کد خبر: ۶۹۷۸۴۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان پیرو انتشار خبر ممنوع الکاری یک شاعر؛

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره انتشار خبر ممنوع الکاری یک شاعر توضیحاتی ارائه داد.

توضیحات معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره ممنوع الکاری یک شاعر

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز خبری درباره ممنوع الکار شدن یکی از شاعران کشورمان بعد از صحبت و نقد برنامه‌های فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتشر شد. در این خبر آمده است:

اسماعیل امینی در صفحه خود در شبکه مجازی اینستاگرام نوشت: «چند ماه قبل من و دوست شاعرم صابر قدیمی با یکی از رسانه‌ها مصاحبه کردیم و از تعطیلی جلسات ادبی و هنری فرهنگسراها گلایه کردیم. حالا صابر را در لیست سیاه گذاشته‌اند و قرار است برایش دردسر درست کنند. من از طرف خودم و از طرف صابر قدیمی و حتی از طرف تمامی شاعران و هنرمندان و مردمی که به جلسات فرهنگسراها می‌آمدند، اعلام می‌کنم که ما اشتباه کردیم و پشیمانیم و ...»

برای پیگیری جزئیات این موضوع با علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مصاحبه کردیم.

وی در این باره به خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: خبری که درباره ممنوع الکاری صابر قدیمی منتشر شده اشتباه است. در زمستان سال ۹۷ باتوجه به بودجه‌ای که سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران داشت، هنوز بودجه ۹۸ به دستمان نرسیده بود، مقرر شد فرهنگسرا‌ها برنامه هایشان را مشارکتی برگزار کنند. بر این اساس افرادی که سال‌ها با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران کار می‌کردند از جمله آقای صابر قدیمی با این موضوع کنار نیامدند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های سال ۹۷ بیشتر از سال‌های گذشته بود، افزود: کسانی که سال‌ها با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران کار می‌کردند و از این سازمان کمک می‌گرفتند، قرار شد به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بنابر مشکل بودجه‌ای که داشت، کمک کنند و در اجرای برنامه‌ها مشارکت داشته باشند. صابر قدیمی در صفحه شخصی شان یا چند جا مصاحبه کرده و گفته بود با حضور مدیر جدید در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های ادبی و فاخر در این سازمان رو به تعطیلی رفته است. این مطلب را در حالی گفته بود که یک سال از آمدن مدیر جدید به سازمان می‌گذشت. بیان این مطلب، قشنگ نبود.

زندوکیلی با اشاره به اینکه دلیل مطرح شدن بحث ممنوع الکاری صابر قدیمی چیست، اظهار کرد: از ناراحتی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بابت اظهار نظر صابر قدیمی درباره جلسات ادبی، این گونه برداشت شده که او ممنوع الکار شده است. کسی هم با ما قرارداد نبسته است و ما قراردادی با کسی نداریم. ما با تمام شاعرانی که به میهن خود عرق دارند و شاعران معتقدی هستند، همکاری می‌کنیم. در بین اسامی که با شهرداری تهران همکاری کردند, نام شاعرانی دیده می‌شود که بسیار بزرگتر از صابر قدیمی هستند. ما حتی با شاعران نوپا و جوانی کار کردیم که سرشناس نبودند، اما قریحه خوبی داشتند از جمله صابر قدیمی که یکی از آن‌هاست.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه اینکه کسی مانند صابر قدیمی اینگونه رفتار کند، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گله مند می‌شود، بیان کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عامل ممنوع الکاری کسی نیست. ما در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران امروز یک شاعر یا هنرمند را به برنامه هایمان دعوت می‌کنیم و فردا شخص دیگری را. به کسی تعهد نداده‌ایم که با او ۱۰ سال کار کنیم.

زندوکیلی تصریح کرد: آنچه درباره ممنوع الکاری صابر قدیمی مطرح شده، تفکر اشتباهی است که به برخی دست داده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر