجنون به مدت ۱۴ ساعت تا آخرین گلوله خود در مقابل دشمن مقاومت کردند و این عملیات به عنوان حماسه‌ای ماندگار در تاریخ این استان ثبت شد.

شکرالله واهبی زاده از یادگاران هشت سال دفاع مقدس که مسئولیت فرمانده گردان حضرت رسول (ص) تیپ ۴۸ فتح کهگیلویه و بویراحمد را در حماسه پد خندق برعهده داشت، در این خصوص می‌گوید: با نزدیک شدن به روز‌های پایانی خرداد ماه سال ۶۷ ماشین جنگی رژیم بعثی عراق بر حجم تحرکات خود افزود و در همین راستا در ۲۸ خرداد سال ۶۷ و پس از آن دشمن نیرو‌های خود را در جزایر مجنون تقویت کرد و به روشنی و بدون رعایت اصل غافلگیری قصد داشت تحرکات خود را نشان دهد تا با ایجاد رعب در نیرو‌های رزمنده ما، ضریب موفقیتش را افزایش دهد.

واهبی زاده افزود: در آن روز‌ها عراق دو هزار نفر نیروی نظامی در نزدیکی شهر بصره مستقر کرده بود تا در کوتاهترین مدت بتواند نیرو‌های عمل کننده اش را در جزایر مجنون تقویت و پشتیبانی کند و این تنها عراق نبود که داشت به سراغ ما می‌آمد بلکه ۳۶ کشور شرق و غرب و منطقه که دارای تسلیحات پیشرفته بودند ارتش عراق را از روز اول جنگ همراهی می‌کردند.

پدخندق، نقطه عطفی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس / كهگیلویه وبویراحمد

وی در ادامه گفت: ارتش عراق با طرح ریزی قبلی و شناسایی و شناختی که از منطقه جزایر، کوشک و طلاییه داشت با اجرای آتش سنگین بامداد چهارم تیرماه ۶۷ ساعت حمله خود را آغاز کرد.

واهبی زاده بیان کرد : این آتش سنگین روی خط دفاعی، جاده‌های ارتباطی، مواضع توپخانه ها، مقر‌ها و مراکز تجمع نیرو‌های ما بود و هم چنین دشمن به بمباران شیمیایی منطقه که دامنه آن تا حوالی هویزه گستر یافته بود، اقدام کرد. دشمن ساعت سه و ۴۵ دقیقه صبح همان روز عملیات خود را از محور‌های جاده خندق – طلائیه و پیچ کوشک آغاز کرد و در محور خندق نیرو‌های دشمن با تیپ‌های ۱، ۲ و ۳ کماندویی از سپاه ششم وارد عمل شدند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس گفت: گردان حضرت رسول (ص) متشکل از پاسداران رسمی گچساران، یاسوج و دهدشت بود و روی جاده خندق مستقر بود، جاده خندق بین جزایر مجنون و شط علی در منطقه هور قرار دارد، ارتفاع این جاده (پدخندق) از سطح آب هور ۲ الی ۳ متر است عرض آن ۸ متر و طولش ۱۳ کیلومتر می‌باشد. در انتهای این جاده که پیشانی جنگ بود دژی داشت که معروف بود به دژ خندق که گنجایش یک گروهان را داشت.

وی اضافه کرد :دشمن در سمت چپ ما از جزایر عبور و در محور طلائیه و کوشک توانست پیشروی کند و تا ساعت ۹ صبح یگان‌های خود را به جاده اهواز-خرمشهر کیلومتر ۵۵ برساند و با بستن جاده و زدن چند پل و تخریب قسمتی از راه آهن در نقطه مرزی مستقر شوند که در آن عملیات تنها محوری که سقوط نکرد و معادلات دشمن را به هم زد و دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام کرد محور خندق بوده که با مقاومت کم نظیر دلاور مردان گردان حضرت رسول (ص) روبرو شد.

واهبی زاده در ادامه بیان می‌کند: با وجود اینکه ما در یک محاصره کامل به سر می‌بردیم و هیچ امیدی به پشتیبانی نبود، ولی دشمن یک قدم نتوانست پیشروی کند و ناچارا شد از سمت چپ ما را از پشت دور بزند باز با این کار هم موفق نشد و اگر دشمن از طریق جاده خندق در همان ساعات اولیه موفق می‌شد می‌توانست از طریق آن جاده در همان ساعت ۸ صبح خود را به اهواز برساند، ولی جنگیدن عاشورائیان گران حضرت رسول (ص) باعث شد که دشمن در این محور موفق نشود.

وی افزود: رزمندگان گردان حضرت رسول (ص) تا ساعت دو بعد از ظهر با وجود محاصره، گرمای ۴۵ درجه و نبود آب و تشنگی و کمبود مهمات در دو جبهه می‌جنگیدند، جبهه اول مبارزه با نفس اماره و تحمل سختی‌ها و مشکلات و جبهه دوم جنگ با دشمن هم در آب و هم در زمین و هوا، شرایط بسیار سخت و دشوار بود آنجا ظهر عاشورا تداعی می‌شد صحنه‌های خیلی دلخراشی که همه چیزش مثل ظهر عاشورا شده بود آن طرف یزیدیان زمان و این طرف حسینیان و عاشورائیان به مصاف هم رفته بودند چرا که امام راحلمان فرمودند جنگ ما تکرار عاشوراست.

مظلومیتی عاشورایی با جلوه‌هایی از رزم حماسی و عاشقانه

ابوالحسن غلامی، یکی از جانبازان قطع عضو دوران دفاع مقدس است که از جانفشانی‌ها و رشادت‌های رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد در حماسه پد خندق می‌گوید: علی رغم پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط ایران لیکن دشمن متجاوز و دست نشانده با حمله‌ای گسترده از زمین و آسمان و دریا قصد غافلگیری و تصرف بخش‌های زیادی ازاستان خوزستان از جمله اهواز را داشت.

وی افزود: اما گروه اندکی به تعداد حدود ۱۵۰ نفر از رزمندگان کهگیلویه و بویراحمد و از نسل آریوبرزن، حماسه‌ای از جنس پیروزی خون بر شمشیر را رقم زدند و جوانان گچسارانی، دهدشتی و یاسوجی دوشادوش همدیگر ۱۶ ساعت در یک محیط محدود به نام "دژ یا پد خندق" دشمن را زمین گیر کردند تا نیرو‌های پیاده نظام ایران خود را به منطقه برسانند.

غلامی گفت: در این نبرد تاریخی حدود ۸۰ نفر از رزمندگان به شهادت رسیدند و سایر عزیزان مجروح و پس از اتمام فشنگ حتی باسنگ به سینه دشمن رفتند، ولی اسیر شدند و مظلومیتی عاشورایی با جلوه‌هایی از رزم حماسی وعاشقانه را آفریدند.

سید علی صالح رایگان، جانشین گردان حضرت رسول در عملیات پد خندق در بزرگداشت حماسه پد خندق با تبیین ابعاد این عملیات یادآور شد: تمام خطوط مقدم از شمال شلمچه تا جزایر مجنون در ساعات اولیه شروع عملیات به وسیله آتش دشمن سقوط کرده بود.

این آزاده دفاع مقدس می‎گوید: ارتش عراق تمام ترفند‌های رسیدن به اهداف را بکار برده بود، اما با شجاعت رزمندگان ما زمین‌گیر شدند.

رایگان فاصله ۵۷ متری رزمندگان با کمین دشمن در دژ خندق را از موارد مظلومیت این عملیات خواند و افزود: رزمندگان در یک راهآب ۵۷ متری با دشمن قرار داشتند و هیچ امیدی به زنده ماندن کسی وجود نداشت.

پدخندق، نقطه عطفی در جنگ هشت ساله دفاع مقدس / كهگیلویه وبویراحمد

مشاور امور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد و از رزمندگان دژ خندق نیز در این باره می‌گوید: روحیه ایثار و دلاوری رزمندگان از یک طرف آن روح عرفانی و آرمانی آن‌ها که به درک بالایی از یک معرفت خاص رسیده بودند، برایم فراموش نشدنی است.

محمود داربام افزود: وقتی از تشکیلات تیپ ۴۸ استان به لحاظ یک دلخوری از دوستان جدا شده بودم، شهید اله خاص پرگانی به دنبالم آمد و گفت: سید به ما محلق شو، وقتی از او نپذیرفتم با اصرار گفت این در خواست را در حالی مطرح می‌کنم که فردا جنازه‎ام را تحویل خواهی گرفت.

این آزاد دلاور پدخندق گفت : وقتی روز بعد به دژبانی قرارگاه رسیدم تا اینکه سراغ فرمانده شجاع، شهید پرگانی را گرفتم، جنازه‎اش را که بروی موتورسیکلتش افتاده بود، نشانم دادند، چون جزو گروه‌های اطلاعات عملیات بود و چه دقیق زمان شهادتش را پیش گویی کرده بود.

واهبی زاده در پایان گفت: یاد و خاطره شهیدان ۸ سال دفاع مقدس گرامی باد، آن دلاور مردان شهید شدند تا امروز من و شما و همه ملت ایران صاحب استقلال، آزادی و امنیت باشیم، کسانی باید از رشادت‌ها و حوادث آن روز‌ها بگویند که خود آن شرایط را درک کرده باشند برخی از کسانی که امروز از آن حوادث سخن می‌گویند آن روز‌ها حضور نداشته اند و برخی دیگر هم به دلیل فشار‌های جنگ تسلط کافی بر شرایط نداشته اند پس باید در روایت حوادث آن روزگار دقت شود.

عملیات پد خندق با ۷۸ شهید و ۸۷ اسیر توسط رزمندگان دلیر و شجاع استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد و یکی از پرافتخارترین عملیات‌هایی بود که در آن، رزمندگان سلحشور این استان با رشادت، از خودگذشتگی و دلاوری‌های خود مانع از الحاق تیپ ششم دشمن به دیگر نیرو‌های آن شدند.

در طول دفاع مقدس ۳۳ هزار نفر از کهگیلویه و بویراحمد به جبهه‌های جنگ اعزام شدند که ۱۳ هزار نفر آن‌ها جانباز، یک هزار و ۸۰۰ نفر آنان شهید و ۳۱۰ نفر آنان اسیر شدند.

 گزارش از سحر پیشوا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۸۸
در انتظار بررسی: ۰
تو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
خیلی عالی بود...
الفرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خیلی عالی بود مرسی از گزارش خوشکلتون
سایه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
خیلی عااااالی بووووود بهت افتخار میکنم
کاتالیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
زیبا کامل بهترین گزارش ممکن...
خاموش
|
United States
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
عالی بود
دلبر
|
United States
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خیلی عالی بود..
همایون شجریان
|
United States
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خیلی عالی بود.....
سایه
|
United States
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
مرسی .ممنونم ...
تاریک
|
United States
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
عاااااااالیییییی....
دوره گرد
|
United States
|
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خیلی عالیییییی بود...
فریدون مشیری
|
United States
|
۰۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
عالی بود خانم با ارزوی موفقیت..
مرده
|
United States
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خیلی خوب و عالی بود
هیچ
|
United States
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
واقعا گزارش کاملی بود..
درساژ
|
United States
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خیلی خوب و بی نقص...
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
عالی
تنها
|
United States
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
خبلی عالی بود بهتون تبریک میگم...
شکست
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
علی بود با ارزوی موفقیت..
ترانه علیدوستی
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
زیبا و کامل بود خانم امیدوارم موفق باشید..
بارون
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خیلی خوب بود کامل و بی نقص...
ساده دل
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
لذت بردم واقعا عالی بود...
جانی دپ
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
عالی بود موفق باشید...
محمود اکرامی
|
United States
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خیلی زیبا بود خانم با آرزوی موفقیت..
ابی
|
United States
|
۰۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خیلی عالی بود موفق باشید...
ناشناس
|
United States
|
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
عالی بود
خزان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
خیلییییی عالی بود خانم امیدوارم موفق باشید..
سنجاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
خیلی عالیه با آرزوی موفقیت...
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
زیبا بود
بی رنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
خیلی زیبا بود ....
بارتولو سعادت الدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
عالی بود ..
دلخون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
زیبا بود روزتون مبارک.
لال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
عالی بود روزتون مبارک.
مروارید سیاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
سلام عالی بود روزتون مبارک
علیچو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
عالی بود با ارزوی موفقیت.
الهه ناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
زیبا بود ..
فرناندو سوکره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
عالی بود....
رضا بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
خیلی خوب بود مرسی
روباه مکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
عالیییییییی بووووود
تام هاردی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
عالی و تاثیر گذار.
نهنگ قاتل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
واقعا عالی بود.
سنگ صبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
کامل و زیبا
شب سرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
خیلی خوب و کامل
آنتوان چخوف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
بهترین گزارش ممکن عالی بود
زاغ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خیلیییییی خووووب بووووود.
درخت بی ثمر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
به نظر من عالییییی بود .
دربه در
|
United States
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عالی بود .
سوسن پرور
|
United States
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خیلی خوب بود
برنو
|
United States
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عالی بود ارزوی موفقیت.
بینوا
|
United States
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عالییییی بوووود ...
سامی یوسف
|
United States
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ممنون عالیییییییی بووووود
مهلقا جان بزرگ
|
United States
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
معرکه بود مرسی
مایکل اسکافیلد
|
United States
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
خیلی خوب بود.
عجوجه
|
United States
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
عالییییییییی....
زیبای بی رحم
|
United States
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
گزارش عالللللللیی بود مرسی.
گری متی لاتوالا
|
United States
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
گزارش عالی بود ممنون.
خورخه لورنزو
|
United States
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ممنون از کار خوبتون.
زخمی
|
United States
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ممنون از گزارش کاملتون
تاریک
|
United States
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
این بهترین گزارشی بود که خوندم مرسی.
روانی
|
United States
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ممنون واقعا اطلاعات خوبی بود .
سرد
|
United Kingdom
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
مرسی از گزارشتون.
غریبه
|
United Kingdom
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
ممنون از گزارش قشنگتون
بیمار
|
United Kingdom
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
مرس از گزارش زیباتون.
stupid
|
United Kingdom
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
واقعا لذت بردم مرسی.
مجنون
|
United States
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
گزارش کاملی بود با ارزوی موفقیت..
پرفسور سمیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
سلام .لذت بردم آینده ای روشن در راه آرمان های این انقلاب را برای شما آرزومندم .
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
سلام گزارش زیبایی بود.
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
اطلاعات خوبی بود مرسی
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش قشنگی بود ..
جلال ال احمد
|
United States
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
موفق و پیروز باشید..
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون بابت گزارش کاملتون موفق باشید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
سلام .اطلاعاتی خوبی بود مرسی
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش قشنگی بود .موفق باشید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خوبی بود .موفق باشید
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خیلی خوبی بود ممنون با آرزوی موفقیت
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خوبی بود و اطلاعات باارزشی.موفق باشید
آنا گاوالدا
|
United States
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خوبی بود با آرزوی موفقیت...
گابریل گارسیا مارکز
|
United States
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
سلام. گزارش خیلی خوبی بود.موفق باشید
فئودور داستایوفسکی
|
United States
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خوبی بود . باآرزوی موفقیت..
00:00
|
United States
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
مرسی بابت گزارش خوبتون موفق باشید.
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون گزارش کاملی بود استفاده کردیم.
فرهاد
|
United States
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش خوبی بود موفق باشید....
نقابداران
|
United States
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون بابت گزارشتون....
نقابداران
|
United States
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
عجب گزارش کامل و خوبی ممنون...
آرتور مایکل شلبی
|
United States
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
مرسی به خاطر گزارش خوبتون .موفق باشید
جان مایکل شلبی
|
United States
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون بابت گزارش خوبتون...
"شهریار"
|
United States
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون بابت گزارش قشنگتون اطلاعات خیلی خوبی بود.
توماس مایکل شلبی
|
United States
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
ممنون بابت گزارش خوبتون واقعا اطلاعات خوبی بود .
peaky blinders
|
United States
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
گزارش کامل و خوبی بود ،
حنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
خیلی عالی بود ، رزمندگان و بسیجیان استان از گذشته تا کنون باعث افتخار و سر بلندی مردم همیشه در صحنه خطه دنا بودند ، حقیقتا با نوشتن و خواندن چند خط نمیتوان ب بزرگی کار و وسعت روح ان عزیزان پی برد ، ممنون بابت گزارشتون
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر